Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Už téměř funkční tiskárna Canon i550 - co schází?  (Přečteno 2524 krát)

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Už téměř funkční tiskárna Canon i550 - co schází?
« kdy: 24 Června 2006, 17:31:46 »
Nainstaloval jsem tiskárnu Canon i550 s ovladači pro linux přímo od výrobce dle návodu na ubuntí wiki - a musím říct, že tiskne opravdu skvěle.

Bohužel jen testovací stránku. :(

Při pokusu o tisk čehokoli jiného (vyzkoušen text z geditu, obrázek z eog), mi to hlásí "Připravena, 1 job", leč při pohledu do vlastností najdu u položky "Stav" nepotěšující "Připravena: /usr/lib/cups/filter/pstocanonbj failed". Tiskárna, která netiskne, je, jak praví klasik, naprd.

Opravdu nikdo nemá tušení, co mne (a jistě i mnohé jiné) dělí od normálně vytištěné stránky? S tou horou zkušebních si opravdu nevystačím... :)

Díky za případné postřehy a (snad) i tipy na správné řešení.

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Už téměř funkční tiskárna Canon i550 - co schází?
« Odpověď #1 kdy: 24 Června 2006, 20:17:29 »
Zajímavá věc - Z OOo to tiskne bez problémů (včetně obrázků), pomocí gtklp jakbysmet.
Očividně bude problém v Gnome....

Ondřej Surý

  • Host
Už téměř funkční tiskárna Canon i550 - co schází?
« Odpověď #2 kdy: 24 Června 2006, 23:47:46 »
Citace: dratenik
Opravdu nikdo nemá tušení, co mne (a jistě i mnohé jiné) dělí od normálně vytištěné stránky? S tou horou zkušebních si opravdu nevystačím... :)
Z vlastní zkušenosti...  už jenom zbývá pořídit si tiskárnu jejíž výrobce na podporu Linuxu nekašle (a instalace japonských gtk1 - slovy JEDNA - ovladaču do toho nespadá). Např. Epson dělá pěkné cenové srovnatelné tiskárny...

Ale to vám asi moc nepomůže, takže se zkuste pomocí prográmu ldd kouknout, zda-li ten odkazovaný filtr má v systému všechny knihovny.  Tj. ldd cesta_k_programu a nesmí vám to vypsat žádné "not found".

O.

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Už téměř funkční tiskárna Canon i550 - co schází?
« Odpověď #3 kdy: 25 Června 2006, 09:36:59 »
Děkuji za tip na Epson - pro sebe si jej rád časem pořídím, jenže ta nešťastná i550 je ustájena u mého táty. Tomu těžko budu vysvětlovat, že by měl vyměnit zánovní tiskárnu (do které investoval) za něco jiného "jen" proto, že výrobce kašle na linux. Bude chtít prostě zpátky systém, ve kterém tisk bez problémů funguje - a tím je bohužel Windows. Dalším uživatelem tátova počítače je brácha, který má o linux upřímný zájem (hlavně díky potížím s Win), jenže právě takovéto záseky jej utvrzují v přesvedčení, že je to "polofunkční systém pro geeky a masochisty".

Jinak jsem zjistil, že to tiskne opravdu hezky z opravdu čehokoli, co nepoužívá tiskový dialog Gnome. Takže chyba bude asi někde po cestě...

PS: Prosím, nedoporučujte mi výměnu Gnome za KDE, s tím bych u bráchy neuspěl.

Krocan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Už téměř funkční tiskárna Canon i550 - co schází?
« Odpověď #4 kdy: 18 Ledna 2007, 19:12:35 »
mám podobný problém, rozdíl spočívá v tiskárně(canon i350) a v tom že nevytisknu ani testovací stránku! Píše mi to též"Připravena, 1 job" ale jediné co se děje je, že začne blikat světýlko na tiskárné...a s morseovkou toho moc nevytisknu! O Přechodu na KDE  sem též nucen uvažovat ale zatím to silně zavrhuji a byl bych nadšený pro jiné řešení!!! předem děkuji za radu
"Óda na malou hrudku zeleného hnusu"
Ó frytná chrochtobuznosti ! Tvé mikturace jsou mi, co do zprudlé žvastopunkceři naplzlé včely. Já zapřísahám tě svými frůnícími tvrdlovrzy a krákorně zapracuji svými cvrknuvšími patlocaráty. Nebo tě roztrhám na fidloprcičky svým frkodrťákem.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.