Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [VYŘEŠENO] HP 630 - bude fungovat pod (X)Ubuntu?  (Přečteno 3126 krát)

PetrN

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
[VYŘEŠENO] HP 630 - bude fungovat pod (X)Ubuntu?
« kdy: 30 Ledna 2012, 19:08:58 »
Zdravím všechny.

Chci pořídit http://www.czc.cz/hp-630/101370/produkt a zajímá mě, jestli tuhle konfiguraci někdo z Vás má (ev. má zkušenosti přímo s jednotlivými komponenty) a jak Vám to funguje s Xubuntu (Ubuntu) a kterou verzí.

Zajímá mě Váš názor hlavně na dotyčný procesor. Vybral jsem tuhle konfiguraci z několika možných ve stejné cenové relaci, protože procesor se mi zdál nejlepší (paměti lze dokoupit a disk chci stejně ještě externí kvůli zálohám) a tak se ptám, jestli jsem dobře vybral.

Díky za odpovědi!
« Poslední změna: 30 Ledna 2012, 21:03:28 od PetrN »

Rover623

Re:HP 630 - bude fungovat pod (X)Ubuntu?
« Odpověď #1 kdy: 30 Ledna 2012, 19:43:43 »
Mám přesně tenhle model. První co člověka docela irituje je touchpad, není zapuštěný ale vystouplý. Jeho vypnutí je i na originálním SUSE naprosto neproveditelné (naštěstí ho Linux při psaní odstavuje sám). Tlačítka jsou také zbytečně velká a navíc reagují na stisk jen v určitých místech.

Teď k té funkčnosti, s dodaným SUSE jelo vše. S Ubuntu je to výrazně horší (Xubuntu jsem bohužel nezkusil). Verze 10.04 špatně detekuje touchpad jako myš a nefunguje kontrolní ledka pro stav Wifi a Bluetooth (vypíná se dohromady na jednom tlačítku), bluetooth nejede vůbec.

Ve verzi 11.10 funguje ledka i bluetooth, ale nefungovala regulace podsvícení, ale i tak to zapínání a vypíná Wifi a Bluetooth fungovalo nějak divně. Ovšem zkoušel jsem to na verzi 11.10 BETA2 (tehdy ještě nebyl k dispozici final).

Nicméně regulace podsvícení nešla na prostředí Unity a vlastně ani na GNOME3 (v KDE kupodivu ano), takže předpokládám, že problém bude tam. Co se týče Bluetooth a Wifi, vše řeší jádro 3. Předpokládám tedy, že Xubuntu 11.10 by nemělo mít problém

PetrN

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re:HP 630 - bude fungovat pod (X)Ubuntu?
« Odpověď #2 kdy: 30 Ledna 2012, 20:02:43 »
Víš, já na Unity nějak nejsem (podle obrázků - nezkoušel jsem), myslím, že je to pro mě zbytečné. Nevadí mi, že počítač nebo prostředí vypadá jako Atari, hlavně, když to je výkonné a dělá, co chci. Proto mám Xubuntu (a proto, že stávající desktop je stará šunka). Takže díky, pomohls mi. Ten předpoklad s Xu 11.10 je "kvalifikovaný odhad"? A celkově vzato tedy spíše spokojenost?

Rover623

Re:HP 630 - bude fungovat pod (X)Ubuntu?
« Odpověď #3 kdy: 30 Ledna 2012, 20:16:54 »
Abych to upřesnil, ten bluetooth na starších jádrech funguje (tedy jak kdy), ale tváří se jako zakázaný. Bohužel ani restart rozhraní ho nenahodí.

Mimochodem, to předinstalované SUSE tam docela otravuje a navíc GRUB při každém spuštění háže nabídku co spustit (je v ní totiž zakomponováno i obnovení). Chce to smazat celý disk, pak je pokoj, ale zase přestane fungovat nouzové obnovení z BIOSu pod klávesou F4 (asi), protože zrušíš i nultý oddíl. Nicméně to ti může být jedno.

