Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: unity - pár věcí se kterými si nevím rady  (Přečteno 1944 krát)

rainbof

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 255
  • Pták nespavák
unity - pár věcí se kterými si nevím rady
« kdy: 06 Května 2012, 19:18:57 »
sledování systému. Měl jsem v classic na horni liště připíchnuté grafy od vytížení procesoru, paměti a sítě a nějak to v unity nevidím. dřív jsem kliknul na lištu a bylo teď to tak ale nejde :)

podsvícení displeje - můj lcd má ambient senzor a občas zlobí takže musím jeho chování potlačit dřív jsem to dělal tlačítkem "zákaz šetření energií" teď nějak nevim jak. Tady by mi asi stačilo potlačit ten ambient senzor úplně.

indikátor rozložení klávesnice - zmizel. používám aktivně 4 rozložení a věřte že nevědět co je tam teď neni tak úplně dobré.

nejde bluetooth
. Resp možná jde ale nepřišl jsem na to jak ho ovládat. dřiv bylo ovládání spojeno s vyhledáváním sítí kde šel i vypnout. (hw tlačítko sice mám ale vypíná současně i wifi)

touchpad a touchpoint (alias postevak) - touchpad nepouzivam nejde to vypnout ? (v biosu to nejde)

plochy - pouzivam 9 ploch (3x3) 4 je proste malo neprsiel jsem ja to rozsirit

postraní panel - obsahuje věci které tam nechci ale jiné tam dát nejdou. Dál mi vadí chaotičnost toho jak je zmatlaný mezi sebou to zda je to aplikace a zda je spuštěna. spustim firefox v tu chvíli je tam ikona firefoxu 2x.


system nevi jakou mam grafickou kartu v "podrobnosti" to píše že je neznámá. Odpovídá tomu i chování systému kdy výdrž ntb ze 4 hodin spadla na odhadem 2

ubuntu 12.04, Dell D620 4gb ram, grafika intel 945GM
« Poslední změna: 06 Května 2012, 19:21:41 od rainbof »
Ranní ptáče dřív doskáče!

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:unity - pár věcí se kterými si nevím rady
« Odpověď #1 kdy: 07 Května 2012, 01:30:04 »
1. klasické gnome aplety v unity neexistují a ani oficiálně nebudou co jsem četl někde na fóru, nicméně neofiko to existuje a jsou funkční. Mám ty obdélníčky, co graficky vykrelují zatíženost systému, procesoru, ram, disku a swap. Pak jsem ještě našel pár utulitek na počasí takt CPU atd.

3. indikátor je běžně nahoře vlevo

4. bluetooth mám ikonku hned vedle rozložení klávesnice, funguje jak popisuješ

6. plochy rozšíříš buď v compiz manageru, nebo pokud ho nepoužíváš, ještě to jde např. cairo-dock, v systému jsem to nehledal, tak netuším

7. z panelu klikni na ikonu pravám tlačítkem a ukáže se ti volba odstranit a přidat jde jen pouhým přetažením, jen se mi zdá, že jsem to musel nějak odemknout pomocí prográmku.

Pavel Káčerek

Re:unity - pár věcí se kterými si nevím rady
« Odpověď #2 kdy: 07 Května 2012, 08:22:01 »
Citace
touchpad a touchpoint (alias postevak) - touchpad nepouzivam nejde to vypnout ? (v biosu to nejde)
nechapu co bys chtěl vypínat dělá ti to něco?
Citace
plochy - pouzivam 9 ploch (3x3) 4 je proste malo neprsiel jsem ja to rozsirit
pomoci compiz manazeru http://wiki.ubuntu.cz/Unity/Manažer%20nastaven%C3%AD%20Compizu

