Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 12.04 - instalace bez Unity?  (Přečteno 6179 krát)

zdelen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Ubuntu 12.04 - instalace bez Unity?
« kdy: 24 Dubna 2012, 08:08:50 »
Jsem uživatel Ubuntu asi šest let. Plně mi nahradil Windows. (Jedinou vyjímkou je program pro navigaci, který nemá alternativu.)
Ale Ubuntu používám jako běžný uživatel, bez potřeby něco předělávat, či vylepšovat. V diskuzích narážíme na to, že se část uživatelů nemůže sžít s Unity. Patřím mezi ně. Ptám se za sebe a jistě i mnoho dalších, zda by toto nešlo řešit. Pokud bude pan Bíbr připravovat český remix a knihu, zda by v nabídce nemohla být možnost instalace s Gnome, Gnome-shel bez Unity?
Někteří to tak řeší a po nainstalování Unity úplně odstraní. Případně v knize, pokud vyjde by mohl být popsán postup jak si to takto upravit. Věřím, že by mnoho uživatelů toto uvítalo.

aloisam

  • Host
Re:Ubuntu 12.04 - instalace bez Unity?
« Odpověď #1 kdy: 24 Dubna 2012, 08:32:15 »
nechápu. Prostě si to nainstaluj a přihlašuj se do klasiky... Co získáš odstraněním unity? Několik málo MB místa?

janek-m

  • Host
Re:Ubuntu 12.04 - instalace bez Unity?
« Odpověď #2 kdy: 24 Dubna 2012, 08:40:37 »
Tiež si myslím, že odstraňovať Unity je zbytočné. Doinštalovať iné prac. prostredia je otázka niekoľkých minút a potom sa pri prihlasovaní medzi nimi prepínať.

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:Ubuntu 12.04 - instalace bez Unity?
« Odpověď #3 kdy: 24 Dubna 2012, 09:46:44 »
hledej ubuntu gnome shell remix,je to upravene distro bez unity. autor slibuje i 12.04 par dni po vydani bezne verze.
Kubuntu 20.04

okoun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 557
  • Debian --> Mandriva --> Ubuntu
    • http://www.okouns.wz.cz
Re:Ubuntu 12.04 - instalace bez Unity?
« Odpověď #4 kdy: 26 Dubna 2012, 12:05:55 »
ahoj, zkoušel jsem v 11.10 používat pouze Gnome, ale zjistil jsem, že tam spousta věcí nešlo, jako ve starém dobrém Gnome 2. Takže mě to donutilo přejít na klasický Mint. Jsem zvědavý jak to bude v 12.04
V Gnome nejsou například ikony jako byly dříve pro hlavní nabídku aplikací
« Poslední změna: 26 Dubna 2012, 12:09:19 od okoun »
Ubuntu-64 bit 8.10 na: P4 DC -64 bit, ati HD 3870 a na: Athlonu 3000+ -64 bit, ati x1800 GTO, Ubuntu-32 bit 9.04 na notebooku MSI

petus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 150
Re:Ubuntu 12.04 - instalace bez Unity?
« Odpověď #5 kdy: 26 Dubna 2012, 20:27:53 »
nechápu, co má dost lidí proti gnome 3... že jim něco nefunguje. Ubuntu s gnome jsem naistaloval na x počítačů a funguje to všude...
Ubuntu 11.10 (x86) s Gnome,Lenovo G550 :-)
http://www.chiptron.wz.cz

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Ubuntu 12.04 - instalace bez Unity?
« Odpověď #6 kdy: 26 Dubna 2012, 20:58:42 »
Co některým na tom Unity tak vadí?
Já, když po roce srovnám práci v Unity (mám doma) a classic gnome (3 počítače, které nějak spravuju), tak Unity vychází vítězně. Je rychlé a přehledné (přiznávám, že i mě dělalo Global menu z počátku zmatek, ale teď je to právě naopak.).
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

HonzaD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 524
    • VoIP a internetová komunikace
Re:Ubuntu 12.04 - instalace bez Unity?
« Odpověď #7 kdy: 27 Dubna 2012, 00:53:53 »
Mě se do toho global menu nepřidávají aplikace a špatně se mi v něm hledá. Nefungují mi nově přidané aplikace v levém menu a nevím jak přidat vlastní.
Nic skoro nejde nastavit.
Používám to krátce na netbooku tam mají některé věci smysl, ale meego to mělo udělané rozhodně lépe.
A na starý PC bych si to nedal, tam je klasický vzhled alá win 2k podle men lepší :)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Ubuntu 12.04 - instalace bez Unity?
« Odpověď #8 kdy: 27 Dubna 2012, 08:30:15 »
Jsem uživatel Ubuntu asi šest let. Plně mi nahradil Windows.
Ale Ubuntu používám jako běžný uživatel, bez potřeby něco předělávat, či vylepšovat. V diskuzích narážíme na to, že se část uživatelů nemůže sžít s Unity. Patřím mezi ně.

