Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Xubuntu 11.10: Geforce GT440 pořád na "Maximum performance"  (Přečteno 2547 krát)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Čau, co mám nově Xubuntu 11.10 desktop a nevím proč, powermizer mi na nvidii skáče pořád do Maximum performance. A nezáleží, jestli mám zaplý kompozitor. Karta tak má v klidu pořád okolo 52°, v Ubuntu 10.04 měla neustále 32°, protože čip byl bez zátěže na 50MHz... Zkoušel jsem hledat, ale na nic moc jsem nenarazil.. Nenapadne někoho něco?
« Poslední změna: 30 Ledna 2012, 11:02:18 od Filip Dominec »
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

ppromi

Re:Xubuntu 11.10: Geforce GT440 pořád na "Maximum performance"
« Odpověď #1 kdy: 14 Února 2012, 23:30:12 »
Zdarec, jestli to vyřešíš, tak určitě napiš, vítám tě v klubu nvidiáků  ;D , já tenhle problém řeším už tak rok, jakmile něco dělám, nvidia se taktuje, jediná volba je možná tak openbox, lxde atd...
Jinak se to dá vyřešit tím, že přes xorg přikážeš, aby grafika jela na nejnižší takty, ovšem tohle není řešení, grafika pak neutáhne akceleraci videí, her atd....  :(
Acer 5739G - Core2Duo 2.2Ghz, Nvidia GT240m, 4GB RAM, 640GB HDD
------
Jsem z RedHatího vejce. Desktop Fedora (Gnome), server CentOS.

Rover623

Re:Xubuntu 11.10: Geforce GT440 pořád na "Maximum performance"
« Odpověď #2 kdy: 15 Února 2012, 00:14:04 »
Zajímavé, na desktopu mi to dělá také, pořád jede na maximum, v notebooku se taktuje normálně, nechápu

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Xubuntu 11.10: Geforce GT440 pořád na "Maximum performance"
« Odpověď #3 kdy: 15 Února 2012, 01:11:31 »
Možná to bude xorgem, v 10.04 se starým gnome mi to nedělalo. Podezíral jsem nějaké bannery ve firefoxu, ale taktne se prostě z ničeho nic i když mám otevřeno jenom okno nvidia-settings. Zrovna teď - dlouho ležela na 30°, zapnu jenom nvidia-settings a vyhřeje se k 50°. Ovladač 280.13, což by měl být poslední stabilní.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

ppromi

Re:Xubuntu 11.10: Geforce GT440 pořád na "Maximum performance"
« Odpověď #5 kdy: 15 Února 2012, 20:29:14 »
jasně, mě to taky ve starým gnome nedělalo, nedělá mi to ani v nejnovějším Lubuntu atd..., mají blbě optimalizovaný powermizer, Nvidiu už si nikdy nekoupím! Nevím jestli je někde konflikt, ale jedině kdy by to jede na minimální takt je moment, kdy chvilku nic nedělám  :-X

//ten ovladač má tu chybu opravovat?
Acer 5739G - Core2Duo 2.2Ghz, Nvidia GT240m, 4GB RAM, 640GB HDD
------
Jsem z RedHatího vejce. Desktop Fedora (Gnome), server CentOS.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Xubuntu 11.10: Geforce GT440 pořád na "Maximum performance"
« Odpověď #6 kdy: 15 Února 2012, 21:52:15 »
Nakolko je novší tak to môže byť vyriešené.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

ppromi

Re:Xubuntu 11.10: Geforce GT440 pořád na "Maximum performance"
« Odpověď #7 kdy: 15 Února 2012, 21:58:23 »
Tohle nebude chyba, tohle bude vlastnost, věřte, že ani za rok to nebude v pohodě... A to by stačilo, kdyby povel pro vyšší takt byl až od většího procenta zatížení na ten menší takt, ach jo ...

// jasně, problém je už očividně několik let zpátky - nvidia is *censored*, žádný že pod linuxem jede v pohodě! http://jdem.cz/tz9p7 Abych si koupil novej book s Inteláckou grafikou, takhle to nehorázně žere baterku  :-X

///Nechci to tady spamovat, ale tohle už jasně mluví za jedno - nemá cenu hledat řešení http://jdem.cz/tz9q4
« Poslední změna: 15 Února 2012, 22:21:07 od ppromi »
Acer 5739G - Core2Duo 2.2Ghz, Nvidia GT240m, 4GB RAM, 640GB HDD
------
Jsem z RedHatího vejce. Desktop Fedora (Gnome), server CentOS.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Xubuntu 11.10: Geforce GT440 pořád na "Maximum performance"
« Odpověď #8 kdy: 15 Února 2012, 23:28:14 »
Tohle nebude chyba, tohle bude vlastnost, věřte, že ani za rok to nebude v pohodě... A to by stačilo, kdyby povel pro vyšší takt byl až od většího procenta zatížení na ten menší takt, ach jo ...

