Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Xubuntu+SB Live+Nvidia GPU HDMI  (Přečteno 1362 krát)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Xubuntu+SB Live+Nvidia GPU HDMI
« kdy: 24 Ledna 2012, 20:52:11 »
Úvodem se přiznám bez  mučení - hledal jsem hledal, ale málo....

S nově nainstalovaným Xubuntem po letech pomalu přicházím na jeho klady a neduhy. Tak například zvuk - už u předchozí distribuce jsem si zakázal v biosu interní audio, asi díky čipové sadě nforce s ní nejde nic moc dělat, např. jsem nějak nemohl dostat zvuk do Line-in. Vrazil jsem do desky zpátky sound blastera a částečně jsem problém s line-in vyřešil.

Teď mám však nově Xubuntu - ten grafický mixér je dosti v duchu hesla "light desktop", no nevadí. Akorát nyní mám problém nahrát zvuk z line-in, pro změnu. Nainstaloval jsem si jednoduchý "Záznamník zvuku" co je v gnome a ve výběru vstupů pro nahrávání mám jenom Master. Nenahraju nic. Jo a podle Alsamixeru mám defaultní zvukovku "Nvidia GPU 14 HDMI/DP"...Což moc nepotřebuji. Kdybyste měli nějaké tipy jak na zvuk přímo v xubu, budu rád....
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

zdeans

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 309
Re:Xubuntu+SB Live+Nvidia GPU HDMI
« Odpověď #1 kdy: 08 Března 2013, 17:21:25 »
Normálně nahrávám přes Line-In (třeba kytaru) v Audacity a celkem bez problémů. Jediné co musím udělat, tak musm jít napřed přes Multimédia do Ovládání hlasitosti PulseAudio a tam si vybrat příslušné vstupní zařízení. Popř. ještě v Alsamixeru zesílit či povolit Line-In.
Asus M5A99FX Pro r2.0 AMD FX(tm)-6300 Six-Core Processor (Vishera FX-6300), Ram: 8GB DDR3 1866Mhz, nVidia GeForce GTX 960 2GB, HDD: Samsung SP2504C 250GB, WD Caviar Blue 500GB
Ubuntu 17.10 Artful Aardvark

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Xubuntu+SB Live+Nvidia GPU HDMI
« Odpověď #2 kdy: 08 Března 2013, 19:24:26 »
Tu lajvku už nemám, dávno je v lovištích. Nově mám Xonar od asusu, ale tam stejně, opět, mic/line-in nefunguje. Zatím jsem to neřešil, radši.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.