Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Co vám vadí na nových distribucích *buntu?

Dockovací panel
11 (16.4%)
Dash
12 (17.9%)
Zdají se mi nepřehledné
17 (25.4%)
Celkový vzhled
8 (11.9%)
Nevím, upravil jsem si prostředí
3 (4.5%)
Něco jiného (napište co)
6 (9%)
Nic, jsem spokojený
7 (10.4%)
naučil/naučím jsem se s tím žít
3 (4.5%)

Celkem hlasů: 39

Autor Téma: Co vám vadí na nových distrech?  (Přečteno 2972 krát)

superbo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 810
  • ???
Co vám vadí na nových distrech?
« kdy: 06 Dubna 2012, 09:46:21 »
Zajímalo by mě co vás na nových distrech štve, ať je to cokoli.
Acer Aspire V3-571G-53234G1TMaii - Intel Core i5 3230M, Grafika Intel HD 4000 + Nvidia GeForce GT 730M, 8GB DDR3, 128GB SATA SSD
Dell Latitude 5480 -  Intel Core i5 7200U, Intel HD Graphics 620, 16GB DDR4-2400MHz, 128GB SSD
Stolní PC - MB ASRock X570 PRO4, AMD Ryzen 5 3600, AMD Radeon RX 5600 XT, 32GB DDR4 3200MHz, 480GB nvme + 480GB SATA SSD

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Co vám vadí na nových distrech?
« Odpověď #1 kdy: 06 Dubna 2012, 10:05:24 »
Nejvíc mi vadí, že není po běžné instalace možno přepnout, nabootovat do "starého klasického" vzhledu...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

superbo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 810
  • ???
Re:Co vám vadí na nových distrech?
« Odpověď #2 kdy: 06 Dubna 2012, 10:34:52 »
přesně... sice to tam je taková možnost ale není to takové jako dřív.
Acer Aspire V3-571G-53234G1TMaii - Intel Core i5 3230M, Grafika Intel HD 4000 + Nvidia GeForce GT 730M, 8GB DDR3, 128GB SATA SSD
Dell Latitude 5480 -  Intel Core i5 7200U, Intel HD Graphics 620, 16GB DDR4-2400MHz, 128GB SSD
Stolní PC - MB ASRock X570 PRO4, AMD Ryzen 5 3600, AMD Radeon RX 5600 XT, 32GB DDR4 3200MHz, 480GB nvme + 480GB SATA SSD

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Co vám vadí na nových distrech?
« Odpověď #3 kdy: 06 Dubna 2012, 10:43:47 »
Já myslím, že to je prostě evoluce... Nebudeme si nic nalhávat, ale kdyby nebyl vývoj, tak jsme furt na prvních verzích Windows a na Linuxu jedeme jen v terminálu. Prostě doba je jiná a vývoj jde dopředu čím dál, tím rychleji. Není vhodné brečet nad starými věcmi, ale spíše se učit nové, zvykat si, být přizpůsobiví.
Mě vyhovuje Gnome-shell, naprosto intuitivní ovládání a Unity se mu nevyrovná... Unity je jen plugin do Compizu. Nemám nic proti Unity, ale připadá mi to jako "One Man Show" - prostě jeden člověk řekl, uděláme to tak a nikdo nám do toho kecat nebude...
Myslím, že v Ubuntu by mělo být základem výběr - třeba jako u OpenSUSE - více prostředí a je na individualitě uživatele, které prostředí si při instalaci vybere a chce používat. Nemělo by se to štěpit do více projektů, ale spíše spojit síly a udělat instalační DVD s výběrem, aby se prostředí a další souvislosti navzájem nemíchaly a nedělaly neplechu. To je můj osobní názor.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Co vám vadí na nových distrech?
« Odpověď #4 kdy: 06 Dubna 2012, 10:44:32 »
Je důležité (i taktické) nechat uživatelům pocit svobody, že mají volbu a volí si sami... Potom jich možná i víc přejde na novinky, ale "tlačit" nějakou inovaci, to patří spíš do stáje MS.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

1arash

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 125
Re:Co vám vadí na nových distrech?
« Odpověď #5 kdy: 06 Dubna 2012, 10:46:04 »
Unity my vadi najviac - roky bolo hlavne prostredie gnome- v ubuntu nemalo odbocit od gnome -na unity- ako hlavne prostredie. To my najviac vadi v ubuntu.Estek ze mame xfce.....nieje to tak ako to bolo za gnome2.
« Poslední změna: 06 Dubna 2012, 10:53:12 od 1arash »
Základní příkazy podle abecedy
Instalacia programov:
apt-cache search balik   sudo apt-get install sudo apt-get remove sudo apt-get clean sudo passwd root          se meni heslo  Alt+F2 a gksudo nautilus           instalovanie v terminali  apt-cache search balik         Hledá zadaný balík. apt-cache show balik           Pokracovanie -v profile arash@jabber.cz

