Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zprovoznění stávkující tiskárny Samsung ML-1640  (Přečteno 8288 krát)

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Zprovoznění stávkující tiskárny Samsung ML-1640
« kdy: 13 Května 2012, 19:28:53 »
Nazdar vespolek, pro zajímavost sem připíšu krátkou zprávu o tom, jak tiskárna ML-1640 začala stávkovat a jak jsem ji uvedl zpět do provozu.

Koupil jsem tiskárnu za asi 1500 korun a vytiskl jsem asi 2100 stránek. Pak začal docházet toner, tak jsem ho koupil za 200 korun v lahvičce a dosypal jsem ho trychtýřkem do tiskové náplně.

Pak to vytisklo v pohodě asi ještě 200 stran a přestalo to tisknout s hláškou, že "došel toner". Byl jsem překvapen! Bližší pátrání objasnilo, že výrobce softwarově omezuje počet vytištěných stránek, abych byl nucen koupit novou tonerovou náplň (asi za 1000 korun). Hlášení "došel toner" tedy se skutečným stavem toneru nijak nesouvisí.

To mi přišlo nefér (a také ekonomicky nevýhodné, ale to je vedlejší). Našel jsem ruskou hackerskou stránku [http://alturl.com/knkjb], kde poradili vyzkratovat nějaké nožičky na čipu, což jsem udělal rovnou pomocí hezkého přepínače (je obecně vhodno si udělat zdlouhavé pokusy aspoň pohodlné). Tiskárna začala hlásit nulové počítadlo stránek a netiskla. Po vypnutí přepínače hlásila "Not available" a taky netiskla. EDIT: tedy technicky tiskla pěkně, ale v obou případech jen testovací stránku s diagnostickými údaji a nic víc.

Po určitém hledání na webu jsem nahrál nový firmware ("***.93"), připojil ji a tiskárna začala v novém ubuntu automaticky chodit s tím, že má 0 nakroucených stránek.

Závěry:
1) Výrobci, kteří svévolně blokují funkci přístrojů, jsou plantážníci. Zasluhovali by, aby to o nich zákazníci věděli a zohlednili to.
2) Zablokovanou tiskárnu se povedlo odblokovat.
3) Když něco nefunguje, vyplatí se být paličatý.

« Poslední změna: 15 Května 2012, 10:08:20 od Filip Dominec »
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re:Zprovoznění stávkující tiskárny Samsung ML-1640
« Odpověď #1 kdy: 14 Května 2012, 15:37:28 »
A co budes delat az vytisknes zase 2100 stran? Znovu prehrajes firmware a tak stale dokola ?

Docela by me zajimalo vyjadreni Samsungu na to.
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zprovoznění stávkující tiskárny Samsung ML-1640
« Odpověď #2 kdy: 14 Května 2012, 18:41:29 »
Docela zajímavé, tonner se dá sehnat levně ale ty čipy už jsou dražší.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:Zprovoznění stávkující tiskárny Samsung ML-1640
« Odpověď #3 kdy: 14 Května 2012, 19:01:46 »
A co budes delat az vytisknes zase 2100 stran? Znovu prehrajes firmware a tak stale dokola ?

Docela by me zajimalo vyjadreni Samsungu na to.

Samsung se k tomu myslím moc nevyjadřoval ale upravil nové firmware, aby se tiskárna zasekla při resetu čipu (a bylo tudíž nutno přehrát firmware). Dřív to šlo prostě zresetováním jednoho čipu a jelo se dál.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zprovoznění stávkující tiskárny Samsung ML-1640
« Odpověď #4 kdy: 14 Května 2012, 19:28:11 »
Tohle resetování bych potřeboval u KONICA MINOLTA Magicolor 1600W  ::)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Zprovoznění stávkující tiskárny Samsung ML-1640
« Odpověď #5 kdy: 14 Května 2012, 19:28:42 »
Prosím dej sem plné odkazy, není na tom nic špatného a někomu to třeba pomůže. Díky.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re:Zprovoznění stávkující tiskárny Samsung ML-1640
« Odpověď #6 kdy: 14 Května 2012, 22:47:31 »
Rradek a ta ti beha s linuxem? Ja ji mam a nepodarilo se mi ji zprovoznit.
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Zprovoznění stávkující tiskárny Samsung ML-1640
« Odpověď #7 kdy: 14 Května 2012, 22:59:34 »
@Filip .. bravo !!!

