Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu One  (Přečteno 2667 krát)

struki

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 322
Ubuntu One
« kdy: 20 Ledna 2012, 21:21:11 »
Cavte pouziva niekto zvas Ubuntu One?? Ak ano tak ako ste stym spokojny?
Ked to dobre chapem tak sa to da pouzit aj ako ulozisko ci musim iba sinchronizovat???
UBUNTU 10.10 - Meverick Meerkat   - MSI EX610, ATI, 2GB RAM, 160GB disc
ASUS K52F-K62F, 4GB RAM, 64Bit system, UBUNTU 14.04

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ubuntu One
« Odpověď #1 kdy: 21 Ledna 2012, 10:29:43 »
Používám ho na dvou noteboocich a telefonu a jsem naprosto spokojen.

Funguje zároveň jako úložiště takže pokud nemáš u sebe svůj počítač tak se k datům můžeš dostat na webu. https://one.ubuntu.com

Zkus a uvidíš. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Speirs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re:Ubuntu One
« Odpověď #2 kdy: 21 Ledna 2012, 13:16:09 »
Funguje tak, že automaticky distribuuje nejnovější verze souborů ve vybraných složkách mezi počítači přihlášenými k danému účtu přes webové úložiště, kde jsou fyzicky uloženy. Jednou mi to zachránilo všechna data, když jsem si smazal celý disk přeinstalací Windows. Soubory je možno dále zpřístupnit komukoliv posláním odkazu, či synchronizovat složku mezi více uživateli U1.
ThinkPad R500 s grafikou Ati, bohužel.

struki

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 322
Re:Ubuntu One
« Odpověď #3 kdy: 21 Ledna 2012, 18:24:58 »
Dakujem vam za info, idem to skusit :)
UBUNTU 10.10 - Meverick Meerkat   - MSI EX610, ATI, 2GB RAM, 160GB disc
ASUS K52F-K62F, 4GB RAM, 64Bit system, UBUNTU 14.04

1000MB

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
Re:Ubuntu One
« Odpověď #4 kdy: 03 Července 2012, 19:22:26 »
ahoj neexistuje pre ubuntu one nejaký ukazateľ aké množstvo dát sa má ešte synchronizovaľ? v okne vidím že je zapnutá synchronizácia ale neviem ako dlho ešte bude sľahovaľ dáta

Speirs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re:Ubuntu One
« Odpověď #5 kdy: 04 Července 2012, 10:30:34 »
Asi nejblíže požadavkům bude příkaz:
Kód: [Vybrat]
u1sdtool --current-transfers
ThinkPad R500 s grafikou Ati, bohužel.

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:Ubuntu One
« Odpověď #6 kdy: 04 Července 2012, 11:12:24 »
S Ubuntu One mám veľmi dobré skúsenosti a zrovna uvažujem, že by som si predplatil ďalších 20 GB priestoru... Jediné čo mi vadí je spomínaný chýbajúci ukazovateľ pokroku v synchronizácii.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Ubuntu One
« Odpověď #7 kdy: 04 Července 2012, 13:26:20 »
Ako s tym pracujete. Ja si tam ukladam subory a inde ich stahujem cez webove prostredie. Raz som skusil obnovit data po novej instalacii a ono mi to synchronizovalo tak ze ked bol v novej instalacii prazdny priecinok tak to vsetko zmazalo aj na webe. Ako by sa to malo obnovovat v takomto pripade.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

struki

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 322
Re:Ubuntu One
« Odpověď #8 kdy: 07 Července 2012, 21:39:18 »
Tibor , tak toto som este neskusal. Tiez to pouzivam zatial len na ukladanie suborou.
UBUNTU 10.10 - Meverick Meerkat   - MSI EX610, ATI, 2GB RAM, 160GB disc
ASUS K52F-K62F, 4GB RAM, 64Bit system, UBUNTU 14.04

člověk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Re:Ubuntu One
« Odpověď #9 kdy: 08 Července 2012, 10:15:20 »
Hoši, jakékoliv ukládání dat na webu je riskantní. Záleží asi jaká data tam jsou uložená. Já jsem na to už tvrdě doplatil i když se jednalo o blog jehož majitelem je TV Nova.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Ubuntu One
« Odpověď #10 kdy: 08 Července 2012, 10:32:35 »
Tak to je samozrejme ze len malickosti urcene na prenos. Urcite nie nieco ako hesla v nezaheslovanom/nekodovanom subore.
Mam tam drobnosti ako obrazky, ikony a navody pre upravu ubuntu.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

HenryT

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re:Ubuntu One
« Odpověď #11 kdy: 08 Července 2012, 10:35:31 »
Už používám dlouho a vždy po nové instalaci se mi překlopí to, co je na netu správně do počítače. Nikdy jsem neměl jediný problém a s každým vydáním se lepší.
Jinak pokud člověk aktualizuje po vydání nové verze Ubuntu, jde hodně pomalu, ale to jde pochopit vzhledem k tomu, jak to musí v tu dobu lidi zahlcovat.  :)

Stue

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 188
Re:Ubuntu One
« Odpověď #12 kdy: 08 Července 2012, 10:56:30 »
Hoši, jakékoliv ukládání dat na webu je riskantní. Záleží asi jaká data tam jsou uložená. Já jsem na to už tvrdě doplatil i když se jednalo o blog jehož majitelem je TV Nova.

Ukládání dat "venku" za účelem záloh, synchronizace či práce jako takové je něco, co se snaží nabídnout renomované společnosti.
Takže když už chceš sdělit nějakou zkušenost, tak ji sděl se vším všudy - co, kdy, kde a jak se stalo a jak se to nakonec vyřešilo.
Vypovídací hodnota frází typu "ukládání dat na webu je riskantní" a "Já jsem na to už tvrdě doplatil" je nulová :)

Používám také Ubuntu One, a také mě to jednou zachránilo od infarktu  :D
Ubuntu 12.04
(Ubuntu 10.04)

člověk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Re:Ubuntu One
« Odpověď #13 kdy: 08 Července 2012, 21:15:46 »
Citace
Takže když už chceš sdělit nějakou zkušenost, tak ji sděl se vším všudy - co, kdy, kde a jak se stalo a jak se to nakonec vyřešilo.
Toto není fórum kde by bylo vhodné rozepisovat jaké agresivní podrazy a zneužití provádí na svých stránkách Tv Nova
Citace
Vypovídací hodnota frází typu "ukládání dat na webu je riskantní" a "Já jsem na to už tvrdě doplatil" je nulová
Beru to jako názor méně zkušeného.

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
Re:Ubuntu One
« Odpověď #14 kdy: 08 Července 2012, 22:38:28 »
ale jen se rozepiš  :D že tys jim tam dával veřejně odkazy na  jejich copyright obsah? a oni si postěžovali a poskytovatel smazal účet - ty si v něm měl ale i zálohu důležitých dat?  8)

člověk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Re:Ubuntu One
« Odpověď #15 kdy: 09 Července 2012, 09:25:57 »
ale jen se rozepiš  :D že tys jim tam dával veřejně odkazy na  jejich copyright obsah? a oni si postěžovali a poskytovatel smazal účet - ty si v něm měl ale i zálohu důležitých dat?  8)
Píši o jejich agresivním chování a nikoli o mým, to si to nějak špatně přečetl!

Dokud blog nebyl ve vlastnictví Tv Nova, bylo několik let vše v pořádku. Poté co blog koupila Tv Nova začaly chodit spamy různého charakteru, agresivní reklama na úrovni virů, nebo spíš supervirů, protože antivir na to nijak nereagoval. Sice ani Linux nezůstal vzniklých problémů ušetřen, ale ve windows to bylo k nevydržení. Při pátrání po zdroji problémů  se ukázalo na konci vždy tv nova zašitých na místech možných i nemožných.
Vymyzal jsem všechny data na bogu a chtěl blog zrušit. Zrušení nešlo provést jednoduchou cestou a musel jsem žádat o to jakýsi nadřízený orgán Tv Nova. Ten mi po (jednoduše řečeno) vysvětlení jakou dělám chybu se zrušením, nakonec vyhověl, aspoň mi napsal že blog byl právě zrušen. Jenomže jsem zjistil, že zrušen nebyl, byla zrušena pouze oficiální cesta kterou se tam běžný uživatel na své stránky dostane. Dokonce ani fota které jsem tam měl uložena a před zrušením jsem je smazal, tam nadále byly tak jako dřív. Urgoval jsem tedy zrušení blogu a na to mi odpověděli „zdělte nám přesně postup jakým jste se  k fotkám dostal“ . Asi si myslí že jsem včera spadl z nebe nebo co. Doposud ty fotky a nějaký ten gif nejsou smazány. Věřte nebo ne, dostat všechny viry z PC byla práce na půl dne a to ještě za pomocí druhého OS. Možná by bylo rychlejší použití čisté instalace.
Stačí takto pane, nebo chceš podrobnosti? Píši to speciálně na přání i když si myslím že to s linuxem moc společného nemá.

Citrisin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re:Ubuntu One
« Odpověď #16 kdy: 09 Července 2012, 13:56:26 »
K Ubuntu One mám jednu výtku, kvůli které ho prostě nevyužívám a to že nevím jak ho rozjet na jiných distribucích. Koketuji ještě s Fedorou a tam nevím jak ho dostat. Abych řekl pravdu ani jsem se o to nepokoušel. Byl jsem a jsem věrný Dropboxu. Jinak k záloze: v podstatě ručně (na druhý disk, který občas připojím) a projekty svěřuji dropboxu.
K diskuzi o bezpečnosti dat která tu probíhá: Dle mého názoru je rozdíl mezi blogem a prostorem pro ukládání dat. Ano mnohdy je chování poskytovatelů opravdu nevybíravé. Co si budeme ale povídat, tak to je především u českých, kteří se asi domnívají že si mohou dělat co chtějí. Já důvěřuji dropboxu už jenom kvůli tomu že cloudové úložiště je jeho hlavním projektem, nemají důvod si kazit jméno. Jinak pro naprostou kontrolu by se vám tuším asi nejvíce hodil google drive. Tam se dá totiž přistupovat přímo přes nějaký protokol. Předpokládám že potom je smazání opravdové smazání a ne jen příkaz o skrytí položky v gui. Zato zase na linuxu chybí oblíbená automatická synchronizace.
†Asus M51Va
*Lenovo Ideapad Y580, intel i5 Ivi bridge, Nvidia GTX660, 8GB ram, 32GB ssd (Samsung), 1TB hdd.
Ubuntu 12.10, Gnome shell.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.