Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Jak jste s Pangolinem spokojeny?

Je úžasný.
Celkem ujde.
Je naprosto k ničemu.

Autor Téma: Co vás ohromilo?,Co vás naštvalo?,A celkový dojem k Precise Pangolin 12.04 LTS  (Přečteno 14399 krát)

Pavel Káčerek

tady jde spis o to ze se vyda jedna verze a pracuje se na ni jen chvili a hned se vyviji neco noveho. misto aby se udelal jeden poradny system tak se rozprasuje prace vnivec

Ten spěch ve vydávání nových verzí jsem taky nepochopil, než se vychytá jedna verze už se vydává další....
No ale nejsem vývojář..... Ti to asi vidí jinak :)
jn my tomu asi nerozumíme  :D no ja osobně mam prolem s ubuntu one píše ziskavani informaci a kde nic tu nic.
Kubuntu 15.10 Wily Werewolf 64-bit
Intel® Celeron(R) CPU B830 @ 1.80GHz × 2 ||RAM: 4GB ||HDD: 500GB|| Grafika: Intel® Sandybridge Mobile

LPK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 328
hlasoval jsem k ničemu

přecházel jsem z verze 11.04 (čistou instalací) a nastavil Gnome-panel - vyhrál jsem si s tím 2 dni aby to alespoň fungovalo tak jak jsem byl zvyklý .... bez různých tweeků a strýčka Google jsem se prostě neobešel a to si myslím že je dost na zamyšlenou pro vývojáře. Taky jsem toho názoru, že Ubuntu se každou novou verzí kazí a ořezává možnosti konfigurace což nevidím jako dobrý nápad. Popral jsem se s tím a nastavil vše co jsem potřeboval včetně Sensors Applet a i možnosti vytvořit na ploše spouštěč (například - ale nechápu proč tato možnost není defoultně povolena ...) Ubuntu mám rád a používám jej dlouho, ale začínám mít pocit zmaru :( a z mého pohledu je prostě toto vydání k ničemu, kdybych nepotřeboval upgrade kvůli SW tak zůstávám u 11.04 ... Další možností je XFCE které vesele běží na noťasu ale na pracovní Desktop jsem se ještě neodhodlal ..
tradiční bordel + Nvidia :-)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Když jsem nainstaloval Pinďu, tak mě ohromilo, že nefunguje optický zvukový výstup. Čtvrt hodiny jsem nastavoval zvuk v systému, nadával jak špaček, .. A pak jsem ten vypadlý optický kablík zapojil zpátky do zvukovky.

aloisam

  • Host
tak až překvapivě mně chybí launcher dodge (obezličky nefungují ideálně) a taky jsem musel nastavit launcher reveal pressure, protože to pro mě byl mor...

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
tak až překvapivě mně chybí launcher dodge (obezličky nefungují ideálně) a taky jsem musel nastavit launcher reveal pressure, protože to pro mě byl mor...

Faktem je, že i když se to nastaví na nejmenší odpor, tak musím myší skoro odtlačit i klávesnici, než se objeví, pokud nenaberu dostatečnou rychlost předem. Vyměnil jsem tapetu tak, aby mi Launcher barevně co nejméně vadil (tyy vvole..) a nechávám ho zobrazený stále. Nakonec to shledávám praktičtější. Dodge se stejně furt zasekával, co si pamatuju.

aloisam

  • Host
no mně právě dodge nejen vyhovovalo ale i bez problémů fungovalo... A bohužel mám čtvercovej monitor, :) tak na boku nic nechci.. Na co je v nastaveních ta "Citlivost při zobrazování" nevím, protože v jakékoli "poloze" to bylo stejně pořád necitlivý, ale naštěstí v ccsm to změnit jde...

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
no mně právě dodge nejen vyhovovalo ale i bez problémů fungovalo... A bohužel mám čtvercovej monitor, :) tak na boku nic nechci.. Na co je v nastaveních ta "Citlivost při zobrazování" nevím, protože v jakékoli "poloze" to bylo stejně pořád necitlivý, ale naštěstí v ccsm to změnit jde...

No asi tak - pokud mi launcher vadí stisknu F11. Používám převážně 19" monitor, takže vím, co je "čtverec" :)

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
lidi můžu mít dotaz....používáme všichni ten stejnej linux?:D:D...já si nastavil sensitivitu u launcheru na max a je krásné citlivé a pohodlně ovladatelné i s touchpadam....
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Já jsem se nakonec smířil s tím, že je launcher pořád zobrazený, sice mi to chvilku vadilo, ale teď už to tak nějak neřeším. Ale jde to i obejít http://www.omgubuntu.co.uk/2012/04/enable-dodge-unity-launcher-ubuntu-12-04/
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

aloisam

  • Host
@Tadeáš: K+ funguje to perfektně..

