Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Proč mi vypadne funkčnost nc/mysql?  (Přečteno 1282 krát)

timmynovak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Proč mi vypadne funkčnost nc/mysql?
« kdy: 11 Února 2012, 14:42:18 »
Ahoj, mám následující využití nc na straně serveru:
Kód: [Vybrat]
nohup nc -l -d -k  8888 | sed -u '/^$/d;s/^/INSERT INTO a (a) VALUES ('"'"'/;s/$/'"'"');exit;/'  | mysql -u XXX --password='XXX' XXX &

a klientem do mysql takto posílám data skrze nc (kopíruji /dev/ttyS0 -
Kód: [Vybrat]
nc server 8888</dev/ttyS0
Stane-li se, že klienta vypnu (např. údržba), tak po zapnutí mi komunikace či zápisy (nevím přesně co) nefunguje. Na klientovi je nc server ... správně nahozen (zkoušel jsem ručně i rc.local), na serveru v procesech dál běží tři procesy nc, sed i mysql), z klienta se k serveru nc na portu 8888 připojím, ale k zápisu do databáze nedochází. V logu mysql nic není. V mysql je connection z roury z nc vedeny jako aktivni. Dokáže mi někdo poradit co s tím? Děkuji.
« Poslední změna: 11 Února 2012, 14:55:37 od timmynovak »

timmynovak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Re:Proč mi vypadne funkčnost nc/mysql?
« Odpověď #1 kdy: 11 Února 2012, 15:53:50 »
Pokročil jsem v testování. N astraně serveru (ubuntu 10.04 32bits) již spouštím pouze:

Kód: [Vybrat]
nc -l -d -k  8888

a chová se to stejně. Do restartu klienta (OpenWRT) to¨je v pohodě, po restartu i když na klientovi nc killnu a spustím jej znovu, tak na serveru se nic nevypisuje. Přitom pokud na klientovi jen přeruším nc (killnu jej) a znovu spustím bez restartu openwrt, tak je to ok. Už jsem z toho jelen a vůbec netuším, čeho se ještě chytit.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.