Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vyhledávací modul pro Mozilla Firefox na wiki.ubuntu.cz  (Přečteno 2170 krát)

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Na www.czilla.cz se nachází slušná sbírka vyhledávacích modulů pro Mozilla Firefox v češtině. Je tam modul i pro toto fórum. Já jsem tedy vytvořil modul pro wiki.ubuntu.cz, ať to máme kompletní.

Pro adminy Wikipedie přidávám i link na XML soubor. Stačí ho takto
Kód: [Vybrat]
přidat někam mezi tagy a po kliknutí na search bar ve Firefoxu se objeví možnost jeho instalace.
Kubuntu forever :-)

makl

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 241
Vyhledávací modul pro Mozilla Firefox na wiki.ubuntu.cz
« Odpověď #1 kdy: 20 Ledna 2007, 14:34:04 »
Pro ty, kteří stejně jako já dávají přednost vyhledávání přes adresní řádek připojuji svůj postup:
1) ve Firefoxu: Bookmarks -> Organize Bookmarks
2) New Bookmark... (nejlépe kliknout, když se nalézáte ve složce s ostatními "vyhledávači" - CZilla je schraňuje ve Složce rychlého hledání)
3)
Kód: [Vybrat]
Name: Ubuntu Fórum
Location: http://forum.ubuntu.cz/search.php?action=search&keywords=%s&author=&forum=-1&search_in=all&sort_by=0&sort_dir=DESC&show_as=topics&search=Poslat Keyword: uf (nebo jinak, záleží na Vás)
Description: Vepište "uf " a budu hledat na Ubuntu Fóru
Icon: stáhněte si třeba z forum.ubuntu.cz/favicon.ico
4) =2)
5)
Kód: [Vybrat]
Name: Ubuntu Wiki
Location: http://wiki.ubuntu.cz/?action=fullsearch&context=180&value=%s&fullsearch=Text (resp. Titles, pokud neklikáte na Text, ale je Entrujete)
Keyword: uw (rovněž záleží na Vás)
Description: Vepište "uw " a budu hledat na Ubuntu Wiki
Icon: stáhněte si třeba z forum.ubuntu.cz/favicon.ico
6) A je to!

Použití: stačí do řádku Adresa (já se tam dostávám jedním klikem F6) napíšete "uf můj problém" resp. "uw můj problém".

Moc jsem si nehrál s těmi možnostmi v Location stringu, ale dá se tam nastavit, jak se budou vyhledané příspěvky řadit, vyhledávat jen příspěvky určeného autora a určitě i další. Kdo na něco přijde nebo používá hledání ještě drobet jinak, tak to sem klidně připište.
"The box said that I needed to have Windows 98 or better ... so I installed Linux." --- LinuxNewbie.org
Acer TravelMate® 4672LMi, Ubuntu 7.04 Feisty Fawn

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.