Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: návod na instalaci a po instalaci  (Přečteno 1140 krát)

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
návod na instalaci a po instalaci
« kdy: 06 Května 2012, 20:33:58 »
Zdravím všechny,

Chtěl bych se zeptat, kdy budou napsány na wiki nové návody na 12.04 Precise Pangolin. Ne že bych to nesvedl, ale dlouho jsem tady na fóru nebyl, i když doma v Ubuntu pracuji stále. Poslední LTSka mi stále běží, tak jak má, i když už dvakrát v poslední době zkolabovala, ale dal jsem ji dohromady. Takže bych chtěl instalovat nový systém a vyvaroval se chyb, které bych mohl udělat. Mám trochu obavy z Unity, ještě jsem jej nezkoušel a tak by se mi šikl návod jak na to a co mám dělat, když Unity nebudu chtít.

Nejde jen o mne, ale o ostatní, kteří by chtěli Ubuntu vyzkoušet, třeba v novém prostředí Uniuty.
Například na wiki jsou třeba návody na předminulou verzi a je tam napsáno, že je to na poslední nejnovější verzi, což nového uživatele, který chce instalovat, je trochu matoucí.
« Poslední změna: 06 Května 2012, 20:38:59 od Marcel 'Maky' Šuška »

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:návod na instalaci a po instalaci
« Odpověď #1 kdy: 07 Května 2012, 15:46:11 »
Co tady chceš vymýšlet? Základ je restricted extras+dejme tomu medibuntu repo s libdvdcss pro dvd. Pak jen nahraješ programy, které potřebuješ. Zbytečně instalovat další smetí jen proto že jsou na wiki. Já budu taky instalovat LTS a už vím, které programy nahraji(vedu si i seznam). Teď např. přecházím z gnome na kde a nejdřív jsem testl kubuntu v virtualboxu. Někdy je pro jeden účel víc aplikací, tak toho ve virtuálce zkouším co nejvíc a na železo už půjdou vybraní adepti. Pokud nechceš (jako já) unity, google Ti vyhodí fůru řešení. Obecně můžeš zůstat na gtk a zkusit xfce. Gnome shell byl pro mne jedno odpoledne nezvyk, ale rychle jsem si zvykl a je to taky výborné, svižné a silně návykové rozhraní. Nebo si instaluj gnome-panel - budeš mít jakoby gnome2(jen prozatím míň možností nastavení oproti gtk2) A nebo můžeš zkusit kde, které je v verzi 4.8 dostatečně vychytané a není už tak nenažrané.
« Poslední změna: 08 Května 2012, 23:26:57 od libor007 »
Kubuntu 20.04

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:návod na instalaci a po instalaci
« Odpověď #2 kdy: 07 Května 2012, 15:51:06 »
Například na wiki jsou třeba návody na předminulou verzi a je tam napsáno, že je to na poslední nejnovější verzi, což nového uživatele, který chce instalovat, je trochu matoucí.

To též považuji za hrubou chybu, ale objevuje se to i na mnoha zahraničních forech a stránkách s návody...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:návod na instalaci a po instalaci
« Odpověď #3 kdy: 07 Května 2012, 17:15:44 »
To jsou otázky... Překvapivě se nic samo nenapíše, takže to bude až to někdo udělá. Já jsem začal na průvodci po instalaci dělat včera, ale prostě ten čas teď zrovna nemám. Musím prostě někdy studovat a vydělávat.

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re:návod na instalaci a po instalaci
« Odpověď #4 kdy: 07 Května 2012, 17:37:44 »
Já vím, že jsi na to sám Vojto. Nenašel by se někdo, kdo s tím má zkušenosti? Já už to časově nezvládám, jsem taky od rána do noci v práci.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.