Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nejde se prihlasit  (Přečteno 6519 krát)

.lukynko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Nejde se prihlasit
« kdy: 16 Ledna 2007, 20:47:54 »
chci predem upozornit ze pisi maturitni praci o Linuxu, i kdyz jsem Linux v zivote nemel nainstalovanej, takze ted lituji co jsem si na sebe zase upekl :(
ale neva tak uz to nejak chodi a ja to uz prece musim nejak rozjet!!
nebudu vas zatezovat co vsechno sem vyved za poslednich par dni s Ubuntu, napisi jen muj aktualni (a doufam ze i posledni trable):

rozhodl sem se nainstalovat Ubuntu z alternative CD (textovy mod je rychlejsi a mam malo ram). vsechno jelo jak malo, rozdeleni disku, dual boot, grup se pekne usadil na zacatek disku. prvni problem prisel po restartu a shlednuti uvodni obrazovky. jmeno a heslo????
vzdyt nic takoveho jsem tam prece nepsal!!! ujistuji vas ze skutecne jsem pri instalaci nezadaval nijake jmeno ani heslo, jen jmeno pocitace (ponechal jsem na "ubuntu")
samozrejme jsem vyzkousel vsechny kombinace slov root, ubuntu, prazdny policka, nic vsak nepomohlo. druha vec co jsem zkusil bylo hledat na tychhle forach, tak jsem zkusil spustit ubuntu v nouzovem rezimu a napsat

useradd lukas
passwd lukas *****

(tady jsem doufal, ze se mi podari vytvorit noveho uzivate a zmenit mu heslo)
passwd root *****
(nevim co mi to napadlo, proste jsem zmenil heslo roota)

pak restart

po restartu to chvili vypadalo nadejne, pak vypsalo chybu ze muj domovsky adresar neexistuje a ze mne system pripoji do korenoveho. pak vypsalo druhou hlasku ze system nema prava na zapis nebo neco takovyho...

pak jsem jeste zkusil dat tam instalacni CD a udelat s tim neco, a k memu prekvapeni jsem zjistil ze tam volba na nastaveni uzivatele a hesla skutecne je, inu jen pri manualne volbe a system ju zrejme automaticky nenabizi (mozna se pletu ale to neni podstatny)

takze dobre duse chci se zeptat jak z tyhle bryndy ven aneb jak se konecne podivat i dale nez za prihlasovaci dialog???
za odpovedi dekuji.
« Poslední změna: 22 Dubna 2008, 10:33:12 od Anna Taliánová »

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Nejde se prihlasit
« Odpověď #1 kdy: 16 Ledna 2007, 20:51:45 »
neinstaloval jste oem?
protože instalace se vždy ptá na jednoho uživatele
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

.lukynko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Nejde se prihlasit
« Odpověď #2 kdy: 16 Ledna 2007, 20:57:01 »
jsem si jistej ze jsem neinstaloval oem...
ale muzu to pro sichr skusit.. je na oem nejake specialni jmeno a heslo??

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Nejde se prihlasit
« Odpověď #3 kdy: 16 Ledna 2007, 21:08:53 »
Provedte instalaci znovu, pozorne projdete vsechny kroky. Instalator se opravdu ma ptat na jmeno a heslo uzivatele. Pripadne instalujte ze standardniho DesktopCD (Live).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.