Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: VOIP telefon bez drátů  (Přečteno 4721 krát)

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
VOIP telefon bez drátů
« kdy: 08 Května 2012, 18:19:50 »
Zdravím.
Mám VOIP telefon, který bych měl rád na stole u počítače. Nechci používat softwarový telefon (nemám přehled o zmeškaných hovorech při vypnutém počítači). Router mám na chodbě, kde je k němu připojená tiskárna (tu nechci stěhovat do místnosti s počítačem). Od telefonu tak vede přes chodbu ethernetový kabel a to je naprd.
Existují krabičky, jako třeba Universal WiFi Internet Adapter (WNCE2001). Ten ale stojí docela dost peněz. Je možné udělat z telefonu, který nemá sám o sobě možnost připojit se přes wifi, bezdrátový telefon?
Jde například nějak využít ethernetový port v počítači? Předpokládám, že by asi kvůli USB wifi adaptéru musel počítač stále běžet. Což není ideální.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #1 kdy: 08 Května 2012, 18:26:51 »
Neběžící počítač zase nic neudělá...

Já to vyřešil tak, že mám bezdrátovej hw skype telefon a základnu mám u routeru a nabíječku a sluchátko v obýváku...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #2 kdy: 08 Května 2012, 18:29:52 »
Neběžící počítač zase nic neudělá...
Teoreticky by mohl. Vím, že jsem přes ethernetový kabel počítač spouštěl, tím pádem by třeba šlo skrz tento port něco propouštět i za "vypnutého" stavu. To jsem ale jenom tak plácl. Skrz USB wifi adaptér je tahle verze pasé.

Já to vyřešil tak, že mám bezdrátovej hw skype telefon a základnu mám u routeru a nabíječku a sluchátko v obýváku...
Skype telefon mi nevyřeší poskytovatele jiné než Skype, ne? V mém případě je to Mikrotech.

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #3 kdy: 08 Května 2012, 18:31:00 »
Já to vyřešil tak, že mám bezdrátovej hw skype telefon a základnu mám u routeru a nabíječku a sluchátko v obýváku...
Nebo in se snad dokáže připojit na jakýkoliv SIP účet?

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #4 kdy: 08 Května 2012, 18:33:02 »
Já to vyřešil tak, že mám bezdrátovej hw skype telefon a základnu mám u routeru a nabíječku a sluchátko v obýváku...
Nebo in se snad dokáže připojit na jakýkoliv SIP účet?

Můj ne, ale existují HW přístroje, které umí SIP a mají sluchátko bezdrátové (DECT). To vygooglíš... např:http://www.voip-info.org/wiki/view/DECT
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #5 kdy: 08 Května 2012, 19:12:53 »
to je pravda, takové telefony existují, ale dotazujícímu jde o to, aby se k routeru přihlásily bezdrátově (wifi)...jak už je to řešeno mezi stanicí (telefonní) a telefonem je vcelku jedno (vesměs se ale používá technologie DECT). Též by se mi něco takového hodilo, můj router už má všechny porty obsazeny a switchem se mi to řešit nechce, tak jestli má někdo konkrétní typ telefonu, též bych měl zájem o tyto informace :-)
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

Pavel Káčerek

Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #6 kdy: 08 Května 2012, 19:40:59 »
Zdravím.
Mám VOIP telefon, který bych měl rád na stole u počítače. Nechci používat softwarový telefon (nemám přehled o zmeškaných hovorech při vypnutém počítači). Router mám na chodbě, kde je k němu připojená tiskárna (tu nechci stěhovat do místnosti s počítačem). Od telefonu tak vede přes chodbu ethernetový kabel a to je naprd.
Existují krabičky, jako třeba Universal WiFi Internet Adapter (WNCE2001). Ten ale stojí docela dost peněz. Je možné udělat z telefonu, který nemá sám o sobě možnost připojit se přes wifi, bezdrátový telefon?
Jde například nějak využít ethernetový port v počítači? Předpokládám, že by asi kvůli USB wifi adaptéru musel počítač stále běžet. Což není ideální.
zde mate levne řešení eth kabel vedoucí k pc do switche a dalši dv kabeli od switche do VOIP a PC ja mam switch pod hlavnim pc a od něj vedou kabeli k AP, pc2 a přiležitostnimu připojeni, levne a male řešení  8)

macu: proč se vám to nechce řešit switchem?
Kubuntu 15.10 Wily Werewolf 64-bit
Intel® Celeron(R) CPU B830 @ 1.80GHz × 2 ||RAM: 4GB ||HDD: 500GB|| Grafika: Intel® Sandybridge Mobile

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #7 kdy: 08 Května 2012, 20:27:08 »
Zdravím.
Mám VOIP telefon, který bych měl rád na stole u počítače. Nechci používat softwarový telefon (nemám přehled o zmeškaných hovorech při vypnutém počítači). Router mám na chodbě, kde je k němu připojená tiskárna (tu nechci stěhovat do místnosti s počítačem). Od telefonu tak vede přes chodbu ethernetový kabel a to je naprd.
Existují krabičky, jako třeba Universal WiFi Internet Adapter (WNCE2001). Ten ale stojí docela dost peněz. Je možné udělat z telefonu, který nemá sám o sobě možnost připojit se přes wifi, bezdrátový telefon?
Jde například nějak využít ethernetový port v počítači? Předpokládám, že by asi kvůli USB wifi adaptéru musel počítač stále běžet. Což není ideální.
zde mate levne řešení eth kabel vedoucí k pc do switche a dalši dv kabeli od switche do VOIP a PC ja mam switch pod hlavnim pc a od něj vedou kabeli k AP, pc2 a přiležitostnimu připojeni, levne a male řešení  8)

PC je k routeru připojeno přes USB wifi adaptér. Řešení přes tento switch mi nepomůže.

