Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nejde instalace ubuntu 12.04 64bit  (Přečteno 6130 krát)

j2c

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Nejde instalace ubuntu 12.04 64bit
« kdy: 22 Května 2012, 15:00:38 »
Ahoj,
teď jsem si chtěl na novy počítač nainstalovat ubuntu 12.04 64bit a místo fialové obrazovky, která je popsaná v návodu na instalaci a která se mi zobrazí i při instalaci na starém PC ze stejného CD, se zobrazí tato obrazovka:
http://2i.cz/33e74963b0

Když vyberu jakoukoliv možnost obrazovka zčerná a nic se neděje.

Nové PC:
Intel Core i5
NVIDIA GeForce GTX550 Ti
8Gb DDR3
SSD 64GB
HDD 1TB

Mockrát děkuju za příspěvky.

Aeyes

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
  • skype : aeyesx
Re:Nejde instalace ubuntu 12.04 64bit
« Odpověď #1 kdy: 22 Května 2012, 15:58:10 »
ÁÁsi špatně vytvořené CD/ USB teda tohle jsem neviděl je to divný  ;D um nevím jestli by to z toho šlo ,ale zkusil bych to znovu a jestli je to z USB tak Linux Live USB to od verze 12.04 blbne...

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re:Nejde instalace ubuntu 12.04 64bit
« Odpověď #2 kdy: 22 Května 2012, 19:24:36 »
ÁÁsi špatně vytvořené CD/ USB teda tohle jsem neviděl je to divný  ;D um nevím jestli by to z toho šlo ,ale zkusil bych to znovu a jestli je to z USB tak Linux Live USB to od verze 12.04 blbne...
dnes rano jsem instaloval 12.04 kamosovi na mini netbook pres USB a v pohode...Taky bych to tipoval na spatny disk, nebo mechaniku - vadne disky CD/DVD jsou docela casty jev...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Schle

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Nejde instalace ubuntu 12.04 64bit
« Odpověď #3 kdy: 22 Května 2012, 22:05:30 »
Dobrý večer, úplně totéž, pokoušel jsem se instalovat jak z CD tak z Flešky i z netu přes Wubi i přes UNetbootin ale výsledek vždy tentýž. Tedy při jednom pokusu jsem se dostal až k možnosti výběru mezi Win a Ubuntu ale se stejným výsledkem. Za poradu děkuji bude li jaká.

OS   Win7 bohužel zatím je nutný
CPU Intel Core i5 3550 3,30GHz (6MB) BOX LGA1155 Ivy Bridge
MB  Gigabyte Z77X-UD3H Z77 s1155 DDR3 SATA3 USB3,0 GLAN HDMI VGA DVI DP PCIE3.0 ATX
HD  Crucial SATA 2,5" SSD disk 128GB, SSD SATA3
RAM DIMM DDR3 8192MB 1600MHz Kingston (kit 2x4GB) HyperX Non-ECC CL9 XMP
GK  Gigabyte nVidia GTX 550 Ti 1GB 192bit DDR5, DVI, HDMI, VGA, PCIE2.0
ZD  SEASONIC (Energy knight) SS-500ET 500W BRONZE 80PLUS OEM

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:Nejde instalace ubuntu 12.04 64bit
« Odpověď #4 kdy: 22 Května 2012, 22:09:56 »
To je fakt grub. Zajímavé.

Zavaděč na CD je syslinux (aka isolinux), to je ten, co mívá fialovou obrazovku.

Stáhnul jsi to CD z oficiálního webu? http://www.ubuntu.com/download/desktop

Zkusil jsi vyrobit bootovací flashku pomocí unetbootin a toho dotyčného obrazu?
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Schle

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Nejde instalace ubuntu 12.04 64bit
« Odpověď #5 kdy: 22 Května 2012, 22:17:44 »
To je fakt grub. Zajímavé.

Zavaděč na CD je syslinux (aka isolinux), to je ten, co mívá fialovou obrazovku.

Stáhnul jsi to CD z oficiálního webu? http://www.ubuntu.com/download/desktop

Zkusil jsi vyrobit bootovací flashku pomocí unetbootin a toho dotyčného obrazu?

