Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Úplné zastavení externího disku.  (Přečteno 1187 krát)

iX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 468
Úplné zastavení externího disku.
« kdy: 02 Března 2012, 18:46:40 »
Mám externí disk Seagate FreeAgentGo.
Když v m$-widlích dám "bezpečně odebrat hardware", disk se nejen unmountne, ale i se za pár vteřin přestane točit, zabliká a zhasne.
Jde toto nějak udělat i na Linuxu?
Neb když pouze unmountnu - příkazem nebo klikem na tray, tak se pouze odpojí, ale zůstane jet.
 :-\

mattyy1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 172
Re:Úplné zastavení externího disku.
« Odpověď #1 kdy: 02 Března 2012, 19:02:34 »
Samozřejmě, sám si na to potrpím.
Takže ve správci souborů nejprve kliknu na ty šípky pro odpojení (u každého oddílu na tom HDD) a potém zas to samé pravým a  "bezpečně odebrat". HDD se dotočí a vypne.

EDIT:
Ale daří se mi to pouze v Unity/Gnome (tzn. v Nautilusu, klasickém Ubuntu bez KDE apod.)
« Poslední změna: 02 Března 2012, 19:04:18 od mattyy1 »
NTB - MSI GE60 / i5 4210H / GTX 860M / Arch Linux x64 + KDE5
PC - i5 4460 / GTX 750 Ti / Ubuntu 16.04 x64 + Unity

iX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 468
Re:Úplné zastavení externího disku.
« Odpověď #2 kdy: 02 Března 2012, 19:38:36 »
Naneštěstí to nikde v KDE nemůžu najít.... >:( :(

mset

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re:Úplné zastavení externího disku.
« Odpověď #3 kdy: 02 Března 2012, 20:53:28 »
Ahoj, v Gnome (bez UNITY) kliknutím pravou myší a vybráním Safely Remove Drive se provedou všechny neprovedené operace, ale disk se mi zůstane točit dál. Pokud otevřu nabídku Computer, vyberu disk a odpojím ho, přestane se točit a za chvíli zhasne.

Máme shodu v ext. hardisku (free Agent---), nemáme shodu v distribuci Linuxu - opustil jsem kvůli UNITY několik let spokojeně používané Ubuntu a migroval jsem na Mageiu - funguje jako staré Ubuntu, ale s novým jádrem, nejnovějšími verzemi programů, bez problémů a bez superefektů - opiček.
Nicméně zkusit odpojit ext. disk z jiného místa můžeš zkusit také - v nejhorším případě můžeš přejít do příkazového řádku, jak doporučují pro nové Ubuntu, když se nechce normálně vypínat (ve verzi 10.04 slibovali, že to bude ve verzi 12.xx opraveno).

Nicméně Ubuntu jsem vděčen za vznik téhle rozsáhlé diskuzi, která se prostě super. Hodně jsem se tu o Linuxu naučil a na Winy mě už těžko někdo dostane.

iX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 468
Re:Úplné zastavení externího disku.
« Odpověď #4 kdy: 03 Března 2012, 09:44:04 »
No, doufám, že se to objeví i v KDE...
 ::)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.