Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s vypínáním  (Přečteno 939 krát)

to.tak

Problém s vypínáním
« kdy: 25 Ledna 2012, 11:55:35 »
Mám aktuální verzi Ubuntu.
Při vypínání mi naskočí logo ubuntu a těch pár teček co se postupně vybarvují než počítač zhasne. Můj počítač bohužel vypnutí nedokončí. Při zmáčknutí ESC vidím že tam je nějaký výpis s chybou na konci a opakování po 9sekundách.
 Je nějaká jednoduchá rada jak nechat opravit systém aby závadu sám odstranil, nebo aspoň návod jak pořídit printscreen snímek zápisu vypínání, abych vám hodil ten log co to vypisuje za error?

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Problém s vypínáním
« Odpověď #1 kdy: 25 Ledna 2012, 13:18:52 »
Tak tu chybu opiš nebo vyfot (opakování po 9 sekundách; snad času dost).
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

to.tak

Re:Problém s vypínáním
« Odpověď #2 kdy: 25 Ledna 2012, 15:14:26 »
Když ono to v mezidobí těch devíti sekund vypisuje asi 10 řádků a angličtina není moje silná stránka. Proto jsem se ptal, jestli třeba systém tyhle hlášky někde neukládá, kde by se daly najít.
Koukám, že mi nezbyde, než to opavdu opsat. :-(

Tetsuya

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
Re:Problém s vypínáním
« Odpověď #3 kdy: 26 Ledna 2012, 09:42:09 »
Proto jsem se ptal, jestli třeba systém tyhle hlášky někde neukládá, kde by se daly najít.
Koukám, že mi nezbyde, než to opavdu opsat. :-(

Hm... Můžeš zkusit bootlogd. Tenhle daemon zaznamenává všechny hlášky, který vidíš na obrazovce při startu systemu do /var/log/boot.log, ale nevím, jestli dělá záznam i při vypínání, možná jo. Bootlogd zapneš v /etc/default/bootlogd direktivou BOOTLOGD_ENABLE=Yes.  Po vypnutí systému, ale budeš muset spustit nějaký live CD a boot.log někam skopírovat, jinak se při dalším startu přepíše.

to.tak

Re:Problém s vypínáním
« Odpověď #4 kdy: 26 Ledna 2012, 12:39:17 »
Tak nevím, po poslední instalaci aktualizací už to nedělá. Moc moudrej z toho nejsem ale hlavně že to už funguje správně. Doufám, že půjde o setrvalý stav. Nemusíte to tu zatím zamykat. kdyby se to opakovalo tak se znova ozvu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.