Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zmizel indikator klavesnice  (Přečteno 1278 krát)

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Zmizel indikator klavesnice
« kdy: 11 Března 2012, 15:38:38 »
Zmizel mi indikator klavesnice Xububtu 11.10. nejde prepnout na cestinu.  Lubuntu desktop funguje normalne.

mset

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re:Zmizel indikator klavesnice
« Odpověď #1 kdy: 11 Března 2012, 16:56:51 »
ano, tohle mě také kdysi vylekalo a delší dobu jsem to nemohl najít.

Indikátor se tam objeví pokud máš zvolené aspoň dva jazyky (dva druhy klávesnice, např. českou a anglickou). Pokud si nezvolíš druhou, nebudeš tam mít ani indikátor, protože prostě není třeba,

takže:
a) vypnul jsi druhou klávesnici a zůstala jen jedna a zmizel indikátor. Jak na to? Přidej druhou klávesnici (system, klávesnice, volba/option, Czech) - a měl by automaticky naskočit indikátor klávesnice.

Nedošlo k tomu?

b) tohle je možná Tvoje chyba, pokud jsi si to smazal Notifikační zonu. Takže horní lišta, pravá myš, přidat na panel, Notifikační zona /Notification area. Samozřejmě musíš mít zapnuté dvě klávesnice.

S horní a dolní lištou má problémy UNITY (když budeš dlouho studovat diskuze - někde je napsáno, jak to tam vrátit), proto jsem Ubuntu opustil, a šel do Magei. Ta funguje jako staré Ubuntu (ale s novým jádrem a novými verzemi programů a plnou podporou), ale bez pitomosti UNITY. Už tady kdosi upozorňoval, že Mageia je něco diametrálně odlišného - systém s RPM. Neboj se, to je jen pro postrašení, protože je to také Linux, ale místo základu v Debian používá jako základ RedHat. Konec konců - zkus Live verzi a uvidíš. Sami guru Ubuntu tvrdí, že je Unity mladé a bude po pár letech lepší. Tak uvidíme. Třeba se za pár let zase z němu vrátím.
« Poslední změna: 11 Března 2012, 16:59:20 od mset »

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re:Zmizel indikator klavesnice
« Odpověď #2 kdy: 11 Března 2012, 21:24:41 »
Dík za rady, oba jazyky mám nainstalované, pravé tlačítko myši mi nenabízí vhodnou volbu pro indikátor klávesnice, či cosi podobného. Možná, že se to časem vyřeší samo. Zatím jsem přešel na Lubuntu a jsem spokojen. Unity mě s.... musím si rozmyslet co dál.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.