@kovalensue: asi je to o zvyku, co já vím :) ale ten rozdíl proti chování v 11.10 a 11.04 byl pro mě obrovskej..

strepon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
nefunguje mně klávesová zkratka SUPER+D pro zobrazení plochy (ostatní zkratky fungují).
Ta je teď Ctrl+Super+D.
V anketě jsem dal "úžasné" hlavně kvůli HUDu a tomu, že se mi v Dashi konečně správně objevují používané dokumenty. Občas sice z ničeho nic vyskočí hláška s oznámením o chybě (což se dřív nestávalo), ale to se zdá ničemu nevadí:))

Valsin

Ubuntu 12.04 LTS, áno nie je len o hrách ale ak chcete good systém tak natívne hry tam musia proste fungovať čo o Ubuntu/Kubuntu/Xubuntu nemôžem povedať bug o ktorom vedia už vyše 2/3 mesiaca a ktorý je celkom dôležitý tak stále nie je opravený, ach jaj a toto má biť LTS no to ma podrž.

Idete hrať a počas hrania na enginoch ioQuake3 chcete zmeniť zbraň tak to nefunguje hehe celkom funny....

snažil som sa aj na arche to nahlásiť ale nič serú nato,,, https://bugs.archlinux.org/task/29191

Dokonca taká hra UrbanTerror ani nejde vôbec SPUSTIŤ, musí sa upravovať binarka LOL to bežného užívateľa URČITE napadne meniť binarku komplet za novú a hľadať ju potom sťahovať a zamieňať za defaultnú :-D je toho viac ale nebudem vypisovať ale určite toto ako Ubuntu/Kubuntu/Xubuntu LTS by som na žiadny PC nedal....
Netbook HPmini 3862sc | Ubuntu 13.04 (Raring Ringtail) & Openbox
Samsung Galaxy i9300 S III | CyanogenMod 10.1.3
Jabber | valsin@jabbim.sk

Miloslav Škrha

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 169
  • Hus na pravdu brus!
    • Sedačky rychle
Čus. Ohromilo mě, že není možnost nainstalovat staré gnome.... gnome-panel neberu jako adekvátní náhradu.... snad mě spasí MATE od Mintu..... help!!!! Koupil jsem s tímto vydáním nový disk a naštěstí si nechal původní 10.10 na disku starém. Teď se pokouším dát Unity šanci, ale megasticky mě to se.... pardon :-( . Je to myslím šikovný pro netboky a dotykáče, ale na display s velkým rozlišením a pro někoho, kdo má otevřeno hodně oken je to myslím pruda a noční můra.
Ono je to celkem vidět i podle stoupající popularity Mintu na Distowatch..... jak to starší uživatele Ubuntu vysírá....
Do LTS verze, která by měla být pro firemní nasazení dát Unity je podle mě hloupost a neúcta k letitým uživatelům. Mark do toho asi dal peníze, srdce i kus života, ale tohle se mu podle mě moc nepovedlo.
Doufal jsem, že po patálijích s KDE už budou vývojáři rozumnější.... Gnome 3 + shell a Unity mě vyvedli z omylu.
Je mi to docela líto, protože Ubuntu používám už 6 let a mám ho moc rád.

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Čus. Ohromilo mě, že není možnost nainstalovat staré gnome.... gnome-panel neberu jako adekvátní náhradu.... snad mě spasí MATE od Mintu..... help!!!! Koupil jsem s tímto vydáním nový disk a naštěstí si nechal původní 10.10 na disku starém. Teď se pokouším dát Unity šanci, ale megasticky mě to se.... pardon :-( . Je to myslím šikovný pro netboky a dotykáče, ale na display s velkým rozlišením a pro někoho, kdo má otevřeno hodně oken je to myslím pruda a noční můra.
Ono je to celkem vidět i podle stoupající popularity Mintu na Distowatch..... jak to starší uživatele Ubuntu vysírá....
Do LTS verze, která by měla být pro firemní nasazení dát Unity je podle mě hloupost a neúcta k letitým uživatelům. Mark do toho asi dal peníze, srdce i kus života, ale tohle se mu podle mě moc nepovedlo.
Doufal jsem, že po patálijích s KDE už budou vývojáři rozumnější.... Gnome 3 + shell a Unity mě vyvedli z omylu.
Je mi to docela líto, protože Ubuntu používám už 6 let a mám ho moc rád.

