Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: VOIP telefon bez drátů  (Přečteno 4722 krát)

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #25 kdy: 10 Května 2012, 09:25:33 »
router - SIP brána - běžnej DECT bezdrátovej telefon (báze) . . . . . . . . . . . . . . . sluchátko

SIP brána a bežnej DECT telefon z Aukra od cca 300 Kč každý

Na SIP brány jsem se díval ještě před založením tohoto vlánka. Ale rozhodně jsem nezahlédl žádnou, která by byla pod 500. Počkám snad se dočkám. Nebo mě napadne jiné řešení. Ono podle toho, co říkáš, dal bych za takové řešení 600. Současný SIP telefon bych za 500 mihl otočit a to je docela slušný plán. :)

Souhnr:
Toto vlákno mi přineslo nové poznatky: DECT sluchátka a VOOCALL (už tam mám účet).

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #26 kdy: 10 Května 2012, 09:32:18 »
Kdesi jsem viděl i jakousi bezdrátovou síťovou prodlužovačku (až do 100m), ale jak spolehlivě to funguje, netuším...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #27 kdy: 10 Května 2012, 09:39:56 »
Ted me napadla jeste jedna vec. Pokud je ucet od voocall opravdu pri hovoru pres SIP identifikovany jako moje mobilni cislo, pak mozna jen otocim soucasny SIP hw telefon na Aukru a budu vyuzivat SW telefon, protoze SIP budu pouzivat pouze pro odchozi hovory.
To je presne to, o cem jsem mluvil. Zvatlat a zvatlat, dokud neprijdu na nejzajimavejsi a nejefektivnejsi metodu. Rekl bych, ze jsem ji nalezl. Jeste vse overim, napisu sem a [VYRESnu] tema.

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #28 kdy: 10 Května 2012, 12:54:46 »
Číslo je samozřejmě klasika nomadické, ale lze nastavit přímo u sip operátora, jak se identifikuje volaným lidem. voocall, mikrotech a dnes možná i další operátoři toto umí. Takže pokud někoho prozvoním z sipu, vidí číslo mého mobilu. On mě pak sežene na mobilu vždy. Jinak sipdroid se mi neosvědčil(slabá hlasitost hovoru), používám csipsimple.

Je třeba něco extra nastavovat pro zobrazení mého mobilního čísla při hovoru ze SIP účtu? Nastavení odchozí identifikace je v pořádku, ale přesto když někam volám, vypadám jako kdybych měl skryté tel. číslo.
Když jsem volal pomocí callbacku, všechno bylo v pohodě.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.