Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: skype - chrceni  (Přečteno 11161 krát)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
skype - chrceni
« kdy: 13 Května 2012, 08:35:28 »
Mam AMD 64. bit PC a Skype mi dela na Ubuntu 12.04 64.bit peklo! Hnusny chrcivy zvuk, ktery nevim jak osetrit. Uz jsem hodne googlil, taky sehnal starsi verzi Skype namisto Beta 2.2...a problem je porad tady. Je vsak zajimave, ze u jednoho z 20 spusteni Skype je zvuk OK. Ale vetsinou to vydava ozvenovity chrcivy zvuk a Skype je k telefonovani nepouzitelne. Tenhle bug jsem uz obevil - vic lidi o tom na ruznych forech psalo, ale zatim jsem nenasel odpoved na funkcni odstraneni problemu. Nema nekdo stejny problem a nenasel reseni? Dekuji
« Poslední změna: 13 Května 2012, 08:55:15 od hase »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:skype - chrceni
« Odpověď #1 kdy: 13 Května 2012, 09:25:09 »
Zkus si v terminálu pohrát s ,,alsamixer,, (ubrat hlasitost mikrofonu, etc.). Jinak , skype pro linux je ,,křáp,, a s tím člověk nic nenadělá :(
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re:skype - chrceni
« Odpověď #2 kdy: 13 Května 2012, 09:36:21 »
Zkus si v terminálu pohrát s ,,alsamixer,, (ubrat hlasitost mikrofonu, etc.). Jinak , skype pro linux je ,,křáp,, a s tím člověk nic nenadělá :(
To uz jsem vsechno zkousel. Je to nejaka zahadni krpa, protoze se to dobre spusti pouze jeden krat z dvaceti - takze zadny problem kompatibility s alsou, pulse... Problem bude ve skypu samotnem a odkdy Skype koupili Mrkvosofti, tak se asi nejakeho odstraneni bugu z jejich strany nedockame....Horsi je to, ze ja su v zahranici, mam pres Skype vsechny kontakty a su nucenej ho pouzivat.
Mozna vsak existuje moznost skype spoustet terminalem s nejakym parametrem, ktery by zajistil stalou funkcnost - ale ten parametr neznam - proto jsem se tady tazal - mozna nekdo vi
« Poslední změna: 13 Května 2012, 09:40:44 od hase »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

člověk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Re:skype - chrceni
« Odpověď #3 kdy: 13 Května 2012, 13:12:32 »
Citace
Skype koupili Mrkvosofti
To bude největší problém, též má OS U 12.04 64bit a se skype jsem se musel rozloučit. Nebylo možné žádným způsobem Skype zprovoznit. Na mě to dělá dojem, že to mikrosoft způsobil schválně, ale to není v dnešní době (džungli) nic neobvyklého. 

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re:skype - chrceni
« Odpověď #4 kdy: 13 Května 2012, 13:53:55 »
Já do jednoho PC kam volám dal novej zdroj(šmejd) a ventilátory a říkal si, že to chrčení je asi z toho zdroje rušení...
Je to takové praskání jak když se něco točí?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re:skype - chrceni
« Odpověď #5 kdy: 13 Května 2012, 17:49:06 »
Já do jednoho PC kam volám dal novej zdroj(šmejd) a ventilátory a říkal si, že to chrčení je asi z toho zdroje rušení...
Je to takové praskání jak když se něco točí?
Ne ne - to vypada jak rusicka svobodne evropy :D - chrceni a echo
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Kubino

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re:skype - chrceni
« Odpověď #6 kdy: 13 Května 2012, 20:24:19 »
Když už jsem někdy Skype potřeboval, tak jsem použil Skype přes http://imo.im :).
PC: ASUS M4A88T-V EVO/USB3 + AMD Athlon II X3 445 @ AMD Phenom II X4 945 + 8GB RAM + EVGA Nvidia GTX 750-Ti + SSD Kingston V300 60GB + Manjaro GNOME 64 bit