Vše jak píšeš a furt nic

Schle

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Nejde instalace ubuntu 12.04 64bit
« Odpověď #6 kdy: 22 Května 2012, 23:11:37 »
Tak jsem to prubnul znovu přes Wubi a dostal jsem se až po výběr OS po restartu a při potvrzení Ubuntu na velice krátký okamžik problikne tato hláška:

Try (hd0,0):NTFS5:no wubildr
Try (hd0,1):NTFS5:error:"prefix"is not set.

a poté jen blikající pomlčka v levém horním rohu černé obrazovky. Na Ubu jsem od 10.10 ale jsem jen prostým uživatelem, za pomoc děkuji. Schle
 

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Nejde instalace ubuntu 12.04 64bit
« Odpověď #7 kdy: 22 Května 2012, 23:24:04 »
Takže keď sa to pokúsiš nainštalovať normálne na svoju partíciu tak to nejde? Alebo ti ide iba o zavádzač?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Nejde instalace ubuntu 12.04 64bit
« Odpověď #8 kdy: 23 Května 2012, 07:05:39 »
Skus pozriet v biose ci nemas povolenu polozku efi/uefi boot. Vypni ju a skus to znova instalovat.
Zda sa mi ze tento boot startuje z live cez grub.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Schle

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Nejde instalace ubuntu 12.04 64bit
« Odpověď #9 kdy: 23 Května 2012, 21:15:38 »
Skus pozriet v biose ci nemas povolenu polozku efi/uefi boot. Vypni ju a skus to znova instalovat.
Zda sa mi ze tento boot startuje z live cez grub.

efi/uefi boot jsem vyzkoušel ale se stejným výsledkem jako při předchozích pokusech, napadá mne že pokud jsem to instaloval přes UNetbootin a po restartu mně to nabízelo volbu mezi Win a Ubu a při volbě Ubu jen černo jestli to nemá nějakou souvislost s grafikou, protože vše nasvědčuje že instalace je v pořádku jen zobrazování je problémové.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Nejde instalace ubuntu 12.04 64bit
« Odpověď #10 kdy: 23 Května 2012, 22:01:03 »
Dej do bootovacích parametrů nomodeset

Schle

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Nejde instalace ubuntu 12.04 64bit
« Odpověď #11 kdy: 26 Května 2012, 10:03:19 »
Dej do bootovacích parametrů nomodeset

Jak mám vložit do parametrů nomodeset. Jak jsem psal výše jsem skutečně pouhým uživatelem. Děkuji

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Nejde instalace ubuntu 12.04 64bit
« Odpověď #13 kdy: 26 Května 2012, 18:23:21 »
Dej do bootovacích parametrů nomodeset

Jak mám vložit do parametrů nomodeset. Jak jsem psal výše jsem skutečně pouhým uživatelem. Děkuji
To už si snad dokážeš dohledat a pokud ne, vrať se k widlím, takových uživatelů není škoda.

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re:Nejde instalace ubuntu 12.04 64bit
« Odpověď #14 kdy: 26 Května 2012, 18:52:01 »
phplus: Fakt rada nad zlato  ::)
OS: Fedora 25

Schle

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Nejde instalace ubuntu 12.04 64bit
« Odpověď #15 kdy: 26 Května 2012, 22:45:35 »
Dej do bootovacích parametrů nomodeset

Jak mám vložit do parametrů nomodeset. Jak jsem psal výše jsem skutečně pouhým uživatelem. Děkuji
To už si snad dokážeš dohledat a pokud ne, vrať se k widlím, takových uživatelů není škoda.
Moc ti děkuji za radu a jestli tě mohu požádat tak už prosím nereaguj na cokoliv na co bych se chtěl zeptatat neb radu od tebe patrně nejsem schopen použít jakým koliv způsobem, děkuji.

Schle

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Nejde instalace ubuntu 12.04 64bit
« Odpověď #16 kdy: 26 Května 2012, 22:48:38 »
Dej do bootovacích parametrů nomodeset

Jak mám vložit do parametrů nomodeset. Jak jsem psal výše jsem skutečně pouhým uživatelem. Děkuji
To už si snad dokážeš dohledat a pokud ne, vrať se k widlím, takových uživatelů není škoda.
Moc ti děkuji za radu a jestli tě mohu požádat tak už prosím nereaguj na cokoliv na co bych se chtěl zeptatat neb radu od tebe patrně nejsem schopen použít jakým koliv způsobem, děkuji.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Nejde instalace ubuntu 12.04 64bit
« Odpověď #17 kdy: 26 Května 2012, 22:49:29 »
phplus: Fakt rada nad zlato  ::)
Když nedokáže ani to, tak to opravdu nevím.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Nejde instalace ubuntu 12.04 64bit
« Odpověď #18 kdy: 26 Května 2012, 22:55:06 »
phplus: Fakt rada nad zlato  ::)
Když nedokáže ani to, tak to opravdu nevím.
Niekedy máme náladičku, že? :)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Schle

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Nejde instalace ubuntu 12.04 64bit
« Odpověď #19 kdy: 26 Května 2012, 22:58:18 »
phplus: Fakt rada nad zlato  ::)
Když nedokáže ani to, