Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Budou Windows 8 propadák?  (Přečteno 4144 krát)

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488

Maybien

  • Host
Re:Budou Windows 8 propadák?
« Odpověď #1 kdy: 12 Února 2012, 16:05:33 »
proč tady cpeš takové odpady ?  ::)

vasicekabc

Re:Budou Windows 8 propadák?
« Odpověď #2 kdy: 12 Února 2012, 16:14:38 »
Je to taky na nás, linuxových fans, aby Windows byly propadákem ;)
šířit, propagovat, instalovat....

Kubino

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re:Budou Windows 8 propadák?
« Odpověď #3 kdy: 12 Února 2012, 16:36:17 »
Taky záleží na těch co vytvářejí/vyvíjejí linuxová distra aby byla dostatečně vyladěná včetně prostředí (Unity, GNOME Shell...). Jinak by se mohla promarnit šance, stejně jako před lety s netbooky.
PC: ASUS M4A88T-V EVO/USB3 + AMD Athlon II X3 445 @ AMD Phenom II X4 945 + 8GB RAM + EVGA Nvidia GTX 750-Ti + SSD Kingston V300 60GB + Manjaro GNOME 64 bit

Notebook: HP ProBook 4535s + Manjaro GNOME 64 bit

Maybien

  • Host
Re:Budou Windows 8 propadák?
« Odpověď #4 kdy: 12 Února 2012, 16:51:59 »
no kdyz se to tady uz nejak rozebira, tak si myslim ze pokud budou osmicky propadak, tak se nestane nic jineho nez to ze se na ne potichu zapomene a jen se prodlouzi podpora pro sedmicky. to by mrkvosoft musel mit aspon 2 nevydarene vydani aby se vice lidi obratilo na linux

jopoj71

Re:Budou Windows 8 propadák?
« Odpověď #5 kdy: 12 Února 2012, 18:06:24 »
Taky si myslim ze osmicky budou propadak .V takovim GUI se ani nebude dat programovat nebo prehledne pracovat s vice softwarem najednou.

Liber

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
  • Hledejme řešení, ne důvody proč si stěžovat :-)
Re:Budou Windows 8 propadák?
« Odpověď #6 kdy: 12 Února 2012, 19:18:55 »
Je to taky na nás, linuxových fans, aby Windows byly propadákem ;)
šířit, propagovat, instalovat....
Windows 8 bych nechal, ať se utopí samotné. Lidé z tábora widlí jsou tak konzervativní konzervy, že si svoje widle zabijí sami, bez naší tučňáčí pomoci  ;)
Já osobně cítím příležitost pro Linux jinde - podívejme se kolem, kolik lidiček má Widle XP, kterým za 2 roky dojde dech (http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows/products/lifecycle) a nemají stroje, na kterých se dá rozumně provozovat Win Vista/7.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Budou Windows 8 propadák?
« Odpověď #7 kdy: 12 Února 2012, 19:38:49 »
Je to taky na nás, linuxových fans, aby Windows byly propadákem ;)
šířit, propagovat, instalovat....
Windows 8 bych nechal, ať se utopí samotné. Lidé z tábora widlí jsou tak konzervativní konzervy, že si svoje widle zabijí sami, bez naší tučňáčí pomoci  ;)
Já osobně cítím příležitost pro Linux jinde - podívejme se kolem, kolik lidiček má Widle XP, kterým za 2 roky dojde dech (http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows/products/lifecycle) a nemají stroje, na kterých se dá rozumně provozovat Win Vista/7.
Protože na jejich stroje neseženou sedmičkový ovladače. Takže jejich stroje dají do šrotu a koupí si stroje nové, s předinstalovanými vistami, respektive semičkami. Notabene, pokud jim firmy nabídnou "šrotovné" při koupi nového pc s novými windowsy.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Budou Windows 8 propadák?
« Odpověď #8 kdy: 13 Února 2012, 09:12:30 »
Myslím, že kdo má XP a ještě nelegálně, neřeší apdejty a tudíš nějaký konec podpory je nezajímá. A to vlastně ani v případě legálních Win. Bavím se o domácích uživatelích...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Rover623

Re:Budou Windows 8 propadák?
« Odpověď #9 kdy: 13 Února 2012, 10:43:07 »
Domácí uživatelé ani nevědí, že systém má nějakou dobu podpory. Navíc aktualizace mají obvykle na "tichý" mód, takže v momentě kdy se jim ten systém přestane aktualizovat ani to nepostřehnou.

To co uživatele obvykle donutí přejít je nativní nefunkčnost nějakého HW v systému, typický příklad jsou flashky ve Windows XP a Windows 98. To donutilo přejít z W98 na WXP víc lidí než jsem čekal.

Windows 7 také nejsou žádný trhák, jejich prodeje opticky rostou kvůli prodeji nových PC. Tady je spíš otázka aby W8 nedopadl jako Vista, na uživatele se kašle, ale Vista proti XP přinášela spoustu novinek a tlak z korporátní sféry nakonec donutil MS umožňovat na vybraných strojích downgrade. Osobně si myslím, že W8 čeká právě tohle, protože kromě várky změn táhnou i úplně nové API, tlak ze strany firem asi MS nakonec donutí na některých počítačích zakoupených s W8 umožnit provést downgrade na W7

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Budou Windows 8 propadák?
« Odpověď #10 kdy: 13 Února 2012, 11:31:09 »
Ve w98 flashky fungovaly, a kdyz se tam hodil KernelEx tak to umělo i dost věcí z WXP:)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Budou Windows 8 propadák?
« Odpověď #11 kdy: 13 Února 2012, 13:33:17 »
Ve w98 flashky fungovaly, a kdyz se tam hodil KernelEx tak to umělo i dost věcí z WXP:)
Hovoríme o out-of-box riešení ;)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Rover623

Re:Budou Windows 8 propadák?
« Odpověď #12 kdy: 13 Února 2012, 15:01:35 »
Nativně měl W98 problém i s USB 2.0, až v SE na to vyšla oprava. Abych řekl pravdu, aby se dnes nebo před 5 lety dalo ještě s W98 něco dělat, bylo nutné provést v tom systému hodně úprav (včetně dotahání několika knihoven).