Notebook: HP ProBook 4535s + Manjaro GNOME 64 bit

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:skype - chrceni
« Odpověď #7 kdy: 14 Května 2012, 23:07:32 »
Já bych to šacoval na ALSU..
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re:skype - chrceni
« Odpověď #8 kdy: 15 Května 2012, 07:23:39 »
Taky si myslim. Zatim to poustim tak jak jsem psal - spoustim a ukoncuju, nez se to spusti v poradku. Napadlo mne udelat vypis z alsy v dobe, kdyz se to nespusti dobre a chrci...a pak kdyz se to spusti v poradku - a pak ty vypisy porovnat - tak nenkde najit rozdil a rucne to upravit, aby to nabihalo tak jak ma...??? Ale to je pouze muj napad - nikdy jsem takove zakroky nedelal...Ja su porad takova "mirne zkusenejsi" lama, ktera rada pohodlne klika...
Treba by mne nekdo mohl pomoct - z ceho presne mam vypis udelat - na co se konkretne zamerit pri porovnavani a jak to pripadne upravit...Docela rad bych se do toho pustil, pac stavajici stav se Skype je otravny!
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re:skype - chrceni
« Odpověď #9 kdy: 15 Května 2012, 07:25:42 »
vlastne delal jsem to kdysi, kdyz byl problem s mikrofonem - upravoval jsem v alsa-base priority - ale to uz je davno :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:skype - chrceni
« Odpověď #10 kdy: 15 Května 2012, 07:54:33 »
vlastne delal jsem to kdysi, kdyz byl problem s mikrofonem - upravoval jsem v alsa-base priority - ale to uz je davno :D
Pokud jsi ho nezkoušel, zkus pulse, mně tedy chodí skype na různých distrech perfektně.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re:skype - chrceni
« Odpověď #11 kdy: 15 Května 2012, 07:58:56 »
vlastne delal jsem to kdysi, kdyz byl problem s mikrofonem - upravoval jsem v alsa-base priority - ale to uz je davno :D
Pokud jsi ho nezkoušel, zkus pulse, mně tedy chodí skype na různých distrech perfektně.
mne to prave dela u pulse - vsecko mam na pulse. Ale dyt pulse pracuje s alsou, ne?
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:skype - chrceni
« Odpověď #12 kdy: 15 Května 2012, 13:07:01 »
To je vskutku zajmavé ale pokud se dobře dívám tak máš 64 bit verzi. S tou nemám zkušenosti, přidané 32 bit knihovny asi máš, tak opravdu nevím.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re:skype - chrceni
« Odpověď #13 kdy: 16 Května 2012, 06:53:08 »
To je vskutku zajmavé ale pokud se dobře dívám tak máš 64 bit verzi. S tou nemám zkušenosti, přidané 32 bit knihovny asi máš, tak opravdu nevím.
Presne tak - zajimave a k nasrani!!! Akorat jsem zase 20 x zpoustel a ukoncoval Skype, nez se to rozbehlo normalne. Chyby typu "jednou se to samovolne rozjede blbe a jednou spatne - jsou ty nejhorsi.Raci mam chyby, kdyz neco nejede vubec - to se s tim da neco delat - ale tohle???? Uz jsem hodne googlil a nasel par identickejch problemu - ale skutecne jeste zadnou odpoved, ktera by vec resila. To mam zas kvuliva tomu instalovat jiny distro?????! :( - pac jak pises - dotedka uz par let jelo Skype s kompletnim nastavenim pres Pulse bez problemu...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:skype - chrceni
« Odpověď #14 kdy: 16 Května 2012, 08:12:59 »
Já s ním nemám žádný problém, asi 64 bit.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:skype - chrceni
« Odpověď #15 kdy: 16 Května 2012, 12:10:03 »
To je vskutku zajmavé ale pokud se dobře dívám tak máš 64 bit verzi. S tou nemám zkušenosti, přidané 32 bit knihovny asi máš, tak opravdu nevím.
Presne tak - zajimave a k nasrani!!! Akorat jsem zase 20 x zpoustel a ukoncoval Skype, nez se to rozbehlo normalne. Chyby typu "jednou se to samovolne rozjede blbe a jednou spatne - jsou ty nejhorsi.Raci mam chyby, kdyz neco nejede vubec - to se s tim da neco delat - ale tohle???? Uz jsem hodne googlil a nasel par identickejch problemu - ale skutecne jeste zadnou odpoved, ktera by vec resila. To mam zas kvuliva tomu instalovat jiny distro?????! :( - pac jak pises - dotedka uz par let jelo Skype s kompletnim nastavenim pres Pulse bez problemu...
Zkoušelscměnit nastavení pulseaudia přes pavucontrol?
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:skype - chrceni
« Odpověď #16 kdy: 16 Května 2012, 15:59:14 »
Na to je dost zkušený uživatel, aby to udělal.

