Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Router Edimax 6504N - nejede internet  (Přečteno 1024 krát)

josef_m

  • Host
Router Edimax 6504N - nejede internet
« kdy: 12 Února 2012, 22:35:35 »
Zdravim a zoufale prosim o pomoc:
Ubuntu 11.10, Notebook HP 4530s, Router Edimax 6504N - da se to prosim nejak zprovoznit? nemuzu na internet, kabelove pripojeni pocitac nebere, wifi po zadani dat (mam nastavenou skrytou sit, WPA2 s heslem) nacita, ale nepripoji se. V NTB je dualboot, Windows 7 se pripoji bez problemu na wi-fi, druhy pocitac s Windows XP (ktery ma pokazenou Wi-Fi kartu) se pripoji pres kabel bez problemu ... ale ja potrebuju prave byt online v Ubuntu - je jedno, jestli kablem nebo Wi-Fi, hlavne "online"
PS: kvuli praci muzu byt na netu jen vecer, proto se predem omlouvam, za zpozdene reakce na vase odpovedi...

Rover623

Re:Router Edimax 6504N - nejede internet
« Odpověď #1 kdy: 13 Února 2012, 00:11:02 »
Běžný problém a ten se jmenuje: blbě nastavený router.

Už jsem to zde několikrát vysvětloval, proč při blbě nastaveném routeru to na Windows jde a v Linuxu ne. Linux totiž bere nastavení které dostane tak jak je, pokud dostává chybné informace, výsledek je nefungující spojení. Na nějaké složitější vysvětlení by byl asi lepší někdo kdo se v sítích na Linuxu vyzná lépe než já.

Windows pracují jinak, pokud dostanou naprosto chybnou informaci, která vede k pádu spojení, ignorují ji a nastaví nejbližší výchozí hodnotu

josef_m

  • Host
Re:Router Edimax 6504N - nejede internet
« Odpověď #2 kdy: 13 Února 2012, 07:08:56 »
souhlasím s tim, že tu na foru bylo (je) několik takových informací, ale žel nevím co mám na routeru nastavovat. Přes browser se do nastavení dostanu, rozumím tam max tomu, jak to nacvakat, abych měl skrytou zabezpečenou síť, ale dál už jen tápu, jdu hledat dál ...

vasicekabc

Re:Router Edimax 6504N - nejede internet
« Odpověď #3 kdy: 13 Února 2012, 07:25:46 »
Možná to nesouvisí, ale měl jsem Edimax model 6204 a tam byla nějaká chyba ve firmware, která se táhla všemi verzemi, ať dělali co dělali. Co já se stím natrápil. Skutečně pomohlo až router vyhodit a koupit ten nejobyčejnější TP-Link.
Takže bych zapátral a zagooglil, jestli daný problém nevá více uživatelů. V případě mého modelu se google jen hemžil stejným problémem, ale řešení nikde žádné...

josef_m

  • Host
Re:Router Edimax 6504N - nejede internet
« Odpověď #4 kdy: 13 Února 2012, 19:18:15 »
zdravim,

likvidace routeru nepřipadá v úvahu, není totiž můj; jinak zdá se, že se to podařilo vyřešit - jen z části.
Vypadá to, že Ubuntu už zkouslo toto nastavení pro wi-fi:
WPA pre-shared key
WPA2 (AES)
Jméno sítě mám skryto

Kabelové spojení to z tohoto routeru stále neakceptuje. Spolubydlící moc nechce, aby tu byla Wi-Fi síť, tak až mi to zatrhne, tak budu mít zase problém s připojením :-( ale aspoň že to "nějak" jede

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.