Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přesnej Pinďulín na postarším Pavilionu  (Přečteno 1450 krát)

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Přesnej Pinďulín na postarším Pavilionu
« kdy: 01 Května 2012, 17:30:47 »
S vědomím, že "hlavní" systém u.11.04 nepoběží věčně jsem povýšil "záložní" 10.04 na 12.04. Mašinka je postarší (bratru 6 let) desktop HP Pavilion. Výsledek je "nějakej divnej" - unity (stejně se mi nelíbí) nejde spustit vůbec, "klasickej" gnome vypadá jak cesta do pravěku, k polovičce aplikací chybí ikonky, některé věci nejdou spustit (zřejmě se odstranily, ale zůstaly v menu) atd. atd. Kromě toho si zřejmě Pinďulín nerozumí s mojí nVidií. LAMP, zdá se funguje normálně, Eclipse s Android SDK (které nutně potřebuju) jsem ještě nezkoušel.

Otázka je prostá: má - podle zkušených instalátorů - cenu se s tím vůbec patlat nebo tam raději nanovo nasypat nějaký jiný systém?

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Přesnej Pinďulín na postarším Pavilionu
« Odpověď #1 kdy: 01 Května 2012, 17:51:18 »
No, pokud bych tam dal čistou instalaci, což se mi moc nechce - bratru další dva dny s doinstalováváním všech možnejch nesmyslů - tak sinejsem jistej, jestli by to nakonec vyhrálo Ubuntu...

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Přesnej Pinďulín na postarším Pavilionu
« Odpověď #2 kdy: 01 Května 2012, 18:43:39 »
Pokukuju po Debianu, ale asi spíš testing než stable. Nesnáším ty věčné a otravné instalace nových a nových verzí systému, takže rolling updates jsou to, co by mi vyhovovalo. Kromě LAMP (kterej je snad všude) je pro mě, jak jsem již psal, zásadní Eclipse s Android SDK.

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re:Přesnej Pinďulín na postarším Pavilionu
« Odpověď #3 kdy: 01 Května 2012, 20:09:26 »
Záleží jaké máš železo a jaké ti nejvíce vyhovuje prostředí. Pokud tě láká rolling release tak zkus ten sabayon. Pokud chceš gnome 2 tak bych vybral neco s podporou. Třeba CentOS (10 let). Pokud chceš gnome3 s GS tak asi Fedoru. Zkus napsat nějaké své požadavky...
OS: Fedora 25

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Přesnej Pinďulín na postarším Pavilionu
« Odpověď #4 kdy: 02 Května 2012, 09:33:33 »
No, předně jsem chtěl vědět, zda má smysl se v takto povýšeném systému vůbec vrtat a zkusit ho nějak vypiplat, případně počkat na nějaké další aktualizace LTS, které by "to nějak spravily". Instalace nového systému je až to poslední, do čeho se mi chce - je to jako s autem: chápu, že někteří lidé se v autě rádi spíš vrtají, než s ním jezdí. Mě ale vyhovuje, když jezdí a vrtat se v něm pokud možno nemusím :-)

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re:Přesnej Pinďulín na postarším Pavilionu
« Odpověď #5 kdy: 02 Května 2012, 10:12:01 »
Já jsem vždy dával čistou instalaci. Vyšlo mi to vždy lépe. Většinou jsou nějaké problémy s povýšením. Ale těžko říct. Ale pokud ti ubuntu vyhovuje, tak by jsi udělal čistou instalaci a 5 let na to nemusel šáhnout :-) Takže by jsi to nedělal jen na půlrok.... Ale na delší dobu by jsi měl klid...
OS: Fedora 25

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.