Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Cinnamon - fork Gnome Shellu -- Vaše zkušenosti a názory  (Přečteno 12241 krát)

zorbon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
    • Osobní blog
Zdravím,
rád bych se zeptal těch z Vás, kteří přišli s tímto prostředím do kontaktu na jejich názory, postřehy a případné problémy.

Zítra začnu Cinnamon testovat ve virtuálu, ale zajímají mě právě postřehy z reálného nasazení na produkčním stroji.

Předem díky

LABE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
    • PĚTATŘICÁTNÍCI
Re:Cinnamon - fork Gnome Shellu -- Vaše zkušenosti a názory
« Odpověď #1 kdy: 02 Února 2012, 23:20:17 »
Ahoj,
provozuji Cinnamon na několika pc. Začnu s tím, že po nainstalování
Kód: [Vybrat]
Add Repo:
sudo add-apt-repository ppa:merlwiz79/cinnamon-ppa
sudo apt-get update

Install:
sudo apt-get install cinnamon
na pc s integrovanou grafikou Intel bylo vše ok.
Na mém hlavním pc to ale tak jednoduché nebylo. Po nainstalování Cinnamonu bylo vše ok, po klepnutí na menu se menu zobrazilo, ale všechno písmo se během mžiku přeplo do imitace digitální kamufláže některých moderních maskovacích uniforem.  :D . To se ostatně dělo i v Gnome-shellu. Po odstranění ovladačů ATI a nainstalování nejnovější verze Catalystů
Kód: [Vybrat]
http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Oneiric_Installation_Guide a restartu naběhl Cinnamon a vše bylo ok. Gnome shell také běží ok.
Cinnamon se mi zalíbil a hned jsem si ho chtěl upravit k obrazu svému. Zjistil jsem tyto věci :
Kód: [Vybrat]
  1) Pokud dáváš spouštěče ( zástupce ) na panel, musíš je tam z menu poslat ( přes PTM - add to panel ) v pořadí, v jakém je chceš mít.
Nelze s nimi totiž potom pohybovat, jako to šlo v Gnome 2
 2) Nelze přes PTM zvolit možnost přidat na panel po klepnutí na něj , ale po klepnutí na spouštěč, který již na panelu je,
se dá toto menu zvolit a přidat si spouštěče dle libosti
 3) Nevím, jak přidat tlačítko pro vypnutí systému a vložit jej úplně vpravo nahoru na panel
 4) Cinnamon si nemohu obarvit, jak chci
 5) Cinnamon se dá doplnit rozšířeními - extensions

Brzy jsem ( vše samostudiem s minimální znalostí eng. ) zjistil, že si přeci jen dokážu Cinnamon obarvit. Jen to nejde v menu, ale musí se mu poskytnout hotové téma ( šikula si ho nejspíš dokáže udělat sám ). Stáhl jsem tedy pár témat a nakopíroval je do skryté složky .themes v domovském adresáři. V menu nastavení Cinnamonu ( od verze 1.2.0 je první ikonou na panelu po Menu ) si potom celý Cinnamon nastavíš:

Kód: [Vybrat]
1) Panel - Panel - zde nastavíš, jak chceš aby byl panel umístěn ( já zvolil oblíbenou klasiku dole i nahoře )
2) Calendar - Kalendář - nastavení kalendáře
3) Overview - Přehled
4) Themes - Témata ( zde si vybereš kýžený vzhled )
5) Effects - Efekty - volíš, jak se má grafika systému chovat
6) Applets - Aplety ( co chceš zobrazit jako aplet )
7) Extensoins - Rozšíření ( jedno z kouzel Cinnamonu ) - vybereš, co chceš na panelu zobrazit za rozšíření
( počasí, možnost odpojení připojené jednotky apod.)

