Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Google Navigace  (Přečteno 2289 krát)

beer

  • Host
Google Navigace
« kdy: 05 Dubna 2012, 03:40:56 »
Na androidu používám google navigaci, bylo by možné jí nainstalovat do ubuntu? Dá se někde stáhnout hotová, nebo jde nějak zkompilovat?

hoffmann

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 396
  • Linux user number: 480304
Re:Google Navigace
« Odpověď #1 kdy: 05 Dubna 2012, 20:06:17 »
K navigaci je mozne pouzit primo Google Earth nebo Google Earth v prohlizeci viz. http://support.google.com/earth/bin/answer.py?hl=cs&answer=148115, dalsi info take tady http://www.root.cz/clanky/gps-garmin-v-linuxu/ . Nejake info naleznes i tady http://wiki.geocaching.cz/wiki/Software_pro_geocaching . Zkus jeste nainstalovat balik navit.
« Poslední změna: 05 Dubna 2012, 20:12:15 od hoffmann »
Debian Jessie | Kernel 3.16.0-4-amd64 | XFCE 4.10,
- notebook HP630 Intel Pentium Dual Core B960 2,2 GHz | 6 GB DDR3 1333 MHz | Intel HD Graphics | HDD Toshiba 320 GB 5400 RPM S-ATA | DVD+/-RW SuperMulti DL s LightScribe 
- is dead notebook Asus A9RP Celeron M440 1,86 GHz | grafika ATI Radeon Xpress 200m | HD 60 GB | pamet DDR II 1024 MB | DVDRAM GSA-T40N HL-DT-ST | Wi-Fi ASUS

beer

  • Host
Re:Google Navigace
« Odpověď #2 kdy: 06 Dubna 2012, 03:48:08 »
Google earth se k navigaci vůbec použít nedá, prostě navigovat neumí a podpora gps je za paušál. Navíc GE nefunguje v linuxu vůbec spolehlivě, nyní jsem si ho nainstaloval a opětovně černá obrazovka. Tvůj postnutý odkaz směřuje na navigaci (seznam klávesových zkratek) po google earth. Seznam funkčních kláves GE je mi k ničemu, když se nedá použít na navigaci z bodu A do bodu B při určení aktuální polohy a hlasovému navádění. Navíc nemá hlasový vstup a výstup, narozdíl od Google Navigace pro android. Google Earth pro linux je nedodělanej šmejd. Garmin navigace v linuxu - tento článek popisuje připojení pc k navigaci garmin. Navigaci garmin opravdu nemám :-).
Geocaching neprovozuji, jde mi primárně o navigaci do auta, nějakou mám, ale nepoužívám jí, protože používám raději google navigaci v telefonu. A protože mi naprosto vyhovuje, přemýšlím, že bych si koupil displej, raspberry pí a nějakou krabičku a udělal si palubní počítač, kde bych měl ubuntu a kde bych chtěl mít navigaci.

Ten navit ještě zkusím, jestli mi bude vyhovovat ovládání, v každém případě na trhu je velká díra, která by se dala využít komerčně, například tato navigace s navitem a ubuntu se prodává přes 9.000 Kč:



Otázka je, má ten Navit alespoň český hlasový výstup?

edit, tak hlasový výstup to zřejmě nemá vůbec a kvalita zřejmě nic moc, viz screen:



Jestli je to nejlepší navigace pro linux, tak je situace kritická až děsivá.
« Poslední změna: 06 Dubna 2012, 04:12:35 od beer »

hoffmann

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 396
  • Linux user number: 480304
Re:Google Navigace
« Odpověď #3 kdy: 06 Dubna 2012, 07:32:08 »
Clanek Garmin navigace v linuxu jsem ti poslal z toho duvodu, ze je tam take psano o Google. Jestli ma Navit cesky hlasovy vystup nevim. Neinstaloval jsem ho.  ;)
Debian Jessie | Kernel 3.16.0-4-amd64 | XFCE 4.10,
- notebook HP630 Intel Pentium Dual Core B960 2,2 GHz | 6 GB DDR3 1333 MHz | Intel HD Graphics | HDD Toshiba 320 GB 5400 RPM S-ATA | DVD+/-RW SuperMulti DL s LightScribe 
- is dead notebook Asus A9RP Celeron M440 1,86 GHz | grafika ATI Radeon Xpress 200m | HD 60 GB | pamet DDR II 1024 MB | DVDRAM GSA-T40N HL-DT-ST | Wi-Fi ASUS

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Google Navigace
« Odpověď #4 kdy: 06 Dubna 2012, 11:38:45 »
A aplikácia z androidu by ti nešla spustiť? Aj keď na RPi asi ťažko  ;D jedine ak by si tam strčil androida.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.