Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: přežijeme to s unity?  (Přečteno 4735 krát)

Pavel Káčerek

přežijeme to s unity?
« kdy: 17 Dubna 2012, 14:17:13 »
Zdravim mně samotnemu unity vyhovuje a
ne jenom tady http://www.root.cz/clanky/ubuntu-ztraci-dech-ma-mint-svou-zivotni-sanci/ jsem četl že se uživatele děli do tři skupin : ti co se s unity smířili ,ty co si ubuntu přizbůsobili a ti co odešli.chci se zeptat je to pravda? stracíme uživatele kvuli unity? nebo jsou to napul vymišlene věci ? či jinak?
sám mam ubuntu rad a unity mi velice vyhovuje

PS:prosím omluvte za pravopisne chybi
« Poslední změna: 17 Dubna 2012, 15:14:27 od Pavel Káčerek »
Kubuntu 15.10 Wily Werewolf 64-bit
Intel® Celeron(R) CPU B830 @ 1.80GHz × 2 ||RAM: 4GB ||HDD: 500GB|| Grafika: Intel® Sandybridge Mobile

Maybien

  • Host
Re:přežijeme to s unity?
« Odpověď #1 kdy: 17 Dubna 2012, 14:22:56 »
ja jsem byl nucen kvuli Unity prejit na xubuntu, sice nic extra, ale aspon je to svizne. pockam co prinese nova verze, ted je brzo hodnotit

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:přežijeme to s unity?
« Odpověď #2 kdy: 17 Dubna 2012, 15:05:26 »
Podle mě se Unity na efektivní práci použít nedá, ale na hraní je ok... ostatně jako cokoli...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

aloisam

  • Host
Re:přežijeme to s unity?
« Odpověď #3 kdy: 17 Dubna 2012, 15:16:41 »
http://www.omgubuntu.co.uk/2012/04/which-saves-more-time-unity-or-gnome-panel-video/

člověk se ale musí pustit myši, což mně dělá trochu problém. :) a taky je tam už HUD...

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:přežijeme to s unity?
« Odpověď #4 kdy: 17 Dubna 2012, 19:52:48 »
K Unity jsem byl nejdříve skeptický, ale když bych ho měl teď ohodnotit jednou větou, tak musím říct: Hezká a skvělá věc, která rychle vešla do krve.  Víc není třeba říkat. :D
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

janek-m

  • Host
Re:přežijeme to s unity?
« Odpověď #5 kdy: 17 Dubna 2012, 20:34:22 »
K Unity jsem byl nejdříve skeptický, ale když bych ho měl teď ohodnotit jednou větou, tak musím říct: Hezká a skvělá věc, která rychle vešla do krve.  Víc není třeba říkat. :D
Úplne súhlasím. U 11.04 bolo podľa môjho názoru dosť nevyladené a s množstvom chýb, U 11.10 je naozaj super.
Podle mě se Unity na efektivní práci použít nedá, ale na hraní je ok... ostatně jako cokoli...

S týmto by som nesúhlasil, ale je to vec názoru. Ja už OS na hry nevyužívam, skôr na prácu a nemôžem povedať, že by sa v Unity nedalo pracovať. Zatiaľ som nebol v ničom obmedzovaný.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:přežijeme to s unity?
« Odpověď #6 kdy: 17 Dubna 2012, 21:59:20 »
http://www.omgubuntu.co.uk/2012/04/which-saves-more-time-unity-or-gnome-panel-video/

člověk se ale musí pustit myši, což mně dělá trochu problém. :) a taky je tam už HUD...

ten unity panel zabira dost mista (da se to vubec zmensit?)
uplne tu samou efektivitu jako unity poskytne treba KDE menu. A snad se to da taky rict o spousteci aplikaci v gnome, kterej vyleze po stisku alt+f2
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re:přežijeme to s unity?
« Odpověď #7 kdy: 17 Dubna 2012, 22:14:39 »
Proti Unity nemám žádných výhrad.Já jsem spokojený. :)
« Poslední změna: 17 Dubna 2012, 22:40:19 od geblina »

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:přežijeme to s unity?
« Odpověď #8 kdy: 17 Dubna 2012, 23:41:58 »
....které jsou lepší, blondýny, nebo brunety??

