Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunguje mi automaticka synchronizace casu v kubuntu 6.10  (Přečteno 3430 krát)

ped

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
kdyz v nastaveni casu zkousim zadat automatickou synchronizaci a dam tam napr. ntp.cesnet.cz, tak to po potvrzeni ohlasi  "Unable to contact time server: ntp.cesnet.cz." (zkousel jsem asi 5 ruznych serveru a porad to same).

Nemuze to byt ze v ramci sledovani HOWTO od Lukase Svobody jsem si doinstaloval baliky ntp, ntp-simple, ntp-server a v kubuntu je takove chovani kolizni se samotnym kubuntu?? (nezda se mi to)

Aktualni seznam nainstalovanych ntp baliku u mne:
ntp
ntp-simple
ntp-server
ntpdate

Pripojeni k internetu pres ADSL (USB modem sagem FAST 800), takze ne non-stop, az chvilku po bootu.
(kdyz modem nema zrovna svuj den a chce se 10x synchronizovat, tak se klidne stihnu dostat na desktop bez pripojeni k siti)

Jake mate zkusenosti s tim nastavenim v kubuntu 6.10 vy? funguje vam to?

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Nefunguje mi automaticka synchronizace casu v kubuntu 6.10
« Odpověď #1 kdy: 14 Ledna 2007, 21:44:34 »
Co firewall?

ped

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Nefunguje mi automaticka synchronizace casu v kubuntu 6.10
« Odpověď #2 kdy: 15 Ledna 2007, 01:28:46 »
dobra otazka, taky bych rad vedel... v ruznych informacich pro novacky se pise ze s kubuntu si clovek starosti nemusi delat, a firewall je standartni soucasti distribuce.
V mem pripade po instalaci apache2 baliku se lze zvonku bez problemu pripojit na web, a vubec celkove jsem zatim nenarazil na nic jineho co by bylo blokovano, takze myslim ze firewall u mne aktualne nebezi.

Nejaky jednoduchy test jak overit konkretni ntp port?

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Nefunguje mi automaticka synchronizace casu v kubuntu 6.10
« Odpověď #3 kdy: 15 Ledna 2007, 01:39:03 »
Firewall je standardni soucasti distribuce? To jste cetl kde?

zkuste zadat "ntpdate time.sh.cvut.cz"

ped

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Nefunguje mi automaticka synchronizace casu v kubuntu 6.10
« Odpověď #4 kdy: 15 Ledna 2007, 19:36:06 »
Zjistuji ze "to" jsem cetl asi u popisu nejake jine distribuce, nez jsem se rozhodl zkusit ubuntu. Ok, takze firewall defaultne je vyply a ja ho zatim nezapinal, to odkladam na pozdeji az budu mit cas se pohrabat v iptables a neco se o nich nejdriv naucit.
(presto soucasti default instalace ubuntu z liveCD iptables jsou ?? Ja bych rekl ze ano. T.j. firewall je v ubuntu nainstalovany, staci si ho zkonfigurovat a spustit?)

ntpdate zkusim hned jak dojdu domu.

ped

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Nefunguje mi automaticka synchronizace casu v kubuntu 6.10
« Odpověď #5 kdy: 21 Ledna 2007, 07:44:33 »
Citace: lukas.svoboda
Firewall je standardni soucasti distribuce? To jste cetl kde?
Tak nakonec jsem to nasel kdyz jsem hledal neco jineho...

http://wiki.ubuntu.cz/Criticism_FAQ?highlight=%28mobil%29

"Kde je Firewall?

Firewall, iptables, je zabudován v jádře systému a potřebujete-li provozovat služby vyžadující přítomnost firewallu, můžete si nainstalovat například program Firestarter, který vám zjednoduší jeho konfiguraci. Nainstalované Ubuntu ve výchozím stavu nenaslouchá příchozím síťovým spojením, dokud pro to není uživatelem specificky nakonfigurován. Ve svém výsledku je to mnohem bezpečnější, než Windows systém s komerčním Firewallem."

IMHO to neni pravda, moje kubuntu naslouchalo zvenci bez problemu vsemu.
Po doinstalovani apache2 baliku jsem dokonce 2-3 tydny delal web server s phpmyadmin strankami bez toho abych o tom tusil. Docela jsem se vydesil kdyz jsem to zjistil ze je to videt z venku a ja jsem to vubec nekonfiguroval s ohledem na bezpecnost.

Citace: lukas.svoboda
zkuste zadat "ntpdate time.sh.cvut.cz"
Kód: [Vybrat]
~$ sudo ntpdate time.sh.cvut.cz
21 Jan 07:42:50 ntpdate[10260]: the NTP socket is in use, exiting

~$ ps aux | grep ntp
ntp       4507  0.0  0.7   3704  3704 ?        SLs  Jan20   0:00 /usr/sbin/ntpd -p /var/run/ntpd.pid -u 110:116
root      4530  0.0  0.2   3704  1044 ?        S    Jan20   0:00 /usr/sbin/ntpd -p /var/run/ntpd.pid -u 110:116
... a odmazany grep ...

~$ apt-cache pkgnames | grep ntp
xntp3
cyrus-nntpd-2.2
cyrus22-nntpd
nntp
mountpy
xntp3-doc
ntp-simple
xntp-doc
ntp-server
ntp-doc
ntprefclock
libnet-ntp-perl
ntp
jamnntpd
cyrus21-nntpd
phpgroupware-nntp
ntp-refclock
xntp
ntpdate
ntpsimple
openntpd
libnews-nntpclient-perl
Neni 2x ntpd nejak moc? :)

ped

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Nefunguje mi automaticka synchronizace casu v kubuntu 6.10
« Odpověď #6 kdy: 21 Ledna 2007, 08:00:41 »
a jeden offtopic dotaz, kdyz uz mi radi samotny administrator fora. ;)

Doma jsem si rozchodil pripojeni Motoroly RAZR V3i pod linuxem pres moto4lin.

Premyslel jsem ze bych udelal navod na wiki nez si to aspon priblizne pamatuji co vsechno jsem kompiloval a stahoval, ale zjistil jsem ze zadna sekce ohledne instalace mobilu (mp3 playeru, dig. fotoaparatu, atd...) tam neni.
Pridat to do Hardware? Multimedii? Nebo novou sekci pro takoveto drobne elektro spotrebice?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.