navod je starsi nekde by mnelo byt v nastaveni unity nastaveni poctu ploch... DEj Si Však Pozor na to kam klikneš a co nastavíš neodškrtávej žadný moduly a možnosti na hlavni straňe
pokud tam pocet ploch nenajdš podivej se ješte do nastaveni Expo.
ale opravdu buď opatrny.
Citace
sledování systému. Měl jsem v classic na horni liště připíchnuté grafy od vytížení procesoru, paměti a sítě a nějak to v unity nevidím. dřív jsem kliknul na lištu a bylo teď to tak ale nejde
k unity existujou takzvane indikatory najdeš na askubuntu http://askubuntu.com/questions/30334/what-application-indicators-are-available
Citace
postraní panel - obsahuje věci které tam nechci ale jiné tam dát nejdou. Dál mi vadí chaotičnost toho jak je zmatlaný mezi sebou to zda je to aplikace a zda je spuštěna. spustim firefox v tu chvíli je tam ikona firefoxu 2x.
pročti si http://wiki.ubuntu.cz/Unity http://wiki.ubuntu.cz/Unity/Launcher           
Citace
nejde bluetooth. Resp možná jde ale nepřišl jsem na to jak ho ovládat. dřiv bylo ovládání spojeno s vyhledáváním sítí kde šel i vypnout. (hw tlačítko sice mám ale vypíná současně i wifi)
ovladani bluetoth je vlevo nahoře v panelu vedle síťe,nemužeš přehlidnout(pokud tam neni neni bluetooth zapnuty hardwarove) nebo ho to nenašlo
Citace
system nevi jakou mam grafickou kartu v "podrobnosti" to píše že je neznámá. Odpovídá tomu i chování systému kdy výdrž ntb ze 4 hodin spadla na odhadem 2
podivej se do nastaveni systemu ->dodatečné ovladač a kdyžtak povol ovladač grafiky ktery je označený jako (doporučený) podivej se neni li tam ovladač na bluetooth nebo ostatni a ty take povol
Kubuntu 15.10 Wily Werewolf 64-bit
Intel® Celeron(R) CPU B830 @ 1.80GHz × 2 ||RAM: 4GB ||HDD: 500GB|| Grafika: Intel® Sandybridge Mobile

rainbof

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 255
  • Pták nespavák
Re:unity - pár věcí se kterými si nevím rady
« Odpověď #3 kdy: 07 Května 2012, 11:05:42 »
touchpad nepouzivam otravuje mě při psaní zbytečně zabírá místo.

plochy jsem nikde nenasel. jsou tam rozmery a chovani kdeceho ale pocet ploch nevidim.

nainstaloval jsem si indicator-multiload ale ten mi padá, z logu který to vyprodukovalo k odeslání není jasné "na co" to chcíplo. založím na to nový topic.

bluetooth nefunguje v systemu

dodatečné ovladače žádné nemám ale asi to bude spíš tím že intel by měl být podporován pomocí svobodných ovladačů...
Ranní ptáče dřív doskáče!

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:unity - pár věcí se kterými si nevím rady
« Odpověď #4 kdy: 07 Května 2012, 14:59:12 »
touchpad nepouzivam otravuje mě při psaní zbytečně zabírá místo.

plochy jsem nikde nenasel. jsou tam rozmery a chovani kdeceho ale pocet ploch nevidim.

nainstaloval jsem si indicator-multiload ale ten mi padá, z logu který to vyprodukovalo k odeslání není jasné "na co" to chcíplo. založím na to nový topic.

bluetooth nefunguje v systemu

dodatečné ovladače žádné nemám ale asi to bude spíš tím že intel by měl být podporován pomocí svobodných ovladačů...

Máš tam horizontálny a vertikálny rozmer - čo viac potrebuješ na určenie počtu plôch?

[příloha smazaná administrátorem]
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

rainbof

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 255
  • Pták nespavák
Re:unity - pár věcí se kterými si nevím rady
« Odpověď #5 kdy: 07 Května 2012, 15:25:56 »
díky, počet ploch jsem nakonec našel v obecném nastavení (mam to celé česky kupodivu)
rozchodil jsem i ty grafy ruční přeinstalaci indicator-multiload, je dost divné že se mi tato verze nenabídla sama....
http://www.ubuntuupdates.org/package/indicator-multiload_daily/precise/main/base/indicator-multiload

« Poslední změna: 08 Května 2012, 07:58:45 od rainbof »
Ranní ptáče dřív doskáče!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.