// jasně, problém je už očividně několik let zpátky - nvidia is *censored*, žádný že pod linuxem jede v pohodě! http://jdem.cz/tz9p7 Abych si koupil novej book s Inteláckou grafikou, takhle to nehorázně žere baterku  :-X

///Nechci to tady spamovat, ale tohle už jasně mluví za jedno - nemá cenu hledat řešení http://jdem.cz/tz9q4
Nemám notebook, mám desktop a jak říkám, v předchozím prostředí s uvedeným ovladačem mi to nedělalo. V xubu 11.10 jsem nainstaloval tu samou verzi, jediný rozdíl byl ten, že v ubu 10.04 jsem si ho instaloval vždy ručně a tady, jelikož byl přímo v repu po instalaci, jsem ho tam vrazil taky. Teď zkouším poslední verzi, ale raději jsem instaloval ručně....s DKMS, abych nemusel instalovat po každém novém kernelu, když to není LTS...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Xubuntu 11.10: Geforce GT440 pořád na "Maximum performance"
« Odpověď #9 kdy: 16 Února 2012, 00:45:57 »
Tak mě napadlo, jestli to nakonec nebude tak, že nyní je lépe vytěžováno gpu místo cpu v grafických operacích...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

ppromi

Re:Xubuntu 11.10: Geforce GT440 pořád na "Maximum performance"
« Odpověď #10 kdy: 16 Února 2012, 01:08:35 »
Windows taky akceleruje Aero přes GPU, mám zaplé veškeré efekty a grafika jede na nejnižších taktech...
Acer 5739G - Core2Duo 2.2Ghz, Nvidia GT240m, 4GB RAM, 640GB HDD
------
Jsem z RedHatího vejce. Desktop Fedora (Gnome), server CentOS.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Xubuntu 11.10: Geforce GT440 pořád na "Maximum performance"
« Odpověď #11 kdy: 16 Února 2012, 22:37:24 »
No jo, já zapomněl, že v souvislosti s Ubu 11.10 s trojkovým jádrem se všude možně po netu řešilo, proč stoupla potřeba...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Rover623

Re:Xubuntu 11.10: Geforce GT440 pořád na "Maximum performance"
« Odpověď #12 kdy: 16 Února 2012, 22:44:19 »
Ve 12.04 bude jádro kde už je velká část problémů se spotřebou opravena, ale je zajímavé, že mě se ta nenažranost neprojevila ani na jádře 3, které je v 11.10, pouze na 2.6.39 co bylo v 11.04

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Xubuntu 11.10: Geforce GT440 pořád na "Maximum performance"
« Odpověď #13 kdy: 16 Února 2012, 22:59:04 »
No jo, doufám, že to bude opraveno. I když "opraveno" není asi na místě, pokud se výrobci hw skutečně záměrně kvůli microsoftu nedrží specifikací.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

ppromi

Re:Xubuntu 11.10: Geforce GT440 pořád na "Maximum performance"
« Odpověď #14 kdy: 02 Března 2012, 06:45:46 »
Pokud o tom náhodou ještě někdo neví, tak po testování nového Ubuntu (12.04) jsem narazil na jednu příjemnost - teplota grafiky dosahuje lepších hodnot než u Windows, nebo starého ubuntu. Dnes se mi povedlo narazit na jednu věcičku, kterou myslím Ubuntu team domyslel - http://goo.gl/HJnId. Díky tomu mám v openboxu teploty, o jakým se mi nikdy snad ani nesnilo  ;D (idle - 35C, Windows Idle - 39C, staré ubuntu Idle - 38C). A pokud opravdu takhle poklesne spotřeba GPU (jako jsou uvedené testy v odkaze), tak si prodloužím výdrž o hezkých pár minut  :)
Acer 5739G - Core2Duo 2.2Ghz, Nvidia GT240m, 4GB RAM, 640GB HDD
------
Jsem z RedHatího vejce. Desktop Fedora (Gnome), server CentOS.

Rover623

Re:Xubuntu 11.10: Geforce GT440 pořád na "Maximum performance"
« Odpověď #15 kdy: 02 Března 2012, 14:49:56 »
Taky už jsem zkusil 12.04 BETA1 a musím říct, že tohle je něco úžasného. U mě je BETA1 skoro bezproblémová a dokonce už mi i v tom desktopu s tou 7600GS, která ještě v 11.10 odmítá fungovat, vše jede dokonale

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.