Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: VirtualBox OSE, nejdou nainstalovat přídavky pro hosta  (Přečteno 1073 krát)

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Zdravím, mám následující problém:
Na u.11.04 (jádro 2.6.xxx) mám ve virtualboxu LMDE s jádrem 3.xxx. Chtěl jsem si nainstalovat přídavky pro hosta, ale asi po hodině, kdy to stále cosi zapisovalo na disk, jsem to musel ustřelit. Výsledek - pochopitelně poničená instalace.
Tak jsem obnovil virtuální disk a spustil instalaci přídavků v terminálu. Prvně vyskočily nějaké hlášky, jako že nemůže najít soubory jádra (něco v tom smyslu, nemám to vycocené) a že tedy smolík, načež se vbox přepnul do jakéhosi "prázdného terminálu" a opět donekonečna cosi smolil na disk.
Už jsem měl kdysi podobné problémy, když jsem měl (stejně jako nyní) hostovaný systém s vyšší verzí jádra než systém hostitelský. Vzhledem k tomu, že přídavky jsou původem z hostitelského systému, říkám si, že by mohl vítr foukat z tohoto směru.
Máte s tím někdo zkušenosti? Můžete mi to někdo potvrdit či vyvrátit?

jmp

  • Host
Re:VirtualBox OSE, nejdou nainstalovat přídavky pro hosta
« Odpověď #1 kdy: 04 Ledna 2012, 17:40:37 »
myslim, ze se pridavky kompiluji a chce to mimo jine prekladac a zdrojaky jadra

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:VirtualBox OSE, nejdou nainstalovat přídavky pro hosta
« Odpověď #2 kdy: 04 Ledna 2012, 18:11:38 »
myslim, ze se pridavky kompiluji a chce to mimo jine prekladac a zdrojaky jadra

Jo, to se kompilují. Překladač tam je a (HA!!!) na ty zdrojáky se musím podívat...

jmp

  • Host
Re:VirtualBox OSE, nejdou nainstalovat přídavky pro hosta
« Odpověď #3 kdy: 04 Ledna 2012, 18:22:10 »
mozna to chce jen hlavickove soubory (ja to potkal pred docela dlouhou dobou a uz si to opravdu presne nepamatuju)
bude lepsi to asi omrknout, nez pripadne zbytecne stahovat zdrojaky celeho jadra...

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:VirtualBox OSE, nejdou nainstalovat přídavky pro hosta
« Odpověď #4 kdy: 04 Ledna 2012, 18:34:31 »
No jo, ale ty tam pochopitelně standardně jsou - linux-headers-3.0.0-1-486 a linux-headers-3.0.0-1-common. Je to 32b instalace, takže tohle by mělo být OK.
Až budu mít chuť, tak si ozálohuji disk a ještě jednou to zkusím spustit v terminálu a cvaknout si ty hlášky, než zmizí...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.