Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak nejlépe a nejjednodušeji poslat data po síti mezi dvě zařízeními  (Přečteno 1696 krát)

timmynovak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Ahoj, jak nejlépe a nejjednodušeji (může být v rozporu) poslat data mezi dvěmi zařízeními s linuxem (jedno server na ubuntu, jedno hw s openwrt) pomocí ethernetu? Ideálně tak, aby nemuselo existovat permanentní aplikační spojení (ale to by asi tak nevadilo). Z openwrt jsem si zatím říkal, že by šlo využít webových služeb (přenos iniciuje vždy openwrt zařízení), opačný směr ale na toto asi není (nechci využívat php na openwrt). Máte někdo nějaké nápady, jak se to řeší. Trochu jsem hledal, ale nic moc jsem nenašel - vlastně pořádně vůbec nic. Přemýšlím třeba nad využitím telnetu. Díky.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Nejlepší je asi SSH. Článků jsou na netu tuny. Takže nemá smysl se tu o tom rozepisovat...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

timmynovak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
mohu poprosit o nakopnutí? hledal jsem kombinace data transfer via ssh, virtual port on ssh apod., ale nic jsem nenašel. Dokáži si představit otevření ssh a psolánmí,a le nevím zatím jak příjem.

beer

  • Host
scp, sshfs, ...

timmynovak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
na scp jsem se díval, ale to mi uloží přímo soubor, s tím problém nemám a umím to. potřeboval bych ale něco, co by mi to na straně příjemce (ať již server či openwrt) zachytávalo a  ihned zpracovávalo. Více méně znak po znaku. Možná sjem se na začátku vyjádřil nepřesně. na sshfs se kouknu.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Proč tak složeitě? Prostě do Googlu zadejte SSH. Vyskočí mrtě odkazů, včetně těch, na české články.

edit: No jo, to je pak ale něco jiného. S tím moc neporadím...
« Poslední změna: 30 Ledna 2012, 14:36:29 od Pavel Hrnčíř »

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

beer

  • Host
na scp jsem se díval, ale to mi uloží přímo soubor, s tím problém nemám a umím to. potřeboval bych ale něco, co by mi to na straně příjemce (ať již server či openwrt) zachytávalo a  ihned zpracovávalo. Více méně znak po znaku. Možná sjem se na začátku vyjádřil nepřesně. na sshfs se kouknu.

Jak to myslíš zpracovávalo? Jaký program by to měl zpracovávat? Myslíš nějakou rouru?

Zkus zadat do google scp pipe...

Namátkově:
http://fixunix.com/ssh/73448-scp-write-pipe.html

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
No, jak pravděpodobně mnozí namítnou, tak jistě ne zcela nejlepší, ale asi nejjednodušší "znakově orientovaný bazmek" se mi jeví http (klidně i přes ssh): zařízení pošle http dotaz, php skript na straně serveru jej zpracuje a ohlásí, jak pořídil.

beer

  • Host
To by ale musel být ten php server na straně toho Openvrt, jestli se nepletu a to asi nebude jednoduché, rychlé, ani bezpečné...

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
To by ale musel být ten php server na straně toho Openvrt...

Proč???

A nebo jinak: pokud by chtěl, aby komunikaci inicializoval ten "server s ubuntu", musel by mít na těch škatulích také nějaký server, tedy minimálně něco, co by na nějakým portu naslouchalo, jestli po něm někdo něco nechce, což je - ať se někomu líbí nebo ne - prostě server, byť třeba primitivní.
Pokud tam tedy server mít nechce, nezbývá mu, než to pojednat tak, že ta škatule, když bude chtít něco někomu sdělit, pošle dotaz na server na tom ubuntu stejně, jako by ho např. poslal prohlížeč. čím si ten dotaz připraví a jak případně zpracuje odpověď serveru, to už je jiná věc, ale vzhledem k tomu, že se tady bavíme v podstatě o znakové komunikaci, je to principiálně jedno...

P.S.
Úplně primitivně - na škatuli s OpenWRT spustí wget a server v závislosti na url (dotaz) něco vrátí (odpověď) a wget to uloží do souboru k dalšímu zpracování. A není nikde psáno, že to, co vrátí, musí být nutně webová stránka... :-)
« Poslední změna: 30 Ledna 2012, 16:10:04 od mka »

jmp

  • Host
hmm, nebo to nechapeme a dotycny hleda treba neco jako netcat

Kód: [Vybrat]
man nc

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
A nebo tak... :-)

timmynovak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Re:Jak nejlépe a nejjednodušeji poslat data po síti mezi dvě zařízeními
« Odpověď #12 kdy: 04 Února 2012, 15:29:02 »
chapete to více méně dobře - jedna z možných představ je, že si třeba na straně openwrt napíšu skript, který mi bude čekat na příjem znaků na příslušném portu (udp?) ä po přijetí znaku (řádku) jej ten skript pošle k dalšímu zpracování.  podobně, jako když čtu data ze sériového portu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.