Zde jsem vybral vše, co jsem funkčně chtěl a vrhnul jsem se na výběr tématu ( skinu, vzhledu ). Jaké bylo mé překvapení, když po výběru se mi vykreslily dle tématu panely a menu, ale všechna okna tento vzhled obešla a zůstala šedá. Tak tomu bylo i v případě ostatních témat.
A pak se stalo to " kouzlo ". Objevil jsem a stáhnul vzhed Chocolate
Kód: [Vybrat]
http://gnome-look.org/content/show.php/ChocoLatte?content=147493
a nakopíroval ho do výše uvedené složky.
Vzhled se nastavuje také v menu Pokročilé nastavení. Zde se mi jako jediný nakopírovaný vzhled Cinnamonu objevila Čokoláda pro možnost nastavení oken. A ejhle všechna okna se zbarvila do podoby vzhledu. V tomto menu je ještě pár dalších nastavení, která si můžeš přizpůsobit dle svého uvážení.Pak skočíš do menu Nastavení Cinnamonu a nastavíš téma na to, které chceš ( jde zkombinovat okna v jednom a panely v druhém ).Poslední nastavení vzhledu je v nastavení - vzhled - tam si nastavíš tapetu plochy jakou chceš. To je možné i přes pravé tlačítko myši na ploše.

Protože mi to vrtalo hlavou, pokusil jsem se téma Čokolády porovnat s jinými a zjistit, co je rozdílné. To jsem provedl lehce v Gnome commanderu. Je to jednoduché. Kromě toho, že Čokoláda obsahuje složku pro Cinnamon, má také složky pro Gnome-shell, GTK 2, GTK 3, Metacity1 apod. Má také ve své základní složce Gnome shell template a ještě pár dalších věcí. Je tedy mnohem obsáhlejší a nejspíš těm ostatním něco chybí. Je také možné, že jsem měl ještě něco někde vytvořit, nebo je problém jen na mých pc? Nevím, důležité pro mne je, že Čokoláda funguje.

Cinnamon má také pěkná rozšíření. Pokud by jsi je chtěl používat, tak po spuštění Synapticu  ( nebo správce softwaru ) si dej vyhledat Cinnamon. Stáhne se Ti seznam všeho, co s Cinnamonem souvisí. Tam si zvolíš rozšíření, o která máš zájem a nainstaluješ si je. Po nainstalování je musíš povolit v menu Nastavení Cinnamonu.
Pokud chceš používat rozšíření počasí ( velmi pěkné ), musíš nastavit kód své oblasti. To se dá vyhledat na internetu ale pozor, pod tímto kódem jsou asi tři systémy určování polohy. Musíš zjistit, který je ten správný. Mohu jen poradit, že hlavní město piva má svůj kód  EZXX0010.

Po všech těchto akcích jsem s Cinnamonem velmi spokojený a používám a budu jej používat jako hlavní vzhled všech pc, o která se starám. Mírná nevýhoda je ta, že jak je nový, není ještě plně lokalizován ( ani nevím, jestli na tom již někdo z českých Linuxových guru dělá, ale doufám, že ano).

Pozor, protože vlevo nahoře je v Gnome nějaké to tlačítko na přepínání aktuálního okna NA SEZNAM OTEVŘENÝCH OKEN, občas se mi stávalo, že při klepnutí na menu jsem zajel moc vlevo a překlepnul se do tohoto zobrazovacího stavu. To jsem vyřešil tak, že jsem Menu přejmenoval na Mint menu a již nemusím zajíždět tak hodně vlevo.

Tento postup jsem Vám popsal z Linux Mint 12 x64. V Ubuntu by to mělo být totožné, nebo velmi podobné ...

Labeent

Tento miničlánek jsem prezentoval i na Mint fóru
Kód: [Vybrat]
http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=154&t=88468&p=510421#p535976
« Poslední změna: 02 Února 2012, 23:39:17 od LABE »
LABE
běžný uživatel Ubuntu, Mintu a naštěstí již jen pracovně případně nouzově  Windows
Admin https://www.petatricatnici.eu/

LABE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
    • PĚTATŘICÁTNÍCI
Re:Cinnamon - fork Gnome Shellu -- Vaše zkušenosti a názory
« Odpověď #2 kdy: 04 Února 2012, 16:31:12 »
Ahoj,
provozuji Cinnamon na několika pc. Začnu s tím, že po nainstalování ....

