Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nekonečný icq problémy  (Přečteno 2548 krát)

malvig

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
nekonečný icq problémy
« kdy: 19 Ledna 2007, 09:30:49 »
Mám jako každá lama prá otázek ohledně icq... Všechny programy mají svojí linuxovou alternativu, jenom to icq na linuxu není přesně to co bych potřeboval... Takže do toho:

Existuje v linuxu nějaký nativní IM, který by podporoval zobrazení icq xstatusů? (určitě víte, čepička když se někdo učí, gumová kachna atd...) ani v jednom jsem to nenašel...

Mirandu sem přes wine rozjel, ale problém je ten samý jako tady: http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=5827 . Jede to do doby než se pokusím otevřít okno se zprávou.
Takže ted jedu na qip přes wine, ten funguje celkem bez problémů, jen tak jednou za hodinku vytuhne....

Jedu na Kubuntu 6.10
Kubuntu Edgy na notebooku Asus A3E

Martin - ViPEr*CZ*

nekonečný icq problémy
« Odpověď #1 kdy: 19 Ledna 2007, 09:37:14 »
Asi přesnou nebo velmi podobnou kopii icq, mirandy nebo qip zatím v linuxu nenajdeš. Gaim, koppete nebo třeba licq vyzkoušej. Nejsou to špatný programy. Ale pokud jseš zvyklej na tu kupu hovadin jako je xtraz a nehodláš se smířit s realitou budeš muset zpět na wokna.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
nekonečný icq problémy
« Odpověď #2 kdy: 19 Ledna 2007, 09:46:47 »
Citace: malvig
Mám jako každá lama prá otázek ohledně icq... Všechny programy mají svojí linuxovou alternativu, jenom to icq na linuxu není přesně to co bych potřeboval... Takže do toho:

Existuje v linuxu nějaký nativní IM, který by podporoval zobrazení icq xstatusů? (určitě víte, čepička když se někdo učí, gumová kachna atd...) ani v jednom jsem to nenašel...

Mirandu sem přes wine rozjel, ale problém je ten samý jako tady: http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=5827 . Jede to do doby než se pokusím otevřít okno se zprávou.
Takže ted jedu na qip přes wine, ten funguje celkem bez problémů, jen tak jednou za hodinku vytuhne....

Jedu na Kubuntu 6.10
Nevím co přesně potřebuješ, ale já i dcera (a to je co říct) spokojeně používáme Kopete.
Aj dont spíík ííngliš :)

Jere

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 625
nekonečný icq problémy
« Odpověď #3 kdy: 19 Ledna 2007, 10:34:33 »
Doporucuju vyzkousej SIM-IM a Kopete, pripadne Gaim.
I kdyz si myslim, ze Custom status zatim nepodporuje ani jeden z nich.

Pripadne jeste spoustet Mirandu pres Wine

university

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 88
nekonečný icq problémy
« Odpověď #4 kdy: 19 Ledna 2007, 14:30:34 »
Strávil jsem nějakou dobu hledáním xstatutu v různých programech, ale doopravdy vůbec netuším, a navíc se všichni tváří tak, že neví, o čem je řeč. Pokud to doopravdy chceš, asi nejlepší je qip přes wine. Xstatuty na Linuxu nejsou!!! Nemá je gaim, licq, centericq, kopete, gicq ani sim!!! prostě je linux ignoruje.... ptej se mě proč.
kvůli Linuxu už ani nespím:)

Ljukee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 111
nekonečný icq problémy
« Odpověď #5 kdy: 19 Ledna 2007, 15:52:34 »
ja napriklad pouzivam PSI ... asi to nejlepsi co na Linuxu je
Archlinux - 2007.08 (Don't Panic), Fluxbox window manager
DELL  Latitude C500 laptop
Celeron (Coppermine) 900Mhz 128 MB SO-DIMM, VGA Ati RAGE M3 8MB AGP2X, HDD IBM Travelstar 10GB 4200Rpm

Martin - ViPEr*CZ*

nekonečný icq problémy
« Odpověď #6 kdy: 19 Ledna 2007, 16:03:13 »
Citace: Ljukee
ja napriklad pouzivam PSI ... asi to nejlepsi co na Linuxu je
Vypadá slibně určitě vyzkouším.... gaim mi vyhovuje sice, ale trochu ještě pokulhává kódování.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

FrantaB

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
nekonečný icq problémy
« Odpověď #7 kdy: 19 Ledna 2007, 16:21:30 »
No já byl nespokojen docela s Gaimem, ale naběhl jsem na Kopete a jedu na něm docela bez problémů.
Notebook HP ProBook 4530s, OS LINUX Ubuntu/Mint, Core i5, RAM 6GB, ATI Radeon HD 6400M

malvig

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
nekonečný icq problémy
« Odpověď #8 kdy: 19 Ledna 2007, 22:46:47 »
Citace: university
asi nejlepší je qip přes wine. Xstatuty na Linuxu nejsou!!! Nemá je gaim, licq, centericq, kopete, gicq ani sim!!! prostě je linux ignoruje.... ptej se mě proč.
Děkuju, přesně to jsem potřeboval slyšet.
Kubuntu Edgy na notebooku Asus A3E

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.