Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Knihovny v Linuxu ldconfig - rozhašení systému  (Přečteno 1197 krát)

mk33

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Knihovny v Linuxu ldconfig - rozhašení systému
« kdy: 20 Května 2012, 20:53:31 »
Dobrý den, při pokusu rozchodit knihovnu OSG, jsem si nějak rozhasil systém. Přidal jsem soubor do /etc/ld.so.conf.d/, hrál si s LD_LIBRARY_PATH, PATH, atd. Některé programy už mi nejdou spustit, při spuštění v konzoli chyba s linkováním nějakých objektů.

Mohli by jste mě nasměrovat na nějaké stránky co se věnují problematikou cest v linuxu, zkoušel jsem něco hledat, ale není to žádná sláva. Momentálně proměná LD_LIBRARY_PATH je prázdná. Vypadá to, že to blbne jen u jednoho uživatele, co jsem si vytvořil nového tak chodí programy co nešly u předešlého spustit tak jdou. Nechce se mi přenášet data a nastavení programů do nového účtu, ale radši bych problém vyřešil.
 
začínám tak trpělivost a pevné nervy :-) since  21. Listopad 2006
-------------------------------------------------------------------------
|Aopen MX4SGI-4DN2|P4 2,8GHz HT|2x512MB RAM|ATI 9550|Linux Mint 9 Isadora|  |Asus P4B533|P4 1,8GHz|3x256 MB RAM|ATI 7500|Ubuntu 7.04|  |IBM Thinkpad T40p|Ubuntu 9.04|  |Lenovo Thinkpad T61|Linux Mint 9 Isadora|Lenovo Thinkpad T410|Linux Mint 13

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:Knihovny v Linuxu ldconfig - rozhašení systému
« Odpověď #1 kdy: 21 Května 2012, 09:28:21 »
U mne je LD_LIBRARY_PATH taky prázdná, takže problém bude jinde.

Kód: [Vybrat]
filip@peklostroj:~ $ echo $LD_LIBRARY_PATH

filip@peklostroj:~ $ echo $PATH
/home/filip/bin:/usr/lib/lightdm/lightdm:/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/usr/games
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.