Jinak na výše uvedeném odkazu na Mint fóru je pár dalších postřehů ...
LABE
běžný uživatel Ubuntu, Mintu a naštěstí již jen pracovně případně nouzově  Windows
Admin https://www.petatricatnici.eu/

beer

  • Host
Re:Cinnamon - fork Gnome Shellu -- Vaše zkušenosti a názory
« Odpověď #3 kdy: 16 Února 2012, 14:19:28 »
ví někdo, jak v tomto prostředí rozchodit Skype, nezobrazí se ikona v liště, pokud Ho chci spustit, musím Ho killnout a pak spustit, při minimalizaci se ztratí.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:Cinnamon - fork Gnome Shellu -- Vaše zkušenosti a názory
« Odpověď #4 kdy: 22 Února 2012, 07:55:42 »
http://www.linuxbsdos.com/2012/02/21/how-to-install-cinnamon-1-3-1-in-ubuntu-11-10/
Návod na Cinnamon 1.3.1 předpokládá nainstalovanou 1.2 verzi a stažení knihoven a prostředí v deb balíčcích 1.3.1.

Tak návod ze stránky není úplný. Teď nemám čas se s tím hrát.
« Poslední změna: 22 Února 2012, 08:16:27 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Cinnamon - fork Gnome Shellu -- Vaše zkušenosti a názory
« Odpověď #5 kdy: 22 Února 2012, 09:52:13 »
Ja som to vcera skusal a nic mi nezaberalo lebo som mal porusenie zavislosti pre muffin 1.0.
Musel som sa prepnut do unity a odinstalovat muffin aj cinnamon. Az potom mi to dovolilo nainstalovat .deb baliky.
https://github.com/linuxmint/muffin/downloads
https://github.com/linuxmint/cinnamon/downloads

Neviete ci sa casom bude dat muffin nahradit za compiz?
« Poslední změna: 22 Února 2012, 19:15:53 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:Cinnamon - fork Gnome Shellu -- Vaše zkušenosti a názory
« Odpověď #6 kdy: 22 Února 2012, 19:09:36 »
Tak se nějak nezadařilo. Asi jsem někde přehlídl verzi nějaké knihovny. No nic. 1.2 taky ujde. Nemám na to nervy :-)
Update. Žě se namáhám...
https://launchpad.net/~gwendal-lebihan-dev/+archive/cinnamon-stable
« Poslední změna: 22 Února 2012, 19:21:39 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

1arash

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 125
Re:Cinnamon - fork Gnome Shellu -- Vaše zkušenosti a názory
« Odpověď #7 kdy: 22 Února 2012, 19:29:23 »
Tak mam Cinnamon 1.3.1. ,,,a nejde applet weather vobec - nejde pridat ani po alt F2 r - po restarte Cinnamon nenabehne na paneli.Inak celkom fajn Cinnamon -Lachka konfiguracia -splna moje poziadavky - unity mne nevonia nieje take konfiguratelne zatial..
Základní příkazy podle abecedy
Instalacia programov:
apt-cache search balik   sudo apt-get install sudo apt-get remove sudo apt-get clean sudo passwd root          se meni heslo  Alt+F2 a gksudo nautilus           instalovanie v terminali  apt-cache search balik         Hledá zadaný balík. apt-cache show balik           Pokracovanie -v profile arash@jabber.cz

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Cinnamon - fork Gnome Shellu -- Vaše zkušenosti a názory
« Odpověď #8 kdy: 22 Února 2012, 19:40:57 »
Co sa tyka appletov tak som na tom rovnako aj ja. Nejde weather a hardware monitor.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:Cinnamon - fork Gnome Shellu -- Vaše zkušenosti a názory
« Odpověď #9 kdy: 22 Února 2012, 20:17:09 »
To je dobré. Mě nejde spodní panel. Je zobrazen, ale takový mrtvý :o) Konfiguraci jsem hledal narychlo v /home/~/ a nikde nic.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

