Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jaký FS na flešku?  (Přečteno 1328 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Jaký FS na flešku?
« kdy: 18 Ledna 2012, 08:09:40 »
Jaký používáte FS na fleškách?

Máme pár flešek, kterými přenášíme data výhradně mezi počítači s Ubuntu.

FAT32 neumí velké soubory
ext zase stále otravuje s právama

 ;) Ideální by byl nějaký kompromis: velké soubory bez práv.


Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

jmp

  • Host
Re:Jaký FS na flešku?
« Odpověď #1 kdy: 18 Ledna 2012, 08:24:54 »
pouzivam u jednoucelovych instalacnich | opravarenskych obvykle FAT32 u ostatnich obvykle NTFS (provozuschopne jak na linuxu tak na windows) teoreticky by slo zkusit i UDF
bohuzel se neda ocekavat, ze by microsoft adoptoval jakykoliv FS pouzivany v linuxu, takze jine FS nez vyse uvedene omezuji prenositelnost

Tor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
Re:Jaký FS na flešku?
« Odpověď #2 kdy: 18 Ledna 2012, 08:28:32 »
Tak to udelej jednoduse:
 - mej system ext
 - napis skript, ktery jednoduse projede celou datovu strukturu na flasce a prideli prava plna a nemiusis se stim stvat

Takze neco nakopsi spustis skript a pak uz mas vzdy plna prava nemusis se stim stvat. To sami lze prece udelat i pro vlastniky.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Jaký FS na flešku?
« Odpověď #3 kdy: 18 Ledna 2012, 08:37:28 »
Tak to udelej jednoduse:
 - mej system ext
 - napis skript, ktery jednoduse projede celou datovu strukturu na flasce a prideli prava plna a nemiusis se stim stvat

Takze neco nakopsi spustis skript a pak uz mas vzdy plna prava nemusis se stim stvat. To sami lze prece udelat i pro vlastniky.

To mě taky napadlo a taky se to tu už diskutovalo, ale v praxi to nejde. Flešky používá víc lidí na víc počítačích a skripty spolehlivě nikdo spouštět nebude.

Teď tom dělám pořádek a některý flešky s ext jsou dostupné pouze pod rootem. Já se z toho picnu!

Navíc některé flešky (ADATA C802) zcela vyřadí gparted, který skončí na "vyhledávání zařízení...". Ale objeví se mi tu ikona se zástrčkou napíjení, jako by byl stolní počítač napájen z baterie. To jsou mi věci...

Některé flešky (ADATA C802) gparted najde, ale nejde smazat ani změnit oddíl, který je u některých FAT16. Sakra. Asi je všechny vyházím do popelnice...

V každém případě varuji před fleškami ADATA. Koupili jsme jich 100ks a čtvrtina má víceméně nějakou vadu...
Rychlost vidíte na obrázku. Hrůza!

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 18 Ledna 2012, 09:29:11 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Tor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
Re:Jaký FS na flešku?
« Odpověď #4 kdy: 18 Ledna 2012, 08:40:37 »
No ja predpokladal ze to pouzivas jen ty. ;)

jmp

  • Host
Re:Jaký FS na flešku?
« Odpověď #5 kdy: 18 Ledna 2012, 09:24:38 »
mno mozna sem jeste radeji doplnim svuj postreh

ono se zatim vzdy ukazalo, ze kdyz nekdo pouzival flashdisk "vyhradne pro ...", tak tam chybelo sluvko "zatim" nebo "dosud"
a nasledne z toho bylo "pro ... a ..."

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Jaký FS na flešku?
« Odpověď #6 kdy: 18 Ledna 2012, 09:27:19 »
Dal jsem tam NTFS a na druhou FAT32. Co nadělám...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.