Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lenovo IdeaCentre Q180 + Ubuntu?  (Přečteno 5119 krát)

iicii

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Lenovo IdeaCentre Q180 + Ubuntu?
« kdy: 30 Ledna 2012, 11:44:18 »
Caute,
premyslim o nettopu Lenovo IdeaCentre Q180 (bezOS) viz:
http://www.czc.cz/lenovo-ideacentre-q180-cerna/102225/produkt?q-category-id=2i9jgh85icis1bgd2kidjuilhb
a chtel bych do nej dostat nejlepe bez problemu Ubuntu v posledni verzi:)
Muzete mi prosim nekdo zkuseny rict pohledem na pouziti HW viz: http://www.lenovo.com/shop/americas/content/pdf/system_data/q180_tech_specs.pdf
zda to bude mozne bez vetsich problemu? A pujde mi mimo jine napr. full HD flash video napr. z YouTube?
HW to zvladne (mel by dle prezentaci s Windows 7), ale nevim zda to pro Ubuntu nebude problem?
A rovnez zda pujde i vestavena Wifi karta? typ: Realtek RTL8188CE...proste vsechno aby jelo jak ma;)

Vygoolil jsem si jak grafiku tak wifi zda existuji ovladace pro linux, a existuji...takze snad by to melo byt OK.

Nicmene spise me zajima zkuseny nazor uzivatelu Ubunta...zda nebude nikde problem?

Diky moc za kazdy postrehy
ICI

Rover623

Re:Lenovo IdeaCentre Q180 + Ubuntu?
« Odpověď #1 kdy: 30 Ledna 2012, 13:02:40 »
Problém tam nevidím, ale u Ati ovladačů v Linuxu nikdy nevíš, pokud je ta karta uvnitř standardní, tak nebude problém. Pokud ji výrobce nějak "doprznil" a vydává k ní vlastní ovladače, pak je otázka jak se s tím standardní ovladač Ati pod Linuxem popere

RapMan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 290
Re:Lenovo IdeaCentre Q180 + Ubuntu?
« Odpověď #2 kdy: 17 Března 2012, 23:18:09 »
ahoj, jak to dopadlo, slape to? Me se taky ten stroj libi, jeste bych dohodil dalsi 2GB ram a SSD, k tomu ubuntu 12.04.

RapMan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 290
Re:Lenovo IdeaCentre Q180 + Ubuntu?
« Odpověď #3 kdy: 02 Května 2012, 16:28:30 »
tak jsem ten stroj mel pujceny na vyzkouseni, moc me nenadchl. Je docela hlucny, ubuntu live mi nenabehlo, musel jsem pouzit sitovou instalaci. Obraz pres VGA kabel byl posunuty, po nainstalovani ovladacu graf. karty byl system jeste pomalejsi nez pred tim pomaly...Takze doporucuji si radsi neco priplatit na vykonnejsi a tissi stroj.

Miroslav Marcišin

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
  • když to nejde, použij silnější nukleární hlavici
    • osobní blog
Re:Lenovo IdeaCentre Q180 + Ubuntu?
« Odpověď #4 kdy: 19 Května 2012, 16:07:58 »
zvláštní, Q180 mám doma, běží na něm debian, netinstall bez problémů, běžím přes HDMI, ale zkusil jsem i VGA a bezproblému. A hlučnost? No, když je absolutní ticho, tak je malinko slyšet, to je fakt no..., ale přehluší ho i psaní na klávesnici :D Jinak přímo k vnitřku - jsou to vnitřnosti netbooku v podstatě, všechno na desce + externí atheros wifi karta. Ubuntu běhá na 100% včetně wifi hned po instalaci (11.10 x64) U debianu je to trošičku složitější, návod teprve sepisuji
http://h00ked.cz
PC: Ubuntu 10.10 32bit | Linux 2.6.39.4-candela
AMD Athlon 64 X2 @2785,765MHz | 2x 2GB DDR2 800MHz PC6400 CL5, ZEPPELIN | 120GB sys HDD, 250GB mirror HDD, 2TB Seagate external data storage NTB: HP probook 4525s, Ubuntu 10.10 x64

martta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Lenovo IdeaCentre Q180 + Ubuntu?
« Odpověď #5 kdy: 02 Října 2012, 13:43:30 »
Mám naprosto stejný problém. Ubuntu jsem několikrát zkoušel na NB a bez problémů. Tak jsem se ho rozhodl instalovat sousedovi na IdeaCenter. Nicméně od začátku to v podstatě nefunguje. Wifi - když už jde - je pomalá. Neustále posunutý obraz na LCD,..atd.
Po spouště práce jsem to tak nějak rozchodil a donesl mu to a po pár spuštění už to zase nejde..
nevíte někdo co je špatně?
po tolika různých pokusech a přeinstalacích už nevěřím, že je to mezi klávesnicí a židlí..

Rover623

Re:Lenovo IdeaCentre Q180 + Ubuntu?
« Odpověď #6 kdy: 02 Října 2012, 15:30:14 »
Klasika, prostě Lenovo a jejich BIOSy a konfigurace. Jeden stroj má několik konfigurací, liší se to pouze šestimístným kódem za názvem, jenže ten většina výrobců neuvádí. Takže ačkoli ten počítač vypadá podle popisu HW stejně, uvnitř mohou být úplně jiné součástky.

Další problém je BIOS, tam je to skoro ruská ruleta, podle HW specifikace je pokaždé jiný, navíc pokaždé jinak dodrbaný.

K tomu IdeaCentru, dodej co je to za model a výpis
Kód: [Vybrat]
lspci pak můžeme něco vykoumat

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.