1arash

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 125
Re:Cinnamon - fork Gnome Shellu -- Vaše zkušenosti a názory
« Odpověď #10 kdy: 24 Února 2012, 17:15:45 »
cinnamon  1.3.1 plne funkcni uz aj weather "perfekt day" a ta rychlost zatial naj super prostredie, aspon mne  velmo vyhovuje.....
 Ide to uz niekomu tak dobre ako mne na Hp pro book 4530s .cinnamon  1.3.1 ?
Základní příkazy podle abecedy
Instalacia programov:
apt-cache search balik   sudo apt-get install sudo apt-get remove sudo apt-get clean sudo passwd root          se meni heslo  Alt+F2 a gksudo nautilus           instalovanie v terminali  apt-cache search balik         Hledá zadaný balík. apt-cache show balik           Pokracovanie -v profile arash@jabber.cz

LABE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
    • PĚTATŘICÁTNÍCI
Re:Cinnamon - fork Gnome Shellu -- Vaše zkušenosti a názory
« Odpověď #11 kdy: 26 Března 2012, 02:19:03 »
Takovou větší recenzi Cinnamonu s popisem instalace, foty a vysvětlením problémů jsem připravil zde:

Kód: [Vybrat]
http://mint.petatricatnici.eu/
Doufám, že Vám to pomůže.
LABE
běžný uživatel Ubuntu, Mintu a naštěstí již jen pracovně případně nouzově  Windows
Admin https://www.petatricatnici.eu/

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:Cinnamon - fork Gnome Shellu -- Vaše zkušenosti a názory
« Odpověď #12 kdy: 26 Března 2012, 10:36:12 »
Takovou větší recenzi Cinnamonu s popisem instalace, foty a vysvětlením problémů jsem připravil zde:

Kód: [Vybrat]
http://mint.petatricatnici.eu/
Doufám, že Vám to pomůže.
Asi bych to udělal jinak, než článekj kouskovat po troškách na několik stran a nutit lidi klikat vpravo do menu.
Ty screenshoty jsou o ničem. A ještě na to dávat kulaté rohy s copyrightem?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

LABE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
    • PĚTATŘICÁTNÍCI
Re:Cinnamon - fork Gnome Shellu -- Vaše zkušenosti a názory
« Odpověď #13 kdy: 26 Března 2012, 19:10:39 »
No to je věc názoru. Fotky jsou hrozné a chci je časem změnit - zatím se mi nedaří vyfotit menu Cinnamonu, vyfotí se jen plocha - nějaká neznámá chyba ( nejde v žádném programu ), proto foceno fotoaparátem. Jinak jde dát v menu Firefoxu zobrazit obrázek a je větší a čitelný.To časem určitě opravím. Mohu k tomu dodat dolů navigaci - něco jako pokračuj dále nebo další strana. Ale udělat to například v kuse - na to je to moc obsáhlé.

Každopádně díky za podněty, budu se to časem snažit vylepšit.
LABE
běžný uživatel Ubuntu, Mintu a naštěstí již jen pracovně případně nouzově  Windows
Admin https://www.petatricatnici.eu/

1arash

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 125
Re:Cinnamon - fork Gnome Shellu -- Vaše zkušenosti a názory
« Odpověď #14 kdy: 26 Března 2012, 19:18:04 »
Takovou větší recenzi Cinnamonu s popisem instalace, foty a vysvětlením problémů jsem připravil zde:

Kód: [Vybrat]
http://mint.petatricatnici.eu/
Doufám, že Vám to pomůže.

Dakujem cinnamon je perfekt a cenim si snahu recenze... mozno prevalcuje unity...
Základní příkazy podle abecedy
Instalacia programov:
apt-cache search balik   sudo apt-get install sudo apt-get remove sudo apt-get clean sudo passwd root          se meni heslo  Alt+F2 a gksudo nautilus           instalovanie v terminali  apt-cache search balik         Hledá zadaný balík. apt-cache show balik           Pokracovanie -v profile arash@jabber.cz

LABE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
    • PĚTATŘICÁTNÍCI
Re:Cinnamon - fork Gnome Shellu -- Vaše zkušenosti a názory
« Odpověď #15 kdy: 26 Března 2012, 23:00:42 »
No to je věc názoru. Fotky jsou hrozné a chci je časem změnit - zatím se mi nedaří vyfotit menu Cinnamonu, vyfotí se jen plocha - nějaká neznámá chyba ( nejde v žádném programu ), proto foceno fotoaparátem. Jinak jde dát v menu Firefoxu zobrazit obrázek a je větší a čitelný.To časem určitě opravím. Mohu k tomu dodat dolů navigaci - něco jako pokračuj dále nebo další strana. Ale udělat to například v kuse - na to je to moc obsáhlé.

