Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Staré hry NES  (Přečteno 1960 krát)

h.giuseppe

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 321
Staré hry NES
« kdy: 22 Února 2012, 20:26:02 »
Ahoj všichni,
chtěl by se pozeptat jestli mátě někdo zkušenosti s hraním těchto her pod Ubuntu?
Co se týče emulátorů tak jsem zjistil že je to dosti chudé o proti win, nic méně jsem si vybral jako emulátor gfceu, jen mám problém správně nastavit gamepad :-( configurační soubor mi nejde otevřít prý kvůli špatnému kódování? a přes terminál nevím jak, protože nevím jak jdou po sobě ty "čudlíky co jsou na gamepadu" a zvuk je taky nějaký divný.
Pak jsem zkoušel rozjet emulátor JNES přes Wine, ale ta rychlost je nedostačující jak v režimu win98 tak winXP(hra běží pomalu)
kdyby jste měl někdo s těmito hrami zkušenosti tak prosím napište a poraďte jak je zprovoznit.
Debian Stretch 64bit - Gmone; Intel HD Graphics 620 (Kabylake GT2); Inntel core I5 7200U @ 2.5GHz; 8GB RAM......

1arash

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 125
Re:Staré hry NES
« Odpověď #1 kdy: 22 Února 2012, 20:45:16 »
A skus tento emulator malo by to ist ok  --" FCEUX NES Emulator"
Základní příkazy podle abecedy
Instalacia programov:
apt-cache search balik   sudo apt-get install sudo apt-get remove sudo apt-get clean sudo passwd root          se meni heslo  Alt+F2 a gksudo nautilus           instalovanie v terminali  apt-cache search balik         Hledá zadaný balík. apt-cache show balik           Pokracovanie -v profile arash@jabber.cz

h.giuseppe

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 321
Re:Staré hry NES
« Odpověď #2 kdy: 22 Února 2012, 21:06:33 »
tak beží to asi 10 sek a pak hláška
Kód: [Vybrat]
Initializing video... Video Mode: 256 x 224 x 32 bpp
Loading SDL sound with pulse driver...
Neoprávněný přístup do paměti (SIGSEGV)
???
Debian Stretch 64bit - Gmone; Intel HD Graphics 620 (Kabylake GT2); Inntel core I5 7200U @ 2.5GHz; 8GB RAM......

h.giuseppe

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 321
Re:Staré hry NES
« Odpověď #3 kdy: 27 Února 2012, 19:07:46 »
s gfceu mám problém se zvukem
když zaškrtnu Enable sound tak se mi to chce vůbec rozjet a už při spuštění programu mi to hlásí
Kód: [Vybrat]
giuseppe@giuseppe-laptop:~$ gfceu
# # # #
gfceu ERROR code 5:
The gnomevfs libraries cannot be found.
  To enable ROM loading over the network, ensure that gnomevfs is installed on  this system.
  On Debian based systems (like Ubuntu), try this command:
  sudo apt-get install python-gtk2 libgnomevfs2-0
# # # #
gfceu message:  Using: /usr/games/fceu
/usr/bin/gfceu:510: GtkWarning: GtkSpinButton: setting an adjustment with non-zero page size is deprecated
  self.widgets = gtk.glade.XML(glade_file)
a přitom mám knihovny python-gtk2 a libgnomevfs2-0 nainstalované??
Debian Stretch 64bit - Gmone; Intel HD Graphics 620 (Kabylake GT2); Inntel core I5 7200U @ 2.5GHz; 8GB RAM......

WoozieCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re:Staré hry NES
« Odpověď #4 kdy: 07 Března 2012, 16:57:59 »
Já používám ke hraní NES program Lutris s emulátorem Mednafen, který je přehledný a rychlý, pouze nastavování je náročné, neboť  jediný způsob, jak většinu věcí nastavit, je otevřít si config v textovém editoru a hledat.
« Poslední změna: 07 Března 2012, 17:01:09 od WoozieCZ »
Nejnovější Ubuntu, Intel Celeron dual-core E3400, Asus nVidia GeForce GT430, 320GB HDD, 1x2GB DDR3 RAM

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.