Jinak pod Fedorou 15 ten notebook funguje absolutně bez potíží. Na jednu věc jsem zapomněl, na všech noteboocích je dnes skoro pravidlo, při provozu na baterku parkuje disk hlavičky jako zběsilej, jak to umravnit, najdeš tady http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=58693.0

PetrN

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re:HP 630 - bude fungovat pod (X)Ubuntu?
« Odpověď #4 kdy: 30 Ledna 2012, 20:32:00 »
no jo, s fedorou... rád bych zůstal u ubuntu, nejsem ajťák, takže když něco, potřebuju pomoct. třeba jsem díky foru rozchodil starou skvělou tiskárnu (hp1100)...  :-*

mňo... tak co? dá se to zasprávcovat i pro vola? :-\

Pinhole

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re:HP 630 - bude fungovat pod (X)Ubuntu?
« Odpověď #5 kdy: 30 Ledna 2012, 20:54:26 »
Já mám rád, když to třeba nejde, rád se v tom hrabu a řeším problémy:D Pokud však potřebuješ NTB jen na Hudbu,Film a internet tak můžeš klidně Fedoru nainstalovat. Dle mého názoru se v těchto aspektech bude ovládat stejně snadno jako Ubuntu. :)

PetrN

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re:HP 630 - bude fungovat pod (X)Ubuntu?
« Odpověď #6 kdy: 30 Ledna 2012, 21:02:31 »
ale jasně, taky mám radost, když něco vyřešim, že jo. ale nesmim řešit moc často, jinak mi to žena omlátí o hlavu :) nejde ani tak o prosté ovládání, jako o nastavování věcí, co nejdou samy od sebe, což si myslím, že s tímhle forem je mnohem jednoduší, nebo spíš možné :) i pro mě... tož tak! howgh

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re:HP 630 - bude fungovat pod (X)Ubuntu?
« Odpověď #7 kdy: 31 Ledna 2012, 12:55:56 »
ale jasně, taky mám radost, když něco vyřešim, že jo. ale nesmim řešit moc často, jinak mi to žena omlátí o hlavu :) nejde ani tak o prosté ovládání, jako o nastavování věcí, co nejdou samy od sebe, což si myslím, že s tímhle forem je mnohem jednoduší, nebo spíš možné :) i pro mě... tož tak! howgh
No kupovat něco jen pro to, že funguje forum nevím. Já osobně si myslím, že fedora je perfektní distro. Co neumím, se naučím. Mám na disku víc dister včetně ubuntu, možná vím, o čem mluvím. :)

Jozefko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:[VYŘEŠENO] HP 630 - bude fungovat pod (X)Ubuntu?
« Odpověď #8 kdy: 04 Května 2012, 23:19:09 »
Dnes jsem zkoušel Ubuntu a Xubuntu 12.04 na HP 630 a ani v jednom mi nejde WiFi (čekal jsem po 11.4. a 11.10.). Kontrolka na klávese f12 trvale svítí, jejím stiskem se zobrazuje aktivace BT na liště \)jestli funguje jsem nezkoušel) ale Wifi je hluché a němé. Poslední kde celkem HP630 funguje "jas, touch pad, a Wifi lze f12 zapnout a vypnout je Ubuntu 10.04 povýšená na 10.10. Dokáže někdo poradit jak na HP 630 a Ubuntu 12.04 ?

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Jozefko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:[zatím NEVYŘEŠENO] HP 630 - bude fungovat pod (X)Ubuntu?
« Odpověď #10 kdy: 04 Června 2012, 11:21:19 »
Nevím ale zatím jsem se dále nedostal v řešení WiFi,.... pro UBUNTU, takže byl jsem nucen přejít na MANDRIVU 2011, kde mi vše funguje OK

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re:[VYŘEŠENO] HP 630 - bude fungovat pod (X)Ubuntu?
« Odpověď #11 kdy: 04 Června 2012, 11:38:24 »
Citace
S Ubuntu je to výrazně horší (Xubuntu jsem bohužel nezkusil). Verze 10.04 špatně detekuje touchpad jako myš a nefunguje kontrolní ledka pro stav Wifi a Bluetooth (vypíná se dohromady na jednom tlačítku), bluetooth nejede vůbec.

Presne tohle mam na Dell Latitude D620. Ubuntu 10.10
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.