Každopádně díky za podněty, budu se to časem snažit vylepšit.

Fotky nahrány nové z jiného pc. Na ostatním ještě zapracuji.

Cinnamonu držím palce, je to teď můj desktop č.1 .
LABE
běžný uživatel Ubuntu, Mintu a naštěstí již jen pracovně případně nouzově  Windows
Admin https://www.petatricatnici.eu/

LABE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
    • PĚTATŘICÁTNÍCI
Re:Cinnamon - fork Gnome Shellu -- Vaše zkušenosti a názory
« Odpověď #16 kdy: 27 Března 2012, 03:10:47 »
No to je věc názoru. Fotky jsou hrozné a chci je časem změnit - zatím se mi nedaří vyfotit menu Cinnamonu, vyfotí se jen plocha - nějaká neznámá chyba ( nejde v žádném programu ), proto foceno fotoaparátem. Jinak jde dát v menu Firefoxu zobrazit obrázek a je větší a čitelný.To časem určitě opravím. Mohu k tomu dodat dolů navigaci - něco jako pokračuj dále nebo další strana. Ale udělat to například v kuse - na to je to moc obsáhlé.

Každopádně díky za podněty, budu se to časem snažit vylepšit.

Fotky nahrány nové z jiného pc. Na ostatním ještě zapracuji.

Cinnamonu držím palce, je to teď můj desktop č.1 .


Takže shrnutí :

Nové fotky, zobrazení navigace, navigace na další stránku v pořadí, doplnění recenze o další data ...
« Poslední změna: 27 Března 2012, 03:12:55 od LABE »
LABE
běžný uživatel Ubuntu, Mintu a naštěstí již jen pracovně případně nouzově  Windows
Admin https://www.petatricatnici.eu/

janek-m

  • Host
Re:Cinnamon - fork Gnome Shellu -- Vaše zkušenosti a názory
« Odpověď #17 kdy: 27 Března 2012, 10:20:37 »
Pekne spracovaná téma   :) .

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
Re:Cinnamon - fork Gnome Shellu -- Vaše zkušenosti a názory
« Odpověď #18 kdy: 29 Března 2012, 20:24:58 »
Tak nevím. Prostředí se mi líbí, obsahuje přesně ty funkce, které hledám (kombinace panelů a gnome-shellu), ale...! Za žádnou cenu mi to nejde rozchodit; spodní panel v podstatě mrtvý, lze na něj a přidat i odebrat spouštěče, ale to je vše, prostě nefungují, zrovna tak jsem dopadl s téměř většinou dostupných apletů, nefungují přepínače aplikací na liště, vždy musím "přes roh" zobrazit plochy a vybrat aplikaci na ní, atd. Zkoušel jsem to na dvou strojích, na jednom Mint12, různě rozhozený od všelijakých pokusů, tam bych to pochopil. Pak jsem vzal druhý, který používá manželka, je na něm čistý Mint12, instaloval jsem Cinnamon 1.4 z repozitářů, ale výsledek stejný - tedy prakticky nefunkční. Škoda, bral bych to hned...
Nobody is perfect!

LABE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
    • PĚTATŘICÁTNÍCI
Re:Cinnamon - fork Gnome Shellu -- Vaše zkušenosti a názory
« Odpověď #19 kdy: 31 Března 2012, 22:56:19 »
Koukal jsi na tohle :
Kód: [Vybrat]
http://mint.petatricatnici.eu/index.php/cinnamon/cinnamon-1-4-panel ?
Hlavně dole ta varianta otevřít dconf-editor ... ( pokud ho nemáš, musíš ho synapticem stáhnout ( já musel ).

