Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kahel OS [Vyřešeno]  (Přečteno 2062 krát)

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Kahel OS [Vyřešeno]
« kdy: 05 Února 2012, 22:28:22 »
Řeším takový problém, se kterým si nevím rady. Mám předmětný systém na flashdisku, nabootuji bez problémů ale nedokáži instalaci. Kahel si vymyslel instalátor, který neumí nebo nechce nechat mountovaný flashdisk a shodí instalaci. Z DVD nenabootuji na notebooku, neb mám něco s mechanikou. Ta ho prostě nenačte. Neví někdo, jak z toho ven. Instalátor flash disk nevidí, takže s ním nemohu nic dělat.
« Poslední změna: 07 Února 2012, 14:32:05 od hepet »

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Kahel OS
« Odpověď #1 kdy: 06 Února 2012, 00:29:41 »
Řeším takový problém, se kterým si nevím rady. Mám předmětný systém na flashdisku, nabootuji bez problémů ale nedokáži instalaci. Kahel si vymyslel instalátor, který neumí nebo nechce nechat mountovaný flashdisk a shodí instalaci. Z DVD nenabootuji na notebooku, neb mám něco s mechanikou. Ta ho prostě nenačte. Neví někdo, jak z toho ven. Instalátor flash disk nevidí, takže s ním nemohu nic dělat.
Kukneme keď vytriezveme...ako si vytváral to LiveUSB?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re:Kahel OS
« Odpověď #2 kdy: 06 Února 2012, 08:46:47 »
Řeším takový problém, se kterým si nevím rady. Mám předmětný systém na flashdisku, nabootuji bez problémů ale nedokáži instalaci. Kahel si vymyslel instalátor, který neumí nebo nechce nechat mountovaný flashdisk a shodí instalaci. Z DVD nenabootuji na notebooku, neb mám něco s mechanikou. Ta ho prostě nenačte. Neví někdo, jak z toho ven. Instalátor flash disk nevidí, takže s ním nemohu nic dělat.
Kukneme keď vytriezveme...ako si vytváral to LiveUSB?
To je vypálené z internetu, originál. Ten instalátor je také od nich. Problém je i v mojí mechanice, některá dvd jdou, některá ne. Jak vlastně funguje ten snímač? usb je dělané přes unetbootin.
« Poslední změna: 06 Února 2012, 08:49:31 od hepet »

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Kahel OS
« Odpověď #3 kdy: 06 Února 2012, 15:45:58 »
Hodilo by sa vedieť, čo inštalátor vyhodí za chybu. Môže byť aj screen.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re:Kahel OS
« Odpověď #4 kdy: 06 Února 2012, 17:05:50 »
Už jsem to psal, napíše, že nemůže odmountovat instalační usb, což je pochopitelné a instalaci ukončí. Je divné, že lze vytvořit instalační usb a přitom ho při instalaci nepodporuje. Z dvd na druhém pc jsem ho nainstaloval, ikdyž pro změnu zase nesformátoval partition s /home, ač byl formát zatržen. No, samé radosti ale nic se neděje. Je to jen archlinux. :)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Kahel OS
« Odpověď #5 kdy: 06 Února 2012, 19:09:53 »
Už jsem to psal, napíše, že nemůže odmountovat instalační usb, což je pochopitelné a instalaci ukončí. Je divné, že lze vytvořit instalační usb a přitom ho při instalaci nepodporuje. Z dvd na druhém pc jsem ho nainstaloval, ikdyž pro změnu zase nesformátoval partition s /home, ač byl formát zatržen. No, samé radosti ale nic se neděje. Je to jen archlinux. :)
Inštaluj Arch rovno a problémy mať nebudeš. Však ale ono sa to USB nemá odmountovať  :-\
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re:Kahel OS
« Odpověď #6 kdy: 07 Února 2012, 08:16:13 »
No právě a proč chce? Nainstalil jsem ho na 4 pokus na druhém počítači, složitě ale přece aktualizoval a teď mi nechce nainstalit další software. Jak podepíši balíčky v archu, nevíš náhodou? Myslím gpg. chyba: libgl: key "94657AB20F2A092B" is unknown
chyba: key "94657AB20F2A092B" could not be looked up remotely
chyba: selhalo provádění transakce (neplatný nebo poškozený balíček (PGP podpis))
« Poslední změna: 07 Února 2012, 08:24:22 od hepet »

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re:Kahel OS
« Odpověď #7 kdy: 07 Února 2012, 11:37:27 »
Kód: [Vybrat]
# cp /etc/pacman.conf.pacnew /etc/pacman.conf
# pacman-key --init

Ale pozor, pacman.conf.pacnew je nový súbor, takže všetky zmeny, ktoré máš v pacman.conf momentálne, budeš musieť nahodiť znova. Teda aspoň mne to pomohlo.

A asi to pôjde aj podľa http://allanmcrae.com/2011/12/pacman-package-signing-4-arch-linux/.

Kód: [Vybrat]
for key in FFF979E7 CDFD6BB0 4C7EA887 6AC6A4C2 824B18E8; do
    pacman-key --recv-keys $key
    pacman-key --lsign-key $key
    printf 'trust\n3\nquit\n' | gpg --homedir /etc/pacman.d/gnupg/ \
        --no-permission-warning --command-fd 0 --edit-key $key
done
« Poslední změna: 07 Února 2012, 11:44:51 od Rixx »

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re:Kahel OS
« Odpověď #8 kdy: 07 Února 2012, 14:09:49 »
Kód: [Vybrat]
# cp /etc/pacman.conf.pacnew /etc/pacman.conf
# pacman-key --init

Ale pozor, pacman.conf.pacnew je nový súbor, takže všetky zmeny, ktoré máš v pacman.conf momentálne, budeš musieť nahodiť znova. Teda aspoň mne to pomohlo.

A asi to pôjde aj podľa http://allanmcrae.com/2011/12/pacman-package-signing-4-arch-linux/.

Kód: [Vybrat]
for key in FFF979E7 CDFD6BB0 4C7EA887 6AC6A4C2 824B18E8; do
    pacman-key --recv-keys $key
    pacman-key --lsign-key $key
    printf 'trust\n3\nquit\n' | gpg --homedir /etc/pacman.d/gnupg/ \
        --no-permission-warning --command-fd 0 --edit-key $key
done
Díky, pomohlo K+

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.