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #8 kdy: 08 Května 2012, 20:29:26 »
to je pravda, takové telefony existují, ale dotazujícímu jde o to, aby se k routeru přihlásily bezdrátově (wifi)...jak už je to řešeno mezi stanicí (telefonní) a telefonem je vcelku jedno (vesměs se ale používá technologie DECT). Též by se mi něco takového hodilo, můj router už má všechny porty obsazeny a switchem se mi to řešit nechce, tak jestli má někdo konkrétní typ telefonu, též bych měl zájem o tyto informace :-)

Nejspíš jsem se špatně vyjádřil. Teoreticky by mi stačilo výše uvedené řešení. Telefonní stanice by byla připojena kabelem k routeru a telefon jako takový v místnosti se mnou. Otočil bych současný VOIP třeba na Aukru a pořídil stanici s DECT. Chci tím říct, že nemám k současnému VOIP zařízení žádné citové vazby, které by mi bránili v jeho vyměnění.

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #9 kdy: 08 Května 2012, 21:12:52 »
Ještě je tu možnost VOIP brány, ke které připojím nějakou lacinou telefonní základnu s DECT technologií, co se i se sluchátkem prodává okolo 300.
Brána je ale větší pálka. Dá se ale sehnat z druhé ruky.

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #10 kdy: 08 Května 2012, 21:15:03 »
Na tom všem mě štve, že ten ethernet->wifi adaptér je tak drahá věc. Přitom taková blbost. :)

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #11 kdy: 08 Května 2012, 23:08:13 »
Možná teď jen plácnu, ale já používám sip sw na androidu v mém mobilu. Jakmile se připojím k wifi a pak chci volat, automaticky se systém ptá, jestli přes mobil, neb sip. Je to velmi praktické. Prozvánět mě můžou přímo na mobil, pokud jsem offline a navíc mám sip účet  s číslem shodným s mobilem. Takže každý ví, kdo volá ikdyž volám přes sip. Toto řešení bude fungovat na jakémkoliv smartphone, takže pokud nemáš nějakou plečku mobil, zauvažuj o tom.
Kubuntu 20.04

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #12 kdy: 08 Května 2012, 23:11:18 »
Možná teď jen plácnu, ale já používám sip sw na androidu v mém mobilu. Jakmile se připojím k wifi a pak chci volat, automaticky se systém ptá, jestli přes mobil, neb sip. Je to velmi praktické. Prozvánět mě můžou přímo na mobil, pokud jsem offline a navíc mám sip účet  s číslem shodným s mobilem. Takže každý ví, kdo volá ikdyž volám přes sip. Toto řešení bude fungovat na jakémkoliv smartphone, takže pokud nemáš nějakou plečku mobil, zauvažuj o tom.

Používám aplikaci Sipdroid. Problém je v tom, že pokud telefon k WIFI, či 3G a výš připojen není, nikdo se mi na ono číslo nedovolá a já nemám o zmeškaném hovoru informaci.
Jak shodné číslo s mobilem? To existuje tvoje mobilní číslo v síti mobilního operátora a současně v síti VOIP operátora? To snad nejde, ne? Buď je tam NEBO tam (přenositelnost čísel).

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #13 kdy: 08 Května 2012, 23:23:53 »
Číslo je samozřejmě klasika nomadické, ale lze nastavit přímo u sip operátora, jak se identifikuje volaným lidem. voocall, mikrotech a dnes možná i další operátoři toto umí. Takže pokud někoho prozvoním z sipu, vidí číslo mého mobilu. On mě pak sežene na mobilu vždy. Jinak sipdroid se mi neosvědčil(slabá hlasitost hovoru), používám csipsimple.
Kubuntu 20.04

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #14 kdy: 08 Května 2012, 23:26:03 »
lze nastavit přímo u sip operátora, jak se identifikuje volaným lidem
Ahaaa... Tato možnost mě nenapadla. To by do značné míry mohlo řešit mé problémy.
Děkuji za informaci.

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #15 kdy: 08 Května 2012, 23:32:51 »
Ja na to narazil hledáním nového operátora, protože u některých jsem měl na androidu problémy s kvalitou hlasu. Pak mi kamarád náhodou poradil voocall a při registraci si to hned nastavíš. Je to velmi šikovná funkce a navíc má voocall i super ceny - 1,50kč na mobil a vteřinová tarifikace od začátku hovoru...
Kubuntu 20.04

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #16 kdy: 09 Května 2012, 00:18:02 »
...
Je možné udělat z telefonu, který nemá sám o sobě možnost připojit se přes wifi, bezdrátový telefon?
....