Zkus tohle překontrolovat a eventuelně to tady zveřejni a uvidíme, jestli na něco někdo přijde. Jinak problémy také dělaly grafické ovladače - já jsem je musel přeinstalovat a nebyl jsem jediný.
LABE
běžný uživatel Ubuntu, Mintu a naštěstí již jen pracovně případně nouzově  Windows
Admin https://www.petatricatnici.eu/

LABE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
    • PĚTATŘICÁTNÍCI
Re:Cinnamon - fork Gnome Shellu -- Vaše zkušenosti a názory
« Odpověď #20 kdy: 31 Března 2012, 22:59:28 »
Tak nevím. Prostředí se mi líbí, obsahuje přesně ty funkce, které hledám (kombinace panelů a gnome-shellu), ale...! Za žádnou cenu mi to nejde rozchodit; spodní panel v podstatě mrtvý, lze na něj a přidat i odebrat spouštěče, ale to je vše, prostě nefungují, zrovna tak jsem dopadl s téměř většinou dostupných apletů, nefungují přepínače aplikací na liště, vždy musím "přes roh" zobrazit plochy a vybrat aplikaci na ní, atd. Zkoušel jsem to na dvou strojích, na jednom Mint12, různě rozhozený od všelijakých pokusů, tam bych to pochopil. Pak jsem vzal druhý, který používá manželka, je na něm čistý Mint12, instaloval jsem Cinnamon 1.4 z repozitářů, ale výsledek stejný - tedy prakticky nefunkční. Škoda, bral bych to hned...

Jo a ještě musíš odškrtnout úprava panelu neboli panel edit mode. To když nedáš, tak jsi stále v editačním režimu... Po odškrtnutí by mělo vše fungovat.
LABE
běžný uživatel Ubuntu, Mintu a naštěstí již jen pracovně případně nouzově  Windows
Admin https://www.petatricatnici.eu/

LABE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
    • PĚTATŘICÁTNÍCI
Re:Cinnamon - fork Gnome Shellu -- Vaše zkušenosti a názory
« Odpověď #21 kdy: 03 Dubna 2012, 22:00:38 »
Tak nevím. Prostředí se mi líbí, obsahuje přesně ty funkce, které hledám (kombinace panelů a gnome-shellu), ale...! Za žádnou cenu mi to nejde rozchodit; spodní panel v podstatě mrtvý, lze na něj a přidat i odebrat spouštěče, ale to je vše, prostě nefungují, zrovna tak jsem dopadl s téměř většinou dostupných apletů, nefungují přepínače aplikací na liště, vždy musím "přes roh" zobrazit plochy a vybrat aplikaci na ní, atd. Zkoušel jsem to na dvou strojích, na jednom Mint12, různě rozhozený od všelijakých pokusů, tam bych to pochopil. Pak jsem vzal druhý, který používá manželka, je na něm čistý Mint12, instaloval jsem Cinnamon 1.4 z repozitářů, ale výsledek stejný - tedy prakticky nefunkční. Škoda, bral bych to hned...

Jo a ještě musíš odškrtnout úprava panelu neboli panel edit mode. To když nedáš, tak jsi stále v editačním režimu... Po odškrtnutí by mělo vše fungovat.

Pomohla Ti nějaká z výše uvedených rad ?

LABE
běžný uživatel Ubuntu, Mintu a naštěstí již jen pracovně případně nouzově  Windows
Admin https://www.petatricatnici.eu/

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
Re:Cinnamon - fork Gnome Shellu -- Vaše zkušenosti a názory
« Odpověď #22 kdy: 06 Dubna 2012, 21:39:32 »
Omlouvám se, teď jsem to moc neřešil, jen zběžně vyzkoušel, ale: mám V1.4, na tom "rozvrtanějším" stroji nefunguje vůbec nic, už nejde ani přetahovat nic na lištu/y,  v editačním režimu se jen po stranách spodní lišty objeví tmavší čtverce, ale když se snažím kamkoliv na lištu něco přetáhnout, vrátí se to z5. Při vypnutém editačním módu jen zmizí ty čtverce po stranách, jinak je vše stejné. Na tom druhém notasu mám ve spodní liště přepínač ploch, když vypnu editační mód, přepínání funguje. Jinak platí totéž co výše.
dconf-editor mám nainstalovaný, ale zatím nebyl čas to nějak zkoušet (řeším teď nový satbox s Enigmou2, tak notas slouží k jejímu nastavování a ovládání a vlastní OS teď nemám čas ladit).
Samozřejmě jsem zkoušel i různé kombinace Alt/AltGr/myš, ale nic...
Díky za snahu, snad se brzo objeví LinuxMint 13 a bude i s Cinnamonem   :D
Jinak ten web je dobrej, ale předpokládá, že vše funguje, jak má, což bohužel není můj případ.
Nobody is perfect!