Když se začaly objevovat první flashky, bylo úplně normální, že u nich byla disketa nebo CD s ovladači pro W98.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Budou Windows 8 propadák?
« Odpověď #13 kdy: 13 Února 2012, 16:45:59 »
Vzpomínám na upravené cdfs.dll, které transparentně zpřístupňovalo .wav soubory na cedéčkách :) To se to ripovalo v total commanderu klávesou F5 :D
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

domitea

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
  • Mayday, mayday, bird strike, flight 1549
Re:Budou Windows 8 propadák?
« Odpověď #14 kdy: 13 Února 2012, 18:05:25 »
Zkoušel jsem to jejich Developer Preview. Do spuštění nabídky start v pohodě, ale po kliknutí se objevila jakási dlaždice alá Windows Phone. Strašný ;D, takže mě tu uvidíte stále častěji. Tučňák vpřed! :)

// a když se to tak vezme. 98 - dobrý, ME - strašný, XP - dobrý, Vista - strašný, 7 - dobrý, 8 - ???
« Poslední změna: 13 Února 2012, 18:07:02 od domitea »
Prozřel jsem! Už se na svět nedívám přes Wokna, ale přes okno!

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Budou Windows 8 propadák?
« Odpověď #15 kdy: 14 Února 2012, 09:41:28 »
Vzpomínám na upravené cdfs.dll, které transparentně zpřístupňovalo .wav soubory na cedéčkách :) To se to ripovalo v total commanderu klávesou F5 :D
Na tohle plug-in existuje i v Linuxu. V KDE v nastavení někde ve vlastnostech zvuku se zapne ripování do Wav a v Doplhinu nebo Konqueroru se může vesele tahat. A nemusí to být jen wav, ale i mp3 a další formáty.

Bohužel jsem to použil před mnoha lety, takže přesný postup zprovoznění si najděte na netu.

PS: Ale kdo ještě dnes ripuje něco z CD, že? ;)
« Poslední změna: 14 Února 2012, 10:58:27 od Pavel Hrnčíř »

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Budou Windows 8 propadák?
« Odpověď #16 kdy: 14 Února 2012, 10:56:43 »
PS: Kdo ještě dnes ripuje něco z CD? ;)
Před 14ti lety :D
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Rover623

Re:Budou Windows 8 propadák?
« Odpověď #17 kdy: 14 Února 2012, 11:09:37 »
Nautilus u mě ukazuje stopy na CD jako soubory od instalace, takže je můžu normálně překopírovat aniž bych do toho systému něco přidával

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Budou Windows 8 propadák?
« Odpověď #18 kdy: 14 Února 2012, 11:19:12 »
Nautilus u mě ukazuje stopy na CD jako soubory od instalace, takže je můžu normálně překopírovat aniž bych do toho systému něco přidával
Jasně, proč by ne, je to svět FLOSS. :) Nejsou ty soubory náhodou s příponou .cda ?

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Budou Windows 8 propadák?
« Odpověď #19 kdy: 14 Února 2012, 12:06:59 »
A prečo by som neripoval? Keď mám hudbu na zakúpenom nosiči a ona sa nedá ani inde zohnať (iTunes a podobne blbosti myslím) a ďalšia vec, že prečo by som ju kupoval dvakrát.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Rover623

Re:Budou Windows 8 propadák?
« Odpověď #20 kdy: 14 Února 2012, 13:07:09 »
Nejsou, myslím, že jsou to WAVy nebo FLAC

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Budou Windows 8 propadák?
« Odpověď #21 kdy: 14 Února 2012, 13:09:28 »
Citace
PS: Kdo ještě dnes ripuje něco z CD? ;)

No o víkendu s tím za mnou přišla švagrová, docela jsem koukal, protože podobnou věc jsem naposled dělal někdy v roce 2004.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Budou Windows 8 propadák?
« Odpověď #22 kdy: 14 Února 2012, 13:31:23 »
Budou Windows 8 propadák?
Nepochybně ano, stejně jako všechny ostatní widle. Nevidím důvod, proč by zrovna wosmičky měly bejt výjimkou... :-)

P.S.
Někdy začátkem devadesátejch let, kdy u nás začaly vycházet první IT časopisy, mě v jednom z nich zaujala výstižná charakteristika toho Billova podniku:
Citace
M<censored>t je firma, která s rostoucím číslem verze odstraňuje chyby předešlých a dělá nové.
Takže vzhůru k novým radostem :-)

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re:Budou Windows 8 propadák?
« Odpověď #23 kdy: 14 Února 2012, 13:55:06 »
Já u bráchy Windows ignoruji a u ženy je dočasně beru na milost ale jen do konce roku. Pak s prací končí a já s widlema taky. Sám už je 4 roky nemám.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Budou Windows 8 propadák?
« Odpověď #24 kdy: 14 Února 2012, 14:07:13 »
Já u bráchy Windows ignoruji a u ženy je dočasně beru na milost ale jen do konce roku. Pak s prací končí a já s widlema taky. Sám už je 4 roky nemám.
U ženy bude asi iný dôvod ;D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.