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Co vám vadí na nových distrech?
« Odpověď #6 kdy: 06 Dubna 2012, 10:48:06 »
Kazda distribucia ma nieco pre a nieco proti. Vypis by bol dlhy. Ak by som mal napisat iba o ubuntu a unity tak tam si neviem zvyknut na menu programov v hornej liste a chyba mi tam klasicke triedene menu podla aplikacii-grafika,hry, internet ...
Velmi nadejne vyzera gnome-panel a zrejme mi umozni bezbolestne prejst na 12.04. :D
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Tetsuya

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
Re:Co vám vadí na nových distrech?
« Odpověď #7 kdy: 06 Dubna 2012, 10:51:22 »
Co se týká GUI, tak nemám s Unity zásadní problém, a možná se budete divit, ale mám ho rád mnohem víc, než starý Gnome... Kdyby ale Canonical přesedlal na Gnome 3, tak bych byl ještě spokojenější. :) Jediná věc, co mě na Unity opravdu štve je to obludný monstrum vlevo nahoře na panelu jménem Dash - sice ho vůbec nepoužívám, ale štve mě už jen svojí přítomností v systému...

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Co vám vadí na nových distrech?
« Odpověď #8 kdy: 06 Dubna 2012, 10:52:24 »
Je důležité (i taktické) nechat uživatelům pocit svobody, že mají volbu a volí si sami... Potom jich možná i víc přejde na novinky, ale "tlačit" nějakou inovaci, to patří spíš do stáje MS.
No, to je to, o čem píšu  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Co vám vadí na nových distrech?
« Odpověď #9 kdy: 06 Dubna 2012, 10:56:43 »
Záleží, na co se to používá:

Myslím, že až budete 8 hodin v kuse vyřizovat sto dvě stě mailů denně, do toho tisknout, skenovat, telefonovat, další jeden dva telefony vám budou zvonit a půjde vám o prachy, zjistíte, že Unity, stejně jako Windows nebo Mac OSX je nepoužitelné...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re:Co vám vadí na nových distrech?
« Odpověď #10 kdy: 06 Dubna 2012, 11:01:23 »
Je pravda, že teď došlo k menšímu roztříštění sil (Unity, Gnome-shell, Cinnamon). Otázkou je, zda je to dobře.
Marpe nezkoušel jsi Cinnamon? Zajímal by mě tvůj názor.

Tetsuya

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
Re:Co vám vadí na nových distrech?
« Odpověď #11 kdy: 06 Dubna 2012, 11:14:11 »
Záleží, na co se to používá:

Myslím, že až budete 8 hodin v kuse vyřizovat sto dvě stě mailů denně, do toho tisknout, skenovat, telefonovat, další jeden dva telefony vám budou zvonit a půjde vám o prachy, zjistíte, že Unity, stejně jako Windows nebo Mac OSX je nepoužitelné...

Hm... Všechno má svoje meze... A myslím, že v tvým případě už to není o OS. Spíš by si měl zajít za šéfem ať ti přibere dalšího člověka. ;-)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Co vám vadí na nových distrech?
« Odpověď #12 kdy: 06 Dubna 2012, 11:17:48 »
Záleží, na co se to používá:

Myslím, že až budete 8 hodin v kuse vyřizovat sto dvě stě mailů denně, do toho tisknout, skenovat, telefonovat, další jeden dva telefony vám budou zvonit a půjde vám o prachy, zjistíte, že Unity, stejně jako Windows nebo Mac OSX je nepoužitelné...

Hm... Všechno má svoje meze... A myslím, že v tvým případě už to není o OS. Spíš by si měl zajít za šéfem ať ti přibere dalšího člověka. ;-)

Jednak, šéf jsem já, jednak s Gnome to stíhám... :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Co vám vadí na nových distrech?
« Odpověď #13 kdy: 06 Dubna 2012, 11:30:44 »
Je pravda, že teď došlo k menšímu roztříštění sil (Unity, Gnome-shell, Cinnamon). Otázkou je, zda je to dobře.
Marpe nezkoušel jsi Cinnamon? Zajímal by mě tvůj názor.
Cinnamon jsem ještě nezkoušel, je to sic novinka, což bych měl  :D ale mě fakt naprosto vyhovuje GS...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

vinancan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re:Co vám vadí na nových distrech?
« Odpověď #14 kdy: 06 Dubna 2012, 12:22:23 »
Všeobecne na nových linuxoch ma štve spotreba. Na win mi notebook vydrží 5 hodín a na linuxe sotva 2 a hreje na plné gule :(
Acer Aspire 5820TG