1arash

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 125
Re:Cinnamon - fork Gnome Shellu -- Vaše zkušenosti a názory
« Odpověď #23 kdy: 08 Dubna 2012, 09:43:59 »
Cinnamon pre ubuntu 12.04 install in terminal:
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:gwendal-lebihan-dev/cinnamon-nightly
sudo apt-get update
sudo apt-get install cinnamon
Zdroj-How to install the Cinnamon in Ubuntu 12.04:
http://freshtutorial.com/install-cinnamon-desktop-ubuntu/

Cinnamon je spatky pre ubuntu 12.04 stable.Zaujmave ze sa to nepise na hlavnej stranke http://cinnamon.linuxmint.com/?page_id=61 aby clovek googlil...
https://launchpad.net/~gwendal-lebihan-dev/+archive/cinnamon-stable
« Poslední změna: 13 Dubna 2012, 15:22:19 od 1arash »
Základní příkazy podle abecedy
Instalacia programov:
apt-cache search balik   sudo apt-get install sudo apt-get remove sudo apt-get clean sudo passwd root          se meni heslo  Alt+F2 a gksudo nautilus           instalovanie v terminali  apt-cache search balik         Hledá zadaný balík. apt-cache show balik           Pokracovanie -v profile arash@jabber.cz

LABE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
    • PĚTATŘICÁTNÍCI
Re:Cinnamon - fork Gnome Shellu -- Vaše zkušenosti a názory
« Odpověď #24 kdy: 26 Dubna 2012, 01:11:27 »
Omlouvám se, teď jsem to moc neřešil, jen zběžně vyzkoušel, ale: mám V1.4, na tom "rozvrtanějším" stroji nefunguje vůbec nic, už nejde ani přetahovat nic na lištu/y,  v editačním režimu se jen po stranách spodní lišty objeví tmavší čtverce, ale když se snažím kamkoliv na lištu něco přetáhnout, vrátí se to z5. Při vypnutém editačním módu jen zmizí ty čtverce po stranách, jinak je vše stejné. Na tom druhém notasu mám ve spodní liště přepínač ploch, když vypnu editační mód, přepínání funguje. Jinak platí totéž co výše.
dconf-editor mám nainstalovaný, ale zatím nebyl čas to nějak zkoušet (řeším teď nový satbox s Enigmou2, tak notas slouží k jejímu nastavování a ovládání a vlastní OS teď nemám čas ladit).
Samozřejmě jsem zkoušel i různé kombinace Alt/AltGr/myš, ale nic...
Díky za snahu, snad se brzo objeví LinuxMint 13 a bude i s Cinnamonem   :D
Jinak ten web je dobrej, ale předpokládá, že vše funguje, jak má, což bohužel není můj případ.

To jo, ten předpoklad tam je. Ale právě s pomocí toho editoru by to chtělo zkusit opsat nastavení přesně ze stránek. Pokud Ti to poběží, chyba byla v konfiguraci. Pokud ne je problém jinde a to asi jen tak nenajdeš. Ještě poslední rada - stáhni si téma, které podporuje verzi 1.4 a ostatní smaž. Mně to dělalo borčus. Některý skin mi úplně zneviditelnil nabídky apod. Mám jich odzkoušených několik - naposled  glass...
LABE
běžný uživatel Ubuntu, Mintu a naštěstí již jen pracovně případně nouzově  Windows
Admin https://www.petatricatnici.eu/

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.