no mě se unity už docela začalo líbit, ale je pravda že to mám na netbooku, kterej je spíš jen takovej zápisník....uvidíme co to udělá až to hodim na velekj komp....jinak ještě můžeš zkusit Fedoru s GNOME 3...je to docela hezké, ale ještě jsem se nedostal k osobnímu testování....při bootu ve VM totiž kvůli absenci ovladačů neběží GNOME 3 naplno....a pokud chceš zůstat u ubuntu a .deb balíčků tak ještě zkusit Xubuntu 12.04...;-)
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Každá distribuce má svoje. Já doteď nepřišel na to, proč můžu na OpenSuse v jedné hře skákat, ale nejde vyskočit na nějakou věc. Jinde problém není :-)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
když tak čtu ty reakce tak mě napadá jedna otázka: To jsem snad jediný komu se Unity líbí??....možná je to tím že jsem na linuxu chvíli a tak jsem si na ten klasický gnome nestihl tolik navyknout, ale třeba gnome-shell co jsem viděl na youtube mi teda přijde fakt hroznej:D:D
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
když tak čtu ty reakce tak mě napadá jedna otázka: To jsem snad jediný komu se Unity líbí??....možná je to tím že jsem na linuxu chvíli a tak jsem si na ten klasický gnome nestihl tolik navyknout, ale třeba gnome-shell co jsem viděl na youtube mi teda přijde fakt hroznej:D:D

Nejsi jediný, já mám Unity taky rád... ale spíš jde o to, že do těchto diskuzí se snažím nepřispívat, protože to stejně nikam nevede... každý ať si vybere, co uzná za vhodné...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Unity se mi líbí a zvykl jsem si na něj tak, že klasický gnome bych už asi nechtěl. Co se týče GNOME Shell - to mě moc neoslovilo.
Precise Pangolin jsem si ještě nenainstaloval, tak nebudu soudit. Ale určitě vím, že si hned do něj doinstaluju Unity Launcher Dodge.  :)
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

janek-m

  • Host
Čo ma ohromilo?
Musím povedať, že 12.04 je naozaj svižná a rýchla. Na Unity som si zvykol veľmi rýchlo a môžem povedať, že mi „sadlo“. Celkovo  je Ubuntu  moja srdcovka a je to OS, ktorý je naozaj spoľahlivý.
Čo ma naštvalo?
Po čistej inštalácii sa NTB neskutočne prehrieval, poskúšal som všetko možné, aj tak som nedokázal znížiť teplotu a utíšiť ventilátor, ktorý sa točil ako šialený. Nechápem to, keďže 11.10 išla bez problémov. Takže vrámci zachovania hardvérového „zdravia“ môjho NTB som musel 12.04 odstrániť. Tak som uvažoval, čo ďalej – uvažoval som nad návratom k 11.04 alebo 11.10 a len tak  zo  zvedavosti som vyskúšal  Greenie Linux (založené na U 11.04) a hurá,  môj NTB je opäť tichý, bez hučania ventilátora a teploty klesli o viac ako 10 stupňov.
Celkový dojem z Precise Pangolin: keby nebol vyššie uvedený problém, bol by som maximálne spokojný užívateľ.

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Pěkné dopoledne,tak po čase velké zklamání s 12.04 . Různý hardware dělá  "psí" kusy . Jsem s toho zklamaná myslela jsem že vydání cca na pět let bude vymazlené .  Aktulizace tomu nasadily korunu . Na pracovním ntb mám zpět 10.04.4 . Bohužel člověk potřebuje pracovat a ne se "vrtat" v systému . Ale neříkám že někdo vidí pravý opak a vše mu jde jak má ;) .

je pravda že systém je v těchto raných fázích po vydání spíš ještě jako beta:D....ale na druhou stranu myslím si že za chvíli se vyřeší všechny nejzávažnější chyby a bude to systém jedna báseň....je ale pravda že měli třeba posunout vydání a radši to pořádně vyladit....jinak já po zkouškovém přejdu na xubuntu....unity dává tomu malému atomu přeci jen docela zabrat...:D
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

darny

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
    • http://www.darny.blog.cz
Já hlasoval. že pro mne je naprosto k ničemu. Nerozliší mi dva monitory, jen zrcadlí. Poštovní klient už není Evolution, který jsem bral jako velmi dobrou náhradu, když jsem přešel z Widlí. Zatím nikdo ale neřešil synchronizaci Evolution a telefon s Androidem a ted už řešit nebude, neb už je místo Evolution Thunderbird. Že jsem zálohoval všechno, je jen dobře, neb po dvou marných dnech jsem 12.04 smazal a vrátil se k 10.04. Zkusím otestovat koncem prázdnin, zda vývojáři ten nedodělek opravili, když ne, ponechám 10.04 LTS a budu pokukovat po jiném distru, třeba Suse.
Jen tak mimochodem, pokud linuxová komunita chce prorazit, nesmí to být nedodělky, které jdou na trh, ale profesionálně zpracovaný soft.
Veni, vidi, vici....

