Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: prechod gnome na kde - par dotazu(vyreseno)  (Přečteno 2447 krát)

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
prechod gnome na kde - par dotazu(vyreseno)
« kdy: 24 Dubna 2012, 10:07:02 »
Ahoj,
testuju nove ubu a ac spokojen s gnome shellem, na 1 pc by se mi hodilo kde, ktere se jiz jevi docela odladene. Mam par dotazu.
1. jaky pouzit qt ipvoip sw misto gtk ekigy
2. je qt alternativa k tomboy? jde mi o synchronizaci poznamek na vice pc popr. funguje tomboy korektne i v kde (s ubuntu one)?
3. funguje v krusaderovi klient pro dropbox?cetl jsem nekde par stiznosti na minule verze
4. jaky je kmail? pouzivam imap pripojeni a napr. evolution byl dost pomaly oproti thunderbirdu,rad  bych klienta provazaneho s systemem.
Diky za tipy...

« Poslední změna: 24 Dubna 2012, 19:49:55 od libor007 »
Kubuntu 20.04

Rover623

Re:prechod gnome na kde - par dotazu
« Odpověď #1 kdy: 24 Dubna 2012, 10:14:09 »
Řeknu to asi takhle, z KMailu v KDE4 budeš brzo na prášky. Rychlé to sice je, ale padá to a dělá si to co chce.

Tomboy funguje i v KDE

Ekiga má myslím vzhled i pro qt

Krusader nepoužívám, takže tohle nevím

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:prechod gnome na kde - par dotazu
« Odpověď #2 kdy: 24 Dubna 2012, 10:39:25 »
Řeknu to asi takhle, z KMailu v KDE4 budeš brzo na prášky. Rychlé to sice je, ale padá to a dělá si to co chce

jednu dobu si taky u me delal co chtel (ale nepamatuji se, ze by padal). Nastaveni neni trivialni zalezitosti
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:prechod gnome na kde - par dotazu
« Odpověď #3 kdy: 24 Dubna 2012, 12:04:43 »
no tak zustanu u tb,ale aspon to zkusim. kde mam v virtualu,dulezite bude aby vse slapalo na zeleze,tady jsem v minulosti mel na qt platforme vzdy nejaky problem
Kubuntu 20.04

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:prechod gnome na kde - par dotazu
« Odpověď #4 kdy: 24 Dubna 2012, 12:14:02 »
Řeknu to asi takhle, z KMailu v KDE4 budeš brzo na prášky. Rychlé to sice je, ale padá to a dělá si to co chce.

Tomboy funguje i v KDE

Ekiga má myslím vzhled i pro qt

Krusader nepoužívám, takže tohle nevím
pozoruhodne ..

a) on je rozdil mezi KDE a KDE ;) .. treba opensusi OBS kde (semi-official build kde teamu) jsou naprosto stabilni i ve factory verzi (alespon vetsinou) .. pokud kubunti KDE nejsou doladene - a pokud vim tak presne takhle tomu je - tak zkus jine distro ..

b) to co pises vyse snad vubec netreba resit .. muzes pod kde pouzivat jakoukoliv aplikaci budes-li chtit .. ja taky napriklad pouzivam (posledni roky bohuzel uz dost nenavistne) evolution v kde, ackoliv s kmailem jsem zadne crashe - narozdil od evolution - nikdy nezaznamenal ...

c) pro me, jakozto pro uzivatele (ted o sobe mluvim jako o desktop userovi), je podstatnejsi vyber prostredi nez distribuce .. chci-li byt uzivatel a ne prispevatel kubuntu, tak si kubuntu nikdy nevyberu. sorry
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Rover623

Re:prechod gnome na kde - par dotazu
« Odpověď #5 kdy: 24 Dubna 2012, 15:21:23 »
KMail mi padal když jsem používal IMAP na Seznam schránku, třeba to ale nebyl problém KMailu. Jinak to podivné chování dělá bez ohledu na schránku, třeba při vymazání zprávy z pošty, nepřejde občas na další, ale skočí náhodně někam do seznamu zpráv