 ;) Mluvíš mi z duše. Lépe bych svůj postoj nepopsal. K+
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Ubuntu 12.04 - instalace bez Unity?
« Odpověď #9 kdy: 27 Dubna 2012, 08:31:21 »
A na starý PC bych si to nedal, tam je klasický vzhled alá win 2k podle men lepší :)

 ;) ...a to jsi neviděl www.zorin-os.com
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

janek-m

  • Host
Re:Ubuntu 12.04 - instalace bez Unity?
« Odpověď #10 kdy: 27 Dubna 2012, 08:39:37 »
A na starý PC bych si to nedal, tam je klasický vzhled alá win 2k podle men lepší :)

 ;) ...a to jsi neviděl www.zorin-os.com

Compag, ako čítam, aj ty si s týmto OS spokojný, pred časom som sem dal typ na tento systém, už ani neviem komu. Som zvedavý ako sa bude ďalej vyvíjať. Na ich stránkach som čítal, že vyvíjajú svoje vlastné prostredie s názvom Zorin deskop. Mal by byť v novej verzii.

okoun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 557
  • Debian --> Mandriva --> Ubuntu
    • http://www.okouns.wz.cz
Re:Ubuntu 12.04 - instalace bez Unity?
« Odpověď #11 kdy: 27 Dubna 2012, 12:31:15 »
nechápu, co má dost lidí proti gnome 3... že jim něco nefunguje. Ubuntu s gnome jsem naistaloval na x počítačů a funguje to všude...

no hlavně to, že tou jednoduchostí se vůbec na desktop nehodí, je to stejný bazmek jako je Metro, prostě na mobil supr ale na desktop, kde má být více možností nastavení to je špatně. Proč mám mít ikony třeba velké jako bejk když používám myš? Copak má každý doma dotykový monitor nebo co?
Hodně lidí stále jede na KDE3 a Gnomu2. Asi půjdu do Xfce.
Ubuntu-64 bit 8.10 na: P4 DC -64 bit, ati HD 3870 a na: Athlonu 3000+ -64 bit, ati x1800 GTO, Ubuntu-32 bit 9.04 na notebooku MSI

HonzaD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 524
    • VoIP a internetová komunikace
Re:Ubuntu 12.04 - instalace bez Unity?
« Odpověď #12 kdy: 27 Dubna 2012, 14:08:31 »
Já stáhl teď nový xubuntu, ale starý mint s gnome panelem mi přišel lepší..
Možná by na desktopu byl lepší používat pořád gnome panel nebo mate a časem možná přejít na cinamon..
Nevím jaký je mint s XFCE, ztratil jsem důvěru v rolling update distribuce (resp. moje schopnosti v ovládání apt-get, apttitude, znalosti, nervy - zvlášť když i v debiant testing verzi je SW stejně zoufale zastaralý :D).

Zann

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re:Ubuntu 12.04 - instalace bez Unity?
« Odpověď #13 kdy: 27 Dubna 2012, 17:47:26 »
Zdravím všechny. Taky jsem stáhl a nainstalil verzi 12.04, taky mi Unity naprosto nesedí, ale věřím že je to otázka zvyku :-) Jen by mě zajímalo, jak se dá v "Gnome Clasic" nastavit, aby se automaticky skrývala horní lišta. Po instalaci gnome-shell, mi v panelu svítí pouze ikona s otazníkem a neustále to hlásí chybu a žádost o zaslání informace vývojářům ....

okoun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 557
  • Debian --> Mandriva --> Ubuntu
    • http://www.okouns.wz.cz
Re:Ubuntu 12.04 - instalace bez Unity?
« Odpověď #14 kdy: 12 Května 2012, 22:04:53 »
měl bych dotaz, jak nastavit v gnomu na 12.04
abych dal do panelu nahoře malinkou ikonku na aplikaci
dále nevím jak do horního panelu přidat třeba ikonku na regulaci jasu lcd, pravé tlačítko myši vůbec nereaguje
dále nemohu nikde najít, kde se zapíná dvojklik myší, abych ikony spouštěl dvojklikem a ne jednoklikem
dále nemohu najít kde změním nastavení okoen, třeba potřebuji křížek s mínusem dát klasicky napravo

děkuji, tyto všechny věci normálně šly, když ještě nebylo "báječné" unity
Ubuntu-64 bit 8.10 na: P4 DC -64 bit, ati HD 3870 a na: Athlonu 3000+ -64 bit, ati x1800 GTO, Ubuntu-32 bit 9.04 na notebooku MSI

