Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: apcupsd - více UPS na jednom PC  (Přečteno 1474 krát)

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
apcupsd - více UPS na jednom PC
« kdy: 31 Března 2012, 11:03:28 »
Zdravím,

chci se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti s monitoringem více UPS na jednom PC. Našel jsem jen to, že je třeba mít vše 2x. Startovací skripty, konfiguraci atd... o což se snažím, ale zaprvé nevím, proč mi startuje druhá instance na stejném portu, jako instance první (v konfiguráku mám tento port a cestu k tomuto konfiguráku mám samozřejmě změněnou), vše bych měl mít 2x ...jediné, co jsem neměnil je soubor /sbin/apcupsd, pač je to binárka...a nevím, jestli v této binárce není nějak pevně nastaveno, aby lezl do konfiguráku původního..ale to snad ne, pač tato cesta lze měnit v hlavním konf souboru.

Ale ikdyby se mi tohle podařilo rozběhat na druhém portu, tak mi ještě není jasné, jak by měl poznat, které USB je pro jakou UPS...ono se to totiž neptá, ke kterému USB je zařízení připojeno...čili jediné, co mě napadá je to, že jedna UPS bude přes USB, druhá přes serial...osobně by se mi ale líbilo mít obě přes usb...

byly by nějaké nápady?

Děkuji
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.