robot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:skype - chrceni
« Odpověď #17 kdy: 19 Května 2012, 21:24:44 »
Dlouho jsem se trápil se stejným problémem, může to způsobovat problém s detekcí zvukové karty - u mě soundblaster v PCI slotu. Pomohlo mi upravit v v /etc/pulse/default.pa    load-module module-udev-detect  na:  load-module module-udev-detect tsched=0 .
viz: https://jira.skype.com/browse/SCL-726

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re:skype - chrceni
« Odpověď #18 kdy: 20 Května 2012, 09:37:59 »
Jses kanon!!! Pomohlo to a Skype se napoprve rozjel v poradku! Vidim, ze mam v googleni jeste mezery :D

Pro vsechny se stejnym problemem to napisu srozumitelneji:
Otevri terminal a zadej:

sudo nano /etc/pulse/default.pa
heslo
kdyz se to otevre, tak hledat ve spodni casti load-module module-udev-detect
je to tam 2x
upravit to na:
load-module module-udev-detect tsched=0    (jednoduse to tsched=0 dopsat nakonec)
ulozit (ctrl+O,enter, ctrl+X, exit)
restartovat

a jede to :)

dekuji kolego!
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re:skype - chrceni
« Odpověď #19 kdy: 23 Května 2012, 15:36:28 »
Co to dělá? nedetekuje dále karty? prostě nastavý typ a nemění to za běhu systému? Mám totiž dvě zvukovky..jednu pro mikrofon druhou na výstup :o)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re:skype - chrceni
« Odpověď #20 kdy: 27 Května 2012, 07:33:59 »
Co to dělá? nedetekuje dále karty? prostě nastavý typ a nemění to za běhu systému? Mám totiž dvě zvukovky..jednu pro mikrofon druhou na výstup :o)
co to dělá? Chrčení je fuč - toť vsjo. Ja mám taky 2 zvukovky - mikrofon přes USB kameru - ale to de přece krásně nastavit v GUI. Možná ti moc dobře nerozumim ???
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re:skype - chrceni
« Odpověď #21 kdy: 27 Května 2012, 07:55:06 »
Teď se mi zjevil problém v Chakře, která nemá pulse. Je možné nastavit různé volby zvuku pro speakers a ringing na jedné straně a mikrofon na straně druhé?

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re:skype - chrceni
« Odpověď #22 kdy: 27 Května 2012, 19:44:19 »
Co to dělá? nedetekuje dále karty? prostě nastavý typ a nemění to za běhu systému? Mám totiž dvě zvukovky..jednu pro mikrofon druhou na výstup :o)
co to dělá? Chrčení je fuč - toť vsjo. Ja mám taky 2 zvukovky - mikrofon přes USB kameru - ale to de přece krásně nastavit v GUI. Možná ti moc dobře nerozumim ???
V pohodě, neřeš :-)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:skype - chrceni
« Odpověď #23 kdy: 30 Května 2012, 08:30:17 »
Rozběhal jsem OSS4 místo ALSY podle quakera a teď je mi pulse audio na .. ozdobu. Nic nechrčí, nepraská, zvuk se neztrácí, zatím teda. Akorát nevím, jak rozchodit 5.1 zvuk, kvůli subwooferu, ale to mi až tak žíly nerve..
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re:skype - chrceni
« Odpověď #24 kdy: 30 Května 2012, 10:48:22 »
Rozběhal jsem OSS4 místo ALSY podle quakera a teď je mi pulse audio na .. ozdobu. Nic nechrčí, nepraská, zvuk se neztrácí, zatím teda. Akorát nevím, jak rozchodit 5.1 zvuk, kvůli subwooferu, ale to mi až tak žíly nerve..
tak to by zase mne zily rvalo - prece jen poslouchani kvalitni muziky patri k pocitaci - a pulse mi to zajistuje paradne :-)
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.