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:Ubuntu 12.04 - instalace bez Unity?
« Odpověď #15 kdy: 12 Května 2012, 23:10:19 »
měl bych dotaz, jak nastavit v gnomu na 12.04
abych dal do panelu nahoře malinkou ikonku na aplikaci
dále nevím jak do horního panelu přidat třeba ikonku na regulaci jasu lcd, pravé tlačítko myši vůbec nereaguje
dále nemohu nikde najít, kde se zapíná dvojklik myší, abych ikony spouštěl dvojklikem a ne jednoklikem
dále nemohu najít kde změním nastavení okoen, třeba potřebuji křížek s mínusem dát klasicky napravo

děkuji, tyto všechny věci normálně šly, když ještě nebylo "báječné" unity

Ak máš nastavené Gnome classic tak za svoje "problémy" fakt nemôžeš viniť Unity (IMHO naj prostredie). Sú to zmeny v Gnome3, ktoré sú naprieč všetkými distribúciami so súčasnou verziou rovnaké.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

aloisam

  • Host
Re:Ubuntu 12.04 - instalace bez Unity?
« Odpověď #16 kdy: 13 Května 2012, 00:05:37 »
měl bych dotaz, jak nastavit v gnomu na 12.04
abych dal do panelu nahoře malinkou ikonku na aplikaci
dále nevím jak do horního panelu přidat třeba ikonku na regulaci jasu lcd, pravé tlačítko myši vůbec nereaguje
dále nemohu nikde najít, kde se zapíná dvojklik myší, abych ikony spouštěl dvojklikem a ne jednoklikem
dále nemohu najít kde změním nastavení okoen, třeba potřebuji křížek s mínusem dát klasicky napravo

děkuji, tyto všechny věci normálně šly, když ještě nebylo "báječné" unity

přehození tlačítek→ubuntu tweak
jednoklik→nastavení nautila(správce souborů) - ale to jsis musel změnit default je dvojklik. Vím to protože to pokaždý přenastavuju. Jednoklik rules. :)
povolení ikon v oznamovací oblasti→dconf editor-unity-panel (pokud teda máš unity)
regulace jasu nevím.

okoun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 557
  • Debian --> Mandriva --> Ubuntu
    • http://www.okouns.wz.cz
Re:Ubuntu 12.04 - instalace bez Unity?
« Odpověď #17 kdy: 13 Května 2012, 11:15:23 »
tak ještě zkusím jestli půjde nainstalovat gnome2, který toho umí víc jak gnome3, nejspíš
Ubuntu-64 bit 8.10 na: P4 DC -64 bit, ati HD 3870 a na: Athlonu 3000+ -64 bit, ati x1800 GTO, Ubuntu-32 bit 9.04 na notebooku MSI

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:Ubuntu 12.04 - instalace bez Unity?
« Odpověď #18 kdy: 18 Května 2012, 22:24:30 »
asi za dva měsíce jsem si vydělal litr, je to prd, ale každej litr dobrej, deně tak 3 emaily jinak v poho.
doporučuju zkusit.

http://www.ermail.cz/link/YYTYlXYYVY7NeaeceCNTV7m2XVNa2jja

Po prvé: Off-topic.
Po druhé: Som si takmer istý, že je proti propagande podobných pyramíd niekde v pravidlách zákaz :).
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re:Ubuntu 12.04 - instalace bez Unity?
« Odpověď #19 kdy: 03 Června 2012, 13:12:22 »
měl bych dotaz, jak nastavit v gnomu na 12.04
abych dal do panelu nahoře malinkou ikonku na aplikaci
dále nevím jak do horního panelu přidat třeba ikonku na regulaci jasu lcd, pravé tlačítko myši vůbec nereaguje
dále nemohu nikde najít, kde se zapíná dvojklik myší, abych ikony spouštěl dvojklikem a ne jednoklikem
dále nemohu najít kde změním nastavení okoen, třeba potřebuji křížek s mínusem dát klasicky napravo

děkuji, tyto všechny věci normálně šly, když ještě nebylo "báječné" unity

hodně problémů vyřeší balíček ubuntu-tweak...dále specifikuj jakej máš gnome - gnome-shell nebo gnome-panel...v gnome-panelu pro přidávání věcí do panelů musíš dát alt+pravý klik, v gnome-shellu je dobré mýt nainstalovaný balík gnome-tweak-tool a pak si na extensions.gnome.org nastahovat rozšíření pro gnome-shell...

jinak unity mě nenadchlo, ale ještě mu dám šanci...ještě sem uvažoval že bych nainstaloval Greenie ale ten běhá na ubuntu 11.04 a Cinnamon z Mintu můžu hodit do Ubuntu taky...takže nejde tolik o distro jako o desktop...takže kdo brečí nad Unity může si nastahovat další x desktopů;-)
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.