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:prechod gnome na kde - par dotazu
« Odpověď #6 kdy: 24 Dubna 2012, 15:53:43 »
ja samozrejme nechci narozdil od nekterych lidi resit jestli pouzivam gtk aplikaci v kde a je mi jedno, ze v pozadi je nactena dalsi knihovna. 90% gtk aplikaci vypada na monitoru stejne jako qt a je plne funkcni. Jen mi pripada vhodne pouzit prednostne nativni aplikace. Napr misto gtk openshotu pouziju funkcne stejne qt kdenlive, jen s trochu jinym menu.
Na gtk platforme mam 99% sw v nativni verzi, s shellem jsem spokojeny, ale ovladani je tak silne navykove, ze na jinem desktopu s panelem se furt omylem preklikavam. KDE se drzi zvyklosti a ma taky zajimave alternativy mych oblibenych gnome programu. Takze pokud bych vse vyladil, prejdu na kde. Pokud ne, zustanu verny shellu a gtk, ktere mi slouzilo bezproblemove nekolik let. Vetsinou  jsem narychlo pred instalaci gnome zkousel i nove verze kde, ale vzdy byl nejaky velky problem(neco nejelo, spatna stabilita).Pul roku jsem zkousel jet na xfce, ale nejak mi v nem chybelo par drobnustek s gnome. Az 12.04 mi s kde 4.8 pripada dostatecne funkcni a stabilni, jako doposud gnome. Dalsi faktor je netbook, kde i bumbrlaty shell jede jak z praku a u kubuntu mam trochu obavu z vykonu - minule verze byly oproti shellu znatelne linejsi(ikdyz pouzitelne)
Rover623: kmail testnu, ale schvalne jsem se na nej ptal, protoze ruznych stiznosti je na forech plno. Zalezi co bude delat nova verze a navic ja muzu byt spokojeny, zatim co Ty budes furt restartovat  - vsude je to jinak. TB je kazdopadne jistota, s kterou stejne vicemene pocitam.
Jinak ta ekiga sice funguje dobre, ale nejak ji nemuzu prijit na chut ovladanim, proto hledam qt konkurenci pro voip. Qt rozhrani ale testnu, muze se diametralne lisit.  Je to ale jen doplnek, voipuju z telefonu(android) Vychytat musim spis ty poznamky...
Kubuntu 20.04

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:prechod gnome na kde - par dotazu
« Odpověď #7 kdy: 24 Dubna 2012, 17:46:58 »
Tak kuba nainstalovan na aspire one - stary atom, 1gb ram. Faka to slusne, netbook plasma je podobna shellu. Pro mladou asi gut kombinace. Ja mam netbook s vyssim rozlisenim, tak tam vrznu klasik desktop. Odezvy stale trosku pomalejsi oproti gnome, ale jiz opravdu velmi dobre pouzitelne.
Kubuntu 20.04

strom01

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 130
Re:prechod gnome na kde - par dotazu
« Odpověď #8 kdy: 24 Dubna 2012, 17:56:58 »
Existuje Dropbox položka v servisním menu v Dolphinu. Kmail se hodně zlepšil a padá jen výjimečně (někdy když ho zavírám a zůstane něco v koši). Ale dá práci nastavit zdroje pro kalendáře a adresáře. Defaultní nastavení je pro kočku. Na poznámky je tam BasKet, ale nevím jestly by vyhovoval. Nepoužívám.

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:prechod gnome na kde - par dotazu
« Odpověď #9 kdy: 24 Dubna 2012, 18:46:30 »
strom01:
diky... Jinak mam za sebou 2-3 pady aplikace, ale samo se to restartuje, tak ok. Mesic po vydani to zas bude po varce aktualizaci lepsi, ikdyz v gnome pady nejsou zvykem. No, zena se rozhodla, ze chce 12.04, ale shell... Tak uvidim, treba dam sanci kubovi ja sam.
Kubuntu 20.04

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:prechod gnome na kde - par dotazu
« Odpověď #10 kdy: 24 Dubna 2012, 19:48:42 »
Mno, aniz bych do systemu zasahoval(menil jsem jen vzhled) - je kde nepouzitelne - mnohavterinove reakce na vse. restarty nepomahaji. nepomuk jsem zakazal. Tak se system 2 dny pred vydanim chovat nemuze. Diky za rady, vracim se k shellu, ktery slape jak ma.
Kubuntu 20.04

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:prechod gnome na kde - par dotazu
« Odpověď #11 kdy: 24 Dubna 2012, 20:08:26 »
c) pro me, jakozto pro uzivatele (ted o sobe mluvim jako o desktop userovi), je podstatnejsi vyber prostredi nez distribuce .. chci-li byt uzivatel a ne prispevatel kubuntu, tak si kubuntu nikdy nevyberu. sorry
chapu
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

strom01

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 130
Re:prechod gnome na kde - par dotazu(vyreseno)
« Odpověď #12 kdy: 24 Dubna 2012, 22:58:54 »
No já používám openSUSE s KDE 4.7.2 a to mi, pokud se dobře pamatuju, nespadlo ani jednou. Rychlý je to taky dost. O maličko pomalejší než s XFCE či shellem. Ale ten rozdíl je zanedbatelnej.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:prechod gnome na kde - par dotazu
« Odpověď #13 kdy: 25 Dubna 2012, 07:28:06 »
c) pro me, jakozto pro uzivatele (ted o sobe mluvim jako o desktop userovi), je podstatnejsi vyber prostredi nez distribuce .. chci-li byt uzivatel a ne prispevatel kubuntu, tak si kubuntu nikdy nevyberu. sorry
chapu
Schválně jsem si včera nainstaloval kubuntu  12.04. Hrál jsem si předtím s cairo-dock, nahlásil několik bugů z nichž minimálně jeden přetrval dodnes. Když to tak srovnám mezi sebou, tak google mi v kubuntu najíždí 2x, což je taky bug, tak jsou si obě environments asi tak rovny. Když k tomu přidám opeSUSE 12.1 Gnome, tak mi cca před 2 dny spadl nvidia driver a musel jsem přeinstalovávat driver. Ona každá distribuce má nějakou vadu. Když vezmu frugalware, tak tu jsem odinstaloval kvůli nefunkčnímu fóru. U ubuntu mi taky silně vadí přístup většiny fóra k hlouposti některých začínajících uživatelů, někteří radí i dalším což ve mně budí smích ale alespoň je tady živo. U fedory jsou dflouhodobě problémy s nvidia driverem, tak si opravdu jeden nevybere. U ubuntu pomoc nepotřebuji, bylo to mé první distro a zůstane nejoblíbenější. Asi takhle.

