Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nastaveni FUSE bitu u AVR  (Přečteno 4019 krát)

vomackav

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
nastaveni FUSE bitu u AVR
« kdy: 08 Března 2012, 21:55:25 »
Zdravim,

poradi mi prosim nekdo, jak v terminalu nastavit fuse bity pro AVR, konkretne ATmega8?
Jde mi o nastaveni fuse bitu pro externi hodinovy signal (mam krystal 8MHz). Pripadne i zpet pro nastaveni interniho krystalu.
Pokud by nekdo mel nejaky navod, ci seznam prikazu a fuse bitu, ktere lze nastavit, nepohrdl bych jim .)
Neco malo jsem nasel zde: http://cs.wikibooks.org/wiki/Programujeme_jedno%C4%8Dipy ale nic moc vysvetleni, takze kdyby mel nekdo nejaky fajnovy navod? :-)

Dekuji Vasek

mk33

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Re:nastaveni FUSE bitu u AVR
« Odpověď #1 kdy: 09 Března 2012, 08:26:30 »
Sice nemám s AVR žádné zkušenosti, ale na stránce kde odkazuješ:

Kód: [Vybrat]
Přepnutí pojistek

Atmega8 také obsahuje 16 tzv. pojistek, anglicky fuses. Jsou to 2 byte v EEPROM paměti, označované jako lfuse a hfuse, jejichž hodnota se zachovává při vypnutí obvodu a které určují, které piny mají jakou funkci, jaký zdroj taktovacího signálu Atmega8 použije atp.

Hodnota, na niž se mají přepnout pojistky, se předá programu avrdude jako parametr. Pro výpočet těchto parametrů lze použít: http://www.engbedded.com/fusecalc/

Pokud zadáš zmiňovanou adresu, tak by snad neměl být problém vybrat přesný typ zařízení a navolit, že chceš použít externí zdroj hodin, případně další blbosti a stránka ti vygeneruje parametry pro programátor AVRDUDE.
začínám tak trpělivost a pevné nervy :-) since  21. Listopad 2006
-------------------------------------------------------------------------
|Aopen MX4SGI-4DN2|P4 2,8GHz HT|2x512MB RAM|ATI 9550|Linux Mint 9 Isadora|  |Asus P4B533|P4 1,8GHz|3x256 MB RAM|ATI 7500|Ubuntu 7.04|  |IBM Thinkpad T40p|Ubuntu 9.04|  |Lenovo Thinkpad T61|Linux Mint 9 Isadora|Lenovo Thinkpad T410|Linux Mint 13

vomackav

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:nastaveni FUSE bitu u AVR
« Odpověď #2 kdy: 09 Března 2012, 10:29:37 »
Diky za odpoved, par minut po mem dotazu jsem na to taky narazil, tak priste lip cist nez se zacit ptat :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.