Iver

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
    • Facebook
Re:Co vám vadí na nových distrech?
« Odpověď #15 kdy: 06 Dubna 2012, 15:09:55 »
Unity schvaluji. Je to jednoduché a funkční. S tou menší možností změn bych taky souhlasil kvůli chybám vzhledu. Ale proč kruci tedy neudělají nějakou nadstavbu. Jako je třeba ve Windows 8, kdy se mění barva průhlednosti lišt podle pozadí, nebo si lze nastavit svůj odstín. To samé s nějakým centrem, kde by se stáhl kompletní balík s pozadím, barvami, zvuky a kurzory. Začátečník se určitě nechce hrabat v nastaveních, která nejsou určena pro ně, a zcela určitě člověk nechce stejný vzhled pouze s možností výměny horní lišty za bílou místo černé.
Intel Pentium dual-core procesor T2390 (1.86 Ghz, 533 MHz FSB, 1 MB L2 cache), Up to 358 MB Mobile Intel Graphic Media Accelerator X3100, 2 GB, Ubuntu 11.10 "Precise Penguin". Používám Unity.

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Co vám vadí na nových distrech?
« Odpověď #16 kdy: 06 Dubna 2012, 15:17:16 »
Já myslím, že to je prostě evoluce... Nebudeme si nic nalhávat, ale kdyby nebyl vývoj, tak jsme furt na prvních verzích Windows a na Linuxu jedeme jen v terminálu. Prostě doba je jiná a vývoj jde dopředu čím dál, tím rychleji. Není vhodné brečet nad starými věcmi, ale spíše se učit nové, zvykat si, být přizpůsobiví.
Mě vyhovuje Gnome-shell, naprosto intuitivní ovládání a Unity se mu nevyrovná... Unity je jen plugin do Compizu. Nemám nic proti Unity, ale připadá mi to jako "One Man Show" - prostě jeden člověk řekl, uděláme to tak a nikdo nám do toho kecat nebude...
Myslím, že v Ubuntu by mělo být základem výběr - třeba jako u OpenSUSE - více prostředí a je na individualitě uživatele, které prostředí si při instalaci vybere a chce používat. Nemělo by se to štěpit do více projektů, ale spíše spojit síly a udělat instalační DVD s výběrem, aby se prostředí a další souvislosti navzájem nemíchaly a nedělaly neplechu. To je můj osobní názor.

Jako kdybych to řekl já - s tou myšlenkou spojit to na dvd (všechna prostředí) jsem si už pohrával během posledního UDS. Asi se někdy dokopu a napíši na launchapd blueprint k diskuzi.
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

Parisée

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re:Co vám vadí na nových distrech?
« Odpověď #17 kdy: 08 Dubna 2012, 09:11:25 »
Unity schvaluji. Je to jednoduché a funkční. S tou menší možností změn bych taky souhlasil kvůli chybám vzhledu. Ale proč kruci tedy neudělají nějakou nadstavbu. Jako je třeba ve Windows 8, kdy se mění barva průhlednosti lišt podle pozadí, nebo si lze nastavit svůj odstín. To samé s nějakým centrem, kde by se stáhl kompletní balík s pozadím, barvami, zvuky a kurzory. Začátečník se určitě nechce hrabat v nastaveních, která nejsou určena pro ně, a zcela určitě člověk nechce stejný vzhled pouze s možností výměny horní lišty za bílou místo černé.
Širší možnosti přizpůsobení (nejen) Unity najdeš v Manažeru nastavení Compizu. Je tam široká škála nastavení, ale opatrně s tím.
Packard Bell dot s, Intel Atom 1,66 GHz dualcore, 2 GB RAM - Ubuntu 14.04 LTS

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Co vám vadí na nových distrech?
« Odpověď #18 kdy: 08 Dubna 2012, 09:43:45 »
Manazer compiz je skor o efektoch. Ak som chcel zmenit napriklad pismo alebo DPI tak som musel stiahnut ubuntu tweak. Pisem o 12.04 predchadzajuce som neskusal.
Inak uz dlhsie sa chcem opytat ako vyhladavate v unity subory na disku tak aby to ukazalo aj cestu kde su. Ked som to hladal tak mi to cez tusim dash ponuklo najst subor ale neprisiel som na to ako zistit kde na disku sa ten najdeny subor nachadza. Po kliknuti lavym na subor sa ho to pokusilo spustit a to iste aj ked som chcel dat pravym na vlastnosti suboru. Jednoducho sa ho pokusilo spustit.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Co vám vadí na nových distrech?
« Odpověď #19 kdy: 08 Dubna 2012, 12:43:52 »
Všeobecne na nových linuxoch ma štve spotreba. Na win mi notebook vydrží 5 hodín a na linuxe sotva 2 a hreje na plné gule :(

zkousel jsi cpufreq a vypnout procesy co nepotrebujes?
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.