Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak otevrit terminal v U 12.04 jako root  (Přečteno 2865 krát)

Bearnsdorf

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Jak otevrit terminal v U 12.04 jako root
« kdy: 07 Května 2012, 07:59:00 »
V mandrive jsem mel na plose terminal, otevrel jsem jej, zadal su a heslo, $ se zmanil na # a vedel jsem, ze jsem v root. Spustil jsem MC a mohl jsem editovat nektere soubory.

To, ze se na leve strane obrazovky objevuji obrovske ikony, ktere nejdou zmensit, ze nejdou tyto ikony pretahnout na plochu natrvalo ke spousteni, ze ty ikony stale na leve strane pribyvaji a furt je musim mazat, abych mel prehled, a je toho vice, protoze to budu muset pouzivat, protoze mandriva skomira.

Kdyz uz jsem chtel v Ubuntu terminal, musel jsem spustit MC, otevrelo se okno, zrusil jsem comandera, zadal su a heslo, zprava ve smyslu, ze operace se nezdarila, zkousel jsem sudo atd, ale kdyz jsem opet otevrel mc a zkousel editovat soubor pro otevreni jen pro root, hlasilo mi to ze jej nemuzu ulozit. Tak jsem neulozil a zaviram okno ^D a musim 2x, jakobych byl prihlasen jako root. Jak se da na plose natrvalo zavest ikona terminalu(ale i jinych programu), jak se prihlasit do root, a jak to poznam. Nakonec jsem narazil na povel gksudo  <manazer> a podarilo se mi pozadovany soubor krkolomne pod rootem zmenit a ulozit.

Muzete me navest a poradit?
Kdyby se briza nestydela, tak hori i pod vodou.

Pavel Káčerek

Kubuntu 15.10 Wily Werewolf 64-bit
Intel® Celeron(R) CPU B830 @ 1.80GHz × 2 ||RAM: 4GB ||HDD: 500GB|| Grafika: Intel® Sandybridge Mobile

Bearnsdorf

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re:Jak otevrit terminal v U 12.04 jako root
« Odpověď #2 kdy: 08 Května 2012, 09:31:13 »
To ale nevysvetluje, co znamena SUPER, jak dostat ikonky programu na plochu pro spousteni, jak stale necivet na prazdnou obrazovku a premyslet, kde jsou programy schovane atd. Asi neco takoveho, jako tento snimek.
Procetl jsem tady dost dotazu, ale ze by nekdo 12.04 co do ovladani chvalil, to ani zdaleka ne.



[příloha smazaná administrátorem]
Kdyby se briza nestydela, tak hori i pod vodou.

Kit

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re:Jak otevrit terminal v U 12.04 jako root
« Odpověď #3 kdy: 08 Května 2012, 09:55:35 »
To ale nevysvetluje, co znamena SUPER, jak dostat ikonky programu na plochu pro spousteni, jak stale necivet na prazdnou obrazovku a premyslet, kde jsou programy schovane atd. Asi neco takoveho, jako tento snimek.
Procetl jsem tady dost dotazu, ale ze by nekdo 12.04 co do ovladani chvalil, to ani zdaleka ne.

Unity nepoužívám, protože mi nevyhovují - proto s nimi neporadím. Tak si je vyměň za jiné pracovní prostředí. Na tvém screenshotu jsem viděl Gnome - tak si to vyměň za Gnome a budeš to mít i s ikonami. Já třeba ikony na ploše nechci, proto jsem si nainstaloval IceWM. Copak je to tak těžké?

Spokojení uživatelé sem moc nechodí. Co by tady dělali? Pěli by ódy na dokonalost? Chodí sem ti, kteří mají nějaký problém a potřebují ho vyřešit.

Super je klávesa mezi Ctrl a Alt. Snad sis ji nevydloubnul?
« Poslední změna: 08 Května 2012, 10:02:34 od Kit »

Bearnsdorf

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re:Jak otevrit terminal v U 12.04 jako root
« Odpověď #4 kdy: 08 Května 2012, 11:39:14 »
Nemusim porizovat fotku klavesnice ze stareho workstationu HP?, kde tato asi neni.
Kdyby se briza nestydela, tak hori i pod vodou.

Kit

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re:Jak otevrit terminal v U 12.04 jako root
« Odpověď #5 kdy: 08 Května 2012, 11:43:54 »
Nemusim porizovat fotku klavesnice ze stareho workstationu HP?, kde tato asi neni.
Na starších klávesnicích se většinou dá emulovat současným stiskem Ctrl-Alt. Myslel jsem si, že to už dávno víš.

Bearnsdorf

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re:Jak otevrit terminal v U 12.04 jako root
« Odpověď #6 kdy: 09 Května 2012, 11:29:15 »
Omlouvam se za tu starou klavesnici, opravdu ji mam, ale neomlouva mne to, ze nevim, co je super a ze je nahrada v CRTL-ALt. Nikdy jsem tu klavesu nepouzival a kdyz delam ve win, nevim k cemu by mi byla dobra.

Tady ale jde videt, jak je ovladani Unity rozdilne oproti jinym klasickym prostredim. Vidim, ze se budu muset ve svych letech jeste hodne ucit.
Kdyby se briza nestydela, tak hori i pod vodou.

Kit

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re:Jak otevrit terminal v U 12.04 jako root
« Odpověď #7 kdy: 09 Května 2012, 13:07:43 »
Omlouvam se za tu starou klavesnici, opravdu ji mam, ale neomlouva mne to, ze nevim, co je super a ze je nahrada v CRTL-ALt. Nikdy jsem tu klavesu nepouzival a kdyz delam ve win, nevim k cemu by mi byla dobra.

Tady ale jde videt, jak je ovladani Unity rozdilne oproti jinym klasickym prostredim. Vidim, ze se budu muset ve svych letech jeste hodne ucit.

Otázkou je, co je to "klasické prostředí". Je to FVWM nebo WindowMaker? Používám IceWM a v něm je klávesa Super docela dobře použitelná, když se mi nechce klikat myší kvůli menu. Když ji podržím, tak šipkami přepínám mezi plochami. Docela praktické.

Migi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
Re:Jak otevrit terminal v U 12.04 jako root
« Odpověď #8 kdy: 12 Května 2012, 08:50:54 »
jestli tusim co myslis tak

Kód: [Vybrat]
sudo -i
Když já nejsu drzý ja su pouze upřímný.
Aneb proč lidi nechtějí slyšet pravdu.
Lenovo E480, Ubuntu 20.04 / 64 bit

bellan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re:Jak otevrit terminal v U 12.04 jako root
« Odpověď #9 kdy: 12 Května 2012, 23:56:59 »
Vytvorenie "spúšťača" na ploche:

Otvoriť terminál klav. skratkou
ctrl+alt+T

potom
gnome-desktop-item-edit --create-new ~/Plocha

 do objaveného menu doplníme, čo treba

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.