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
zdravím lidi....linux mám zatím jen na netbooku a tam kvůli výkonu používám jen gnome-panel, unity se mi líbí a určitě budu dávat ubuntu i na desktop, jen se chci zeptat jak je to v unity s prací s větším množství otevřených oken a tak...ocenil bych osobní zkušenosti a porovnání unity x gnome shell, protože mě zatím přijde práce třeba s deseti okny v unity tak trochu unreal...díky za reakce

Zatim kovalensue...
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Neviem čo berieš ako väčšie množstvo okien ani ako s nimi narábaš - ja keď si svojich 10-20 okien rozhádźem vo forme dlaždíc na 3x2 plôch, tak ideálne (jednoznačne lepšie ako v GS, alebo GP)
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Já považuji poslední dobré Ubuntu verzi 10.10. Od 11.04 jde od 10 k 5. Bohužel. Je to jen můj názor. Ostatním může vyhovovat.
Ubuntu považuji za dobré startovací distro. Ale už mi přestalo vyhovovat.
Poslední dobou Ubuntu řeší jedinou věc a to jak pořád vylepšit Unity (podle mně nic jiného!!). A když Unity nechci tak mi prostě Ubuntu nic nedává.
Navíc mi příjde že Ubuntu vyvíjí Unity už dlouho a pořád jsou s tím problémy a připadne mi to nedokončené.
Zalíbil se mi Gnome Shell (nechápu kdo s tímto prostředím nemůže být spokojen- ale každému vyhovuje něco jiného).
Přesedlal jsem na Fedoru 15 a poté 16 (až do teď). Příští týden vyjde Fedora 17.
Na Fedoře se mi líbí, že upstream distro. Tedy nabízí čisté Gnome s Gnome Shellem. V základu má aplikace které používám a mám rád (Evolution a Rhythmbox - Ubuntu tyto aplikace pořád nahrazovala).
Prostě mi příjde Fedora po čisté instalaci vychytanější a já už dělám minimální změny.
Další výhodou jsou například rolling update systém u kernelu. Mám Sandy Bridge a každé nové jádro přináší novinky pro tuto platformu (momentálně mám 3.3 a budu mít 3.4).
Další věcí jsou rychlejší aktualizace všech programů v systému. Vyjde nová verze nějakého softu a za chvíli to mám v systému. Nemusím čekat půlrok jak u Ubuntu nebo doinstalovávat.
Další věci jsou že Fedora (Red Hat) se snaží vyvíjet důležité věci. Například lvm,systemd,kvm, power management, openjdk a mno dalšího.
Všechny ty novinky dává do nových Fedor.
Jinak k suse je zajimavá diskuze zde: http://www.opensuse.cz/opensuse-vs-kubuntu
Někteří namítají že už suse není to co bývalo (jako všechno dneska :-D ) Ale suse jsem nepoužíval - taky mi nepříjde špatné distro.
Takže sumasumárum kdybych teď nasadil Ubuntu 12.04 tak bych si snad ve všem pohoršil (verze programů, starší kernel) oproti Fedory 16.
Ten kernel zmiňuji protože přináší většinou novější ovladače grafických karet - dobré pro novější PC či ntb...
OS: Fedora 25

Pavel Brandýský

No, na HP - Compaq 6820s vše běhá jak má. Wifi, ethernet, grafika, audio, nemusel jsem nic nastavovat nebo doinstalovávat. Běží mi to tedy s Unity 2D, s 3D je nějaká občasná nestabilita, ale ta byla ze začátku i ve verzi 11.10. Po několika updatech v 11.10 jsem přešel na 3D a už se problém nevyskytl. Stejně tak předpokládám, že to bude i v 12.04. Vše je v režimu hledání a opravování much. Za pár měsíců to bude již luxus.

Nicméně, co mě dá se říci ohromilo bylo, že mne napadlo vytáhnout ten "úžasný výrobek", který je u nás označován za videokameru. (prodával se nedávno v Kauflandu za 999,- Kč). Je to typ VideoShot TDV310K (JAY - tech). Toto zařízení, když tedy pominu tu hroznou kvalitu videa nebo fota, umí i režim webové kamery. Což tedy v Ubuntu 11.10 nefungovalo. Nyní mohu po úspěšných testech v Ubuntu 12.04 prohlásit, že stačí toto USB video zařízení připojit k PC, nainstalovat třeba program Cheese a vše funguje.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.