Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Umí někdo vyhledávat kontakty v Thunderbirdu?  (Přečteno 2639 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Umí někdo vyhledávat kontakty v Thunderbirdu?
« kdy: 01 Března 2012, 10:10:04 »
Umí někdo vyhledávat kontakty v Thunderbirdu a adresáři ve všech složkách současně? Díky za tipy.

P.S. Dělám to tak, že vytvořím novou zprávu a jméno napíšu do pole komu, ale je to zdlouhavé.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re:Umí někdo vyhledávat kontakty v Thunderbirdu?
« Odpověď #1 kdy: 01 Března 2012, 15:57:38 »
A to si při svých zkušenostech neumíš naimportovat kontakty?

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Umí někdo vyhledávat kontakty v Thunderbirdu?
« Odpověď #2 kdy: 01 Března 2012, 16:13:31 »
A to si při svých zkušenostech neumíš naimportovat kontakty?

Kontakty mám naimportované, to s tímto dotazem nemá co dělat. Čti pozorně!
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

otaj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
  • Eternal Wanderer
Re:Umí někdo vyhledávat kontakty v Thunderbirdu?
« Odpověď #3 kdy: 04 Března 2012, 04:33:37 »
Když začneš psát v hlavním okně do normálního hledacího políčka, tak to hledá podle všeho (jak kontaktů, zpráv, předmětů apod.), navíc to má "chytré našeptávání" (nebo jak se ta ptákovina nazývá) na kontakty, takže Ti je to tam bude nabízet. Zkratka je CTRL+K. To je asi jediné co mě napadá, nic lepšího asi nepůjde. Možná bych zkusil vyhledávání v Adresáři (v Angličtině Adress Book, hned vedle "napsat novou zprávu") -> ale nevím, jestli to zvládne ve všech složkách současně.

P.S.: u toho CTRL + K musí být nějaká zpráva od toho kontaktu, aby ho to našeptalo. Ať už v přijatých, odeslaných, konceptech, nebo jakékoli jiné složce od IMAPu

P.P.S.: Můj stý příspěvek! Yay!

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Umí někdo vyhledávat kontakty v Thunderbirdu?
« Odpověď #4 kdy: 04 Března 2012, 11:36:26 »
Díky, tím hlavním vyhledáváním s Ctrl+K se dá tato chybějící funkce obejít. Díky za tip.

V Adresáři to hledá pouze v označené složce. Víc než jedna označit nejde. Škoda, že se na vyhledávání kontaktu zapomíná...

Ohledně zprávy adresáře chybí mnoho funkcí, detekce duplicit, záznam o datu vzniku kontaktu, slučování, nahrazování starších údajů novějšími apod. Kdyby se alespoň něco dalo najít v doplňcích....
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re:Umí někdo vyhledávat kontakty v Thunderbirdu?
« Odpověď #5 kdy: 04 Března 2012, 13:52:55 »
Kdybys si dal trošku práce, takovou pitomost umím asi 5 let. To jsem právě myslel importem kontaktů. Prosím Tě, nainstaluj si widle a dej už tady pokoj. To jsi závislák? Ty jsi asi jako moje žena, pustit počítač a s hrůzou sledovat, co jí zase provede.
« Poslední změna: 04 Března 2012, 14:00:23 od hepet »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Umí někdo vyhledávat kontakty v Thunderbirdu?
« Odpověď #6 kdy: 04 Března 2012, 22:33:17 »
Kdybys si dal trošku práce, takovou pitomost umím asi 5 let. To jsem právě myslel importem kontaktů.

Vůbec jsi nepochopil, o co tu jde. Import je něco jiného.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

beer

  • Host
Re:Umí někdo vyhledávat kontakty v Thunderbirdu?
« Odpověď #7 kdy: 05 Března 2012, 01:26:05 »
Myslím, že umí s doplňky synchronizaci kontaktů a jejich slučování například s poskytovateli, třeba s gmailem.
Vyhledávání také umí. Nicméně mám zkušenost, že je lepší pro správu kontaktů a hledání duplicit použít například gmail.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Umí někdo vyhledávat kontakty v Thunderbirdu?
« Odpověď #8 kdy: 05 Března 2012, 08:11:57 »
Nicméně mám zkušenost, že je lepší pro správu kontaktů a hledání duplicit použít například gmail.

Gmail používám pro tu část kontaktů, které chci synchronizovat s telefonem. Máš pravdu, že tam to funguje, ikdyž vyhledávání je tam taky mizerné, například nelze vyhledat slovo obsahující pomlčku, lomítko a jiné znaky, nelze vyhledat pomocí výrazu "paroubek+praha" apod.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.