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:prechod gnome na kde - par dotazu(vyreseno)
« Odpověď #14 kdy: 25 Dubna 2012, 11:39:54 »
Tak mi to nedalo a smazal jsem .kde adresar pro default nastaveni. Zabralo to a zas faka jak ma. Dam jeste kubuntu sanci, budu si s tim hrat. Je to jako druhy system vedle shellu na manzelcine netbooku, tak o nic nejde. Pokud by se situace uklidnila, nainstaluju sobe tak za mesic - to uz budou ty nejvetsi bugy snad pryc.
Nicmene co se mohlo stat? System byl ok a najednou jsem na reakce pro jakekoliv kliknuti cekal 10-15 vterin...
Kubuntu 20.04

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:prechod gnome na kde - par dotazu(vyreseno)
« Odpověď #15 kdy: 27 Dubna 2012, 17:09:35 »
Tak dnes si hraju a system az semtam na nejakou hlasku jede svizne a stabilne. Zkusil jsem i 64b verzi z live usb na mem netbooku s 64b cpu a rozdil odezvy oproti shellu se jeste zmensil... je to temer vykonostne jak ten atom od intelu, takze je nepochybne, ze dnes se jiz 64b vyplati. U 10.10 to tak jednoznacne jeste nebylo.
Kubuntu 20.04

ferri

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:prechod gnome na kde - par dotazu(vyreseno)
« Odpověď #16 kdy: 28 Dubna 2012, 06:30:23 »
Vždy som bol Kde fan a najlepšie použiteľné Kde prostredia má v súčasnosti jednoznačne Mageia.
Z môjho pohľadu sa nechytá ani openSUSE ani Kubuntu.
Mageia má už Kde prednastavené tak, že tam netreba nič upravovať.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:prechod gnome na kde - par dotazu(vyreseno)
« Odpověď #17 kdy: 28 Dubna 2012, 13:32:26 »
Vždy som bol Kde fan a najlepšie použiteľné Kde prostredia má v súčasnosti jednoznačne Mageia.
Z môjho pohľadu sa nechytá ani openSUSE ani Kubuntu.
Mageia má už Kde prednastavené tak, že tam netreba nič upravovať.
Má to upravený Dolphin jako Mandriva? Vyzkouším ;-)
Oceňuji, že to balí ke stažení na torrentu i s hashema atd.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

ferri

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:prechod gnome na kde - par dotazu(vyreseno)
« Odpověď #18 kdy: 28 Dubna 2012, 19:56:39 »
Má to upravený Dolphin jako Mandriva? Vyzkouším ;-)
Tak to si ma dostal. :)
Dolphin vôbec nepoužívam, takže neviem ako vyzerá upravený a neupravený.

Inak je tu ešte aj ruská ROSA pastavená na Mageia 2011. A tí sa teda s KDE inak vyhrali. ;D
http://distrowatch.com/?newsid=07228
http://www.rosalab.com/

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:prechod gnome na kde - par dotazu(vyreseno)
« Odpověď #19 kdy: 28 Dubna 2012, 20:46:50 »
Má to upravený Dolphin jako Mandriva? Vyzkouším ;-)
Tak to si ma dostal. :)
Dolphin vôbec nepoužívam, takže neviem ako vyzerá upravený a neupravený.

Inak je tu ešte aj ruská ROSA pastavená na Mageia 2011. A tí sa teda s KDE inak vyhrali. ;D
http://distrowatch.com/?newsid=07228
http://www.rosalab.com/
Zatím se mi nepodařilo nabootovat do grafického prostředí. Ovladačem to není. Uvidíme zétra ;-)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

ferri

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:prechod gnome na kde - par dotazu(vyreseno)
« Odpověď #20 kdy: 28 Dubna 2012, 20:58:59 »
Ja mám v pláne vyskúšať iný na Kubuntu založený projekt Netrunner.
http://www.netrunner-os.com/

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:prechod gnome na kde - par dotazu(vyreseno)
« Odpověď #21 kdy: 04 Května 2012, 16:10:15 »
Takze uz jsem nasel alternativu tomboye pro synchronizaci poznamek - basket notes. Jde jednoduse nastavit, kam se poznamky ukladaji a pri ciste instalaci zase odkud pouzit. Nahodil jsem ubuntuone(je uz qt verze) a poznamky synchronizuji...
Kubuntu 20.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.