mam neblahe tuseni, ze jsem se stal obeti .. nedavno jsem naordinoval koupit novej originalni toner po temer identickych symptomech ... eg repasovanej toner zacal mit po kratkem case problem a ja to dal neresil

diky, skvele vedet a znat
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zprovoznění stávkující tiskárny Samsung ML-1640
« Odpověď #8 kdy: 14 Května 2012, 23:23:15 »
Rradek a ta ti beha s linuxem? Ja ji mam a nepodarilo se mi ji zprovoznit.
Behá luxusne s ovladači co jsou v Ubuntu už obsažené. Jen standartně tiskne jen cernobile a v nastaveni musíš změnit že chceš tisknout barevně. Už jsem koupil dvě protože tiskne rychle a na papir do 250g.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Sesijama

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
    • Sesijama - technologie pro výrobu reklamy
Re:Zprovoznění stávkující tiskárny Samsung ML-1640
« Odpověď #9 kdy: 15 Května 2012, 08:21:30 »

Po určitém hledání na webu jsem nahrál nový firmware ("***.93"), připojil ji a tiskárna začala v novém ubuntu automaticky chodit s tím, že má 0 nakroucených stránek.


Můžeš prosím ten firmware hodit třeba na ulož to nebo poslat link??

Díky moc

Sesijama

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re:Zprovoznění stávkující tiskárny Samsung ML-1640
« Odpověď #10 kdy: 15 Května 2012, 09:48:44 »


Rradek a ta ti beha s linuxem? Ja ji mam a nepodarilo se mi ji zprovoznit.
Behá luxusne s ovladači co jsou v Ubuntu už obsažené. Jen standartně tiskne jen cernobile a v nastaveni musíš změnit že chceš tisknout barevně. Už jsem koupil dvě protože tiskne rychle a na papir do 250g.

Tak to je super. Jak budu doma tak to otestuju. Dik.

PS: mozna je to tim  ze pouzivam 10.10. Nevim.
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zprovoznění stávkující tiskárny Samsung ML-1640
« Odpověď #11 kdy: 15 Května 2012, 10:01:07 »


Rradek a ta ti beha s linuxem? Ja ji mam a nepodarilo se mi ji zprovoznit.
Behá luxusne s ovladači co jsou v Ubuntu už obsažené. Jen standartně tiskne jen cernobile a v nastaveni musíš změnit že chceš tisknout barevně. Už jsem koupil dvě protože tiskne rychle a na papir do 250g.
Tak to je super. Jak budu doma tak to otestuju. Dik.

PS: mozna je to tim  ze pouzivam 10.10. Nevim.
To nevím kupoval jsem jí až při 11.10 takže na starších verzích jí nemám otestovanou.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:Zprovoznění stávkující tiskárny Samsung ML-1640
« Odpověď #12 kdy: 15 Května 2012, 10:06:33 »
Prosím dej sem plné odkazy, není na tom nic špatného a někomu to třeba pomůže. Díky.

Odkaz na přeloženou ruskou stránku byl dost dlouhý, ale tady je: http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=ru&tl=cs&u=http%3A%2F%2Fwww.ots45.ru%2Fsupport%2Fsamsung1640.html

Firmware se dá najít docela běžně na webu, snad i někde oficiálně u samsungů (to mi ale teď nešlo). V případě potřeby mi pošlete soukromou zprávu a pošlu vám ten firmware, co mi pomohl, mailem.

Na více stránkách jsem našel smazané odkazy na soubory s tím, že Samsung majiteli stránky zakázal šíření svého firmware. Předpokládám, že je to prostě obrana před nahráním snadno resetovatelného firmware do nových tiskáren. (Jaký jiný zájem by na tom zakazování měl výrobce tiskáren mít?)

Jinak potvrzuji, že firmware **.93 nechodil na Lubuntu 11.04. Počítač se choval, jakoby tiskárna přijala úlohu, ale tiskárna jen blikala a nic nedělala. Ubuntu 11.10 už tisklo rovnou po zapojení tiskárny.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re:Zprovoznění stávkující tiskárny Samsung ML-1640
« Odpověď #13 kdy: 15 Května 2012, 15:51:12 »
Jak to tak ctu ...tak jestli to tak pujde dal, tak si lide zacnou kupovat open-source (hardware) tiskarny. Nahrat si do tiskarny Ubuntu-print-fireware a bude pokoj. Ale ted zpet do soucasnoti  ;)
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.