Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: zhasínání monitoru / uspání obrazovky  (Přečteno 5404 krát)

6n64

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
zhasínání monitoru / uspání obrazovky
« kdy: 17 Ledna 2007, 10:41:45 »
nemám nastavený žádný šetřič obrazovky a ve správě napájení mám zamezení uspání monitoru, přesto se mě monitor sám asi po 10 min. nečinnosti vypne, resp. spíše přepne do stand by. pravděpodobně lze tuto vlastnot (nejspíše uspání monitoru) nastavit ještě někde jinde - a mě by zajímalo kde, páč potřebuji, aby mě monitor stále "svítil", tj. nepřepínal se do stand by. Monitor mám připojený přes DVI (samsung syncmaster 205bw a ati x550) a zhasíná mě pouze v ubuntu, resp. ve win zhasíná korektně v závislosti na win nastavení.
Přivítám každou vaši radu.

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
zhasínání monitoru / uspání obrazovky
« Odpověď #1 kdy: 17 Ledna 2007, 12:28:13 »
Zruste volbu "DPMS" v /etc/X11/xorg.conf.

6n64

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
zhasínání monitoru / uspání obrazovky
« Odpověď #2 kdy: 17 Ledna 2007, 12:29:58 »
ok, děkuji za radu, hned to jdu odzkoušet ;)

carpathian

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 123
zhasínání monitoru / uspání obrazovky
« Odpověď #3 kdy: 17 Ledna 2007, 13:13:58 »
Pokud to nechcete dělat globálně, tak můžete

xset -dpms

6n64

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
zhasínání monitoru / uspání obrazovky
« Odpověď #4 kdy: 18 Ledna 2007, 00:58:27 »
takže jsem zkusil zakomentovat DPMS a výsledek je takový, že když jsem přihlášený do gnome, vše je ok, když se ale přihlašuji do berylu (xgl), nefunguje to (monitor se tedy pořád sám přepíná do stand by). A sám zhasíná i v případě, že se přepnu do metacity (v rámci jednoho sezení) - nejspíše je ještě nějaké nastavení někde v xgl nebo možná v nastavení sezení... můžete mě prosím ještě poradit, co dále...

edit: když jsem v gnome sezení, DPMS normálně funguje, můžu nastavovat, kdy má monitor usnout atd., takže není třeba DPMS v xorg.conf rušit... ...problém je jen pod xgl sezením (beryl),  tam nepomáhá ani zrušení DPMS v xorg.conf (monitor neustále po cca 10 min nečinnosti myši/klávesnice zhasíná) - pravděpodobně se to, když se přihlašuji do xgl, spouští ještě někde jinde... kde? kde co má nastavit?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.