Pořiď si nějaký starší AP který se dá přepnout na SA (klient), nebo nějaký starší wifi router, který se dá přepnout do módu WISP. Po internetu se toho válí mraky. Jen si pohlídej normu, aby tě pak telefon nebrzdil.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #17 kdy: 09 Května 2012, 00:22:26 »
Teoreticky by mohl. Vím, že jsem přes ethernetový kabel počítač spouštěl, tím pádem by třeba šlo skrz tento port něco propouštět i za "vypnutého" stavu. To jsem ale jenom tak plácl. Skrz USB wifi adaptér je tahle verze pasé.

Jestli rozběhneš ten "VOIP bez drátů" pomocí WOL (wake on lan), tak prosím napiš podrobný HOWTO, ano? ;D
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #18 kdy: 09 Května 2012, 08:54:47 »
... tak jestli má někdo konkrétní typ telefonu, též bych měl zájem o tyto informace :-)

SIP WIFI phone si vygooglíš
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #19 kdy: 09 Května 2012, 16:41:04 »
Teoreticky by mohl. Vím, že jsem přes ethernetový kabel počítač spouštěl, tím pádem by třeba šlo skrz tento port něco propouštět i za "vypnutého" stavu. To jsem ale jenom tak plácl. Skrz USB wifi adaptér je tahle verze pasé.

Jestli rozběhneš ten "VOIP bez drátů" pomocí WOL (wake on lan), tak prosím napiš podrobný HOWTO, ano? ;D

To jsem jenom plácl. Ona je to vlastně blbost. I kdyby síťovka běžela i při vypnutém počítači a byla by schopná plně pracovat, WIFI takto fungovat nemůže. A tudíž místo toho, aby mi vedl kabel k telefonu, povede k počítači.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #20 kdy: 09 Května 2012, 16:45:53 »
Stručně:

Chceš si koupit aparát, který to umí, nebo chceš bádat, číst mnoho příspěvků, kutit a bastlit?

Máš víc peněz, nebo času?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #21 kdy: 09 Května 2012, 17:02:09 »
Stručně:

Chceš si koupit aparát, který to umí, nebo chceš bádat, číst mnoho příspěvků, kutit a bastlit?

Máš víc peněz, nebo času?

Dlouze:
Linux používám, protože mě baví si s počítačem a technologiema hrát. Peníze by byly, ale já chci nějaké kreativní řešení, zvlášť, když už VOIP telefon mám. Jasně, mohl bych ho otočit a pořídit si jiný. To ale nějak není můj styl. :) Proč to dělat jednoduše,...
Alternativní řešení zcela jistě je. Jde mi o to, jak na něj. A vzhledem k sledovanosti tohoto příspěvku nejsem sám, koho takové hračičkování zajímá.

Stručně:
Chci bádat. :)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #22 kdy: 09 Května 2012, 18:18:06 »
Chápu, dřív (když jsem měl čas) jsem to dělal stejně.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #23 kdy: 10 Května 2012, 00:57:31 »
Na tom všem mě štve, že ten ethernet->wifi adaptér je tak drahá věc. Přitom taková blbost. :)
WIFI AP ---→ vzduch ----→ Airlive 5460 nastavený jako client ----→ drát ----→ drátový VOIP telefon(eth)
5460 je za cca 7-800,-

---------------------
Osobně se mi nejvíc líbí varianta SIP klient na androidu, případně si nakonfigurovat jako mezikus nějaký asterisk, na něm terminovat číslo a nadefinovat si pravidla  - např. vše přesměruj na sip klienta, nebo co dělat v případě že pobočka (sip klient) není připojená nebo volaný nezvedá - např. přesměruj přes druhou voip linku na mobil pokud volající patří mezi VIP, ostatní volající hoď na záznamník.
Jinak co jsem před cca rokem či dvěma koukal tak začínal i nějaký projekt jak směrovat na skype (pro ten existují bezdrátové ručky).
A pro Asterisk existuje určitě i Bluetooth modul a SW klienti na mobil. Takže spojení Asterisku s mobilem přes BT by také mohla být varianta.
---------------------
Alternativa:
Pro praktické použití dnes shledávám ideální mobil. Ten je bezdrátový dost. S nainstalovaným "VIBER" (android/iphone) pokud jsou oba účastníci na datech (ideálně wifi) tak si můžou volat a smskovat zdarma přes datové spojení. Jestli má protějšek také nainstalovaný Viber vidím rovnou u jména v telefonním seznamu a kliknu přes co chci volat. Prostě jednoduché a  intuitivní.



   
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:VOIP telefon bez drátů
« Odpověď #24 kdy: 10 Května 2012, 08:59:21 »
router - SIP brána - běžnej DECT bezdrátovej telefon (báze) . . . . . . . . . . . . . . . sluchátko

SIP brána a bežnej DECT telefon z Aukra od cca 300 Kč každý
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.