Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nepovolené rozlíšenie  (Přečteno 750 krát)

kenco

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Nepovolené rozlíšenie
« kdy: 12 Dubna 2012, 11:54:50 »
Zdravim Vas, daroval som svoj starsi pocitac znamym s tym, ze len bol dokupeny monitor. Grafika je tam standartna intelacka, na doske, doska ASUS P5-GC MX. Na tej grafike mi aj pod Windowsom aj Linuxom v pohode fungovalo nativne rozlisenie monitora az do 1920x1080. Avsak dokupeny monitor ma rozlisenie 1600x900. Je to ACER X203H. Pod Winom mi nahodi jeho rozlisenie v pohode, avsak v Ubuntu mi povoli iba 800x600 alebo 1024x768. Nevie niekto poradit, ako to rozbehat? Je tam teraz nahodená Kubuntu Beta 2 12.04, ale to isté je aj v prípade starších verzií Kubuntu, resp. Ubuntu. Nenadetekuje správne rozlíšenie ani po inštalácii, ani pri behu z flash disku. Skúšal som už sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg a podobne, avšak nepomohlo, nakoľko tam neboli robené žiadne manuálne zásahy, ide o čistú inštaláciu. Pre istotu pridávam aj nahraté súbory z var/log/Xorg.0 http://kenco.szm.com/Xorg.0.log a http://kenco.szm.com/Xorg.0.log.old Nemám k tomu PC prístup hocikedy (nakoľko je darovaný), a chcel by som to poriešiť, aby to šlo. Ja neviem, zadať nejako natvrdo to rozlíšenie (monitor sa tam meniť nebude), ale potreboval by som radu kde a ako. Ďakujem.

Rover623

Re:Nepovolené rozlíšenie
« Odpověď #1 kdy: 12 Dubna 2012, 23:21:27 »
Pravděpodobně budeš muset vytvořit soubor xorg.conf (/etc/X11) ručně a zanést do něj tohle
Kód: [Vybrat]
Section "Monitor"
    Identifier     "Monitor0"
    VendorName     "Unknown"
    ModelName      "ViewSonic VA2216w-2"
    HorizSync       30.0 - 82.0
    VertRefresh     50.0 - 75.0
    Option         "DPMS"
EndSection

Section "Screen"
    Identifier     "Screen0"
    Device         "Device0"
    Monitor        "Monitor0"
    DefaultDepth    24
    Option         "TwinView" "0"
    Option         "TwinViewXineramaInfoOrder" "CRT-0"
    Option         "metamodes" "1024x768_60 +0+0; 1024x768 +0+0"
    SubSection     "Display"
        Depth       24
    EndSubSection
EndSection
V části "Monitor" musíš místo mých údajů vložit údaje použitého monitoru a v části "Screen" do položky "metamodes" musíš zanést požadovaná rozlišení.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.