Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s nainstalováním U 12.04  (Přečteno 1793 krát)

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Problém s nainstalováním U 12.04
« kdy: 28 Dubna 2012, 13:24:40 »
Zase jedna záhada na světě. Pokoušela jsem se nainstalovat U 12.04 64bit z USB, nebo z CD a po instalaci systém nenaběhl.  Zjistila jsem, že se nenainstaloval boot a to ani po opakované instalaci. Před samotnou instalací téměř vždy na mě vyskočila cedulka -viz foto- , ale nevím jaké oddíly mám a proč vytvořit, nikdy jsem je předtím netvořila. Také jsem si všimla, že když před instalací vytvořím ručně třeba dva oddíly, automaticky mi naskočí o dva oddíly více. Jeden má velikost 0 bytů a druhý 1Mb a oba jsou volné místo, nejdou běžně smazat a GParted je nevidí. Takže při vytvoření dvou oddílů už mám 4 + swap a to pochopitelně bez rozšíření nejde, takže i když jsem jenom vytvořila dva oddíly, třetí (swap) už má číslo sda5 ale spíš to nedělalo. Navíc vyskočí již uvedená cedulka. Jediný s čím jsem uspěla, byla instalace na celý disk (bez ručního dělení), ale i to skončí vždy s rozšířeným dělením, ale s funkčním bootem. Zkoušela jsem test disku v biosu a ten dopadl bez problému. Už nevím jak zjistit co dělám špatně, nebo kde je chyba. Ví někdo?

[příloha smazaná administrátorem]
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Problém s nainstalováním U 12.04
« Odpověď #1 kdy: 28 Dubna 2012, 13:40:32 »
me by spis zajimalo to okenko **pod tou hlaskou ;)

nicmene, doporucuju ti obhlednout, jestli ten instalator nechce nejak pouzivat tu samotnou flasku ..

stran deleni: udelej to rucne nasledujicim zpusobem (mas-li tam jen jeden system)

sda1 - primary, boot, 200MB
sda2 - primary swap, ${velikost_ram}MB
sda5 - extended do konce
sda6 - logical, root ("/"), 15GB
sda7 - logical, /home, zbytek disku

muzes to udelat z livka pomoci fdisku, nebo supergrubdvd a nebo cemkoliv jinem .. potom ty vytvorene oddily pouzij pri instalaci a nenech instalator aby to menil kdyz to dela spatne
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Problém s nainstalováním U 12.04
« Odpověď #2 kdy: 28 Dubna 2012, 13:57:04 »
Tu je ten schovaný obrázek,
nutno dodat, že pod sda3 je ještě jedno samovzniklé volné míso.
S rozšířením ( extended) jsem to s úspěchem již zkoušela, ale spíš jsem nic rozšiřovat nemusela a tu cedulku vidím poprvé v životě a dosud nevím co vlastně po mě chce.


[příloha smazaná administrátorem]
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Problém s nainstalováním U 12.04
« Odpověď #3 kdy: 28 Dubna 2012, 14:09:25 »
Citace
nicmene, doporucuju ti obhlednout, jestli ten instalator nechce nejak pouzivat tu samotnou flasku

To mě nenapadlo, sice nevím přesně jak, ale zkusím to prozkoumat např. v porovnání s liveCD.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Problém s nainstalováním U 12.04
« Odpověď #4 kdy: 28 Dubna 2012, 14:13:06 »
pokud ti mohu radit, tak navrhuju zkusit nejdriv rozdelit ten disk rucne pred zapocetim instalace ubuntu radsi nez slozite zkoumat, kde je chyba v instalatoru
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Problém s nainstalováním U 12.04
« Odpověď #5 kdy: 28 Dubna 2012, 14:22:22 »
Dobrá zkusím a dám vědět.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Problém s nainstalováním U 12.04
« Odpověď #6 kdy: 28 Dubna 2012, 19:56:18 »
Nevím zda jsem to správně pochopila, ale dopadlo to tak (viz foto) že se vše nainstalovalo, ale zase to ztroskotalo na S.M.A.R.T kde test ukazoval že "shořel"
Nedalo mi to a zkoušela jsem různé instalace z live CD které dopadly podstatně lépe i když ne tak jako kdysi, kdy byla instalace bez problému. Vypadá to že to chce čas.

[příloha smazaná administrátorem]
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Maybien

  • Host
Re:Problém s nainstalováním U 12.04
« Odpověď #7 kdy: 28 Dubna 2012, 21:25:09 »
tohle mi dela pri kazde distribuci 12.04 co jsem zkousel. jednoduse rozdel disk na system, swap a ten posledni co odkazujes z prvniho obrazku dej nejakou XXX v MB zavadeci bios nebo neco takoveho tam je, potom te to pusti. kdyz jsem to bez toho nedal a naistaloval jen system, home a swap, tak mi nenabehl grub. vyzkousej :), urcite pomuze

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Problém s nainstalováním U 12.04
« Odpověď #8 kdy: 28 Dubna 2012, 21:39:39 »
tohle rozdeleni je videno myma ocima pekne a zpusobne ..

smart by mel jen monitorovat a (ne)muzes ho ignorovat .. funguje to teda nebo ne ?
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Kocuro Pablo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re:Problém s nainstalováním U 12.04
« Odpověď #9 kdy: 29 Dubna 2012, 01:53:13 »
Něco podobnýho mi ukazovalo, kdy jsem zkoušel nainstalovat Ubuntu k WinME, jako druhý sytém, ale to byl počítač, že Technické muzeum by zajásalo. Tak jestli není problém s HW. A když to projdu, vytvořím vlastnoručně 3 oddíly: /, swap a /home. Zavaděč se instaluje až nakonec a myslím, že tam je i hláška, jestli to skutečně chci?
HP Compaq 7900SFF, C2D8400, RAM 3.5, HDD 2TB, Ubuntu 14.04    Lenovo Ideapad S100 s Lubuntu 14.04, nemá chybu! A Acer Iconia A1-830, Android 4.2.

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Problém s nainstalováním U 12.04
« Odpověď #10 kdy: 29 Dubna 2012, 10:58:33 »
No, další možnosti jsem nezkoušela protože to nakonec nainstaloval táta. Nainstaloval to tak, že zvolil čistou instalaci na celý disk a sice se mu nainstalovalo několik oddílů rozšířeně, ale u primárního systému už měl boot. Potom rozšířené oddíly v GParted vymazal tím mu tam z nich zůstalo pouze volné místo 2 Gb, z kterého zase udělal swap. Na systém nesahal. Restartoval a hotovo viz foto.
Díky moc J.

[příloha smazaná administrátorem]
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.