Před nějakým časem se tady někdo vysmíval uživatelům windows, že pouhá změna barviček a ikonek - myšleno skok XP->vista->sedmičky, vyvolává největší vášně a diskuze. A ejhle, mine nějaký ten rok a máme to jako přes kopírák i v "druhém" táboře. Pokud je linux o volbě, tak ať si každý vybere podle sebe, ne? A k tomu rootu - sice nevím komu pomůže, například ohledně reklamy, když bude vědět, která distribuce je ta NEJ instalovanější, když linuxové desktopy jsou údajně v tom jakémsi pomyslném trhu zastoupeny velice mizivě. Až zanedbatelně.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

RapMan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 290
Re:přežijeme to s unity?
« Odpověď #9 kdy: 18 Dubna 2012, 08:51:10 »
Nerozumim tomu, ze je nekdo nucen prechazet. Do ted jedu na 11.04 s gnome2, ted na 12.04 funguje Gnome classic obstojne, tak je pripadne mozny aktualizivat na toto prostredi, cert vem unity...

Jo a jasne ze brunety....

pst

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re:přežijeme to s unity?
« Odpověď #10 kdy: 18 Dubna 2012, 09:02:21 »
... a ti co odešli.chci se zeptat je to pravda? stracíme uživatele kvuli unity?

Jsem jeden z těch, kteří s pláčem odešli. Já vím, moje chyba. Ale možná, až budou jiná vrátka, proč ne...

Pst

aloisam

  • Host
Re:přežijeme to s unity?
« Odpověď #11 kdy: 18 Dubna 2012, 10:44:28 »
ten unity panel zabira dost mista (da se to vubec zmensit?)
[/quote]

dá. ccsm..

[/quote]
 A snad se to da taky rict o spousteci aplikaci v gnome, kterej vyleze po stisku alt+f2
[/quote]

nedá. :) spíš gnome-do, kupfer a podobný... plus ten HUD je myslím unikum.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:přežijeme to s unity?
« Odpověď #12 kdy: 18 Dubna 2012, 11:46:45 »
Nerozumim tomu, ze je nekdo nucen prechazet. Do ted jedu na 11.04 s gnome2, ted na 12.04 funguje Gnome classic obstojne, tak je pripadne mozny aktualizivat na toto prostredi, cert vem unity...

Jo a jasne ze brunety....
Jen kdyby to nemělo mále chybičky. Třeba vyskočí okno kam máš napsat heslo a je neaktivní(verze bez efektů).

Jo a jasně, že bloncky a zrzky :-) Kdo okusil... ;-)
Brunet jsou mraky. ;-)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:přežijeme to s unity?
« Odpověď #13 kdy: 18 Dubna 2012, 13:51:40 »
ten unity panel zabira dost mista (da se to vubec zmensit?)

dá. ccsm..


A v unity 2D to jde? muj notes vic neutahne
A snad se to da taky rict o spousteci aplikaci v gnome, kterej vyleze po stisku alt+f2

nedá. :) spíš gnome-do, kupfer a podobný... plus ten HUD je myslím unikum.

gnome-do atd nekdy zas vyzkousim, kdyz jsem to zkousel kdysi davno, tak mi to dost lezlo na nervy. Kazdopadne diky za tip
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

aloisam

  • Host

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Pavel Káčerek

Re:přežijeme to s unity?
« Odpověď #16 kdy: 18 Dubna 2012, 15:34:52 »
Ja se zde pokusil založit tema na to co si myslíte o těchto článcích že ztrácíme pokročilé uživatele (podle mne je to blbost každy trochu pokročilí uživatel si doinstaluje nove prostředí) a hrnou se k nám nováčci. ja osobně bych se označil tak za mírně pokročilého už nějaký ty měsice ubuntu použivám a jelikož jsem na pc rovnou instaloval 11.10 unity beru jako součast ubuntu a asi bych se bez něj těžko obešel.co na to vy odešlo od nas hodně pokročilích/nových uživatelu s příchodem unity?Klesly jsme opravdu na žebříčku s unity?? (osobně se mi to zda jako nesmysl ale čtu něco jineho)
Kubuntu 15.10 Wily Werewolf 64-bit
Intel® Celeron(R) CPU B830 @ 1.80GHz × 2 ||RAM: 4GB ||HDD: 500GB|| Grafika: Intel® Sandybridge Mobile

ppromi

Re:přežijeme to s unity?
« Odpověď #17 kdy: 18 Dubna 2012, 16:10:45 »
Unity jsem taky zavrhoval, ale už jsem si na něj zvykl a nedám nepostit. Nainstaloval jsem si už Ubu 12.04 a tak jsem se s Unity zžil, že už po jiném GUI netoužím! Nevím co proti tomu kdo má, ale když se s tím naučí, je to parádní a funkční věc :)
Acer 5739G - Core2Duo 2.2Ghz, Nvidia GT240m, 4GB RAM, 640GB HDD
------
Jsem z RedHatího vejce. Desktop Fedora (Gnome), server CentOS.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:přežijeme to s unity?
« Odpověď #18 kdy: 18 Dubna 2012, 16:13:44 »
Jestli jsi mírně pokročilý uživatel, tak já jsem guru. Ale popravdě řečeno Ty nejsi mírně pokročilý uživatel a já nejsem guru. Máš ještě velice hodně se učit.

Pavel Káčerek

Re:přežijeme to s unity?
« Odpověď #19 kdy: 18 Dubna 2012, 16:27:48 »
Jestli jsi mírně pokročilý uživatel, tak já jsem guru. Ale popravdě řečeno Ty nejsi mírně pokročilý uživatel a já nejsem guru. Máš ještě velice hodně se učit.
phplus upřímně další příspěvěk který nepřinaší nic nového to co řikáš ja vim mírně pokročilí jsem myslel  ne  začátečník ale to je jedno  jestli mi něco chceš tak soukromě tohle je od tematu konec.

Unity jsem taky zavrhoval, ale už jsem si na něj zvykl a nedám nepostit. Nainstaloval jsem si už Ubu 12.04 a tak jsem se s Unity zžil, že už po jiném GUI netoužím! Nevím co proti tomu kdo má, ale když se s tím naučí, je to parádní a funkční věc :)
máš pravdu nejdřív jsem z toho byl vyjevenej ale zapamotoval jsem si slovo "s linuxem to nesmíš napoprví vzdát" :-)
« Poslední změna: 18 Dubna 2012, 16:30:01 od Pavel Káčerek »
Kubuntu 15.10 Wily Werewolf 64-bit
Intel® Celeron(R) CPU B830 @ 1.80GHz × 2 ||RAM: 4GB ||HDD: 500GB|| Grafika: Intel® Sandybridge Mobile

superbo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 810
  • ???
Re:přežijeme to s unity?
« Odpověď #20 kdy: 19 Dubna 2012, 13:09:21 »
Já teda mám Ubuntu 11.04 a až nebude podporované, buďto si tam dám lubuntu nebo linux mint, ale hlavně ne něco s Unity.
Acer Aspire V3-571G-53234G1TMaii - Intel Core i5 3230M, Grafika Intel HD 4000 + Nvidia GeForce GT 730M, 8GB DDR3, 128GB SATA SSD
Dell Latitude 5480 -  Intel Core i5 7200U, Intel HD Graphics 620, 16GB DDR4-2400MHz, 128GB SSD
Stolní PC - MB ASRock X570 PRO4, AMD Ryzen 5 3600, AMD Radeon RX 5600 XT, 32GB DDR4 3200MHz, 480GB nvme + 480GB SATA SSD

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:přežijeme to s unity?
« Odpověď #21 kdy: 19 Dubna 2012, 13:12:34 »
Ehm, proč milzou?
Vždyť si to můžeš udělat tak, že 11.04 a 12.04 bude úplně stejné.
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:přežijeme to s unity?
« Odpověď #22 kdy: 19 Dubna 2012, 15:59:33 »
Já teda mám Ubuntu 11.04 a až nebude podporované, buďto si tam dám lubuntu nebo linux mint, ale hlavně ne něco s Unity.
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=62338.0
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

RapMan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 290
Re:přežijeme to s unity?
« Odpověď #23 kdy: 19 Dubna 2012, 23:35:43 »
do Mate bych nesel, ale fallback mod to jisti, funguje dobre, viz. http://www.abclinuxu.cz/desktopy/rapman-20120323

Maybien

  • Host
Re:přežijeme to s unity?
« Odpověď #24 kdy: 20 Dubna 2012, 07:59:49 »
do Mate bych nesel, ale fallback mod to jisti, funguje dobre, viz. http://www.abclinuxu.cz/desktopy/rapman-20120323
to uz skor xubuntu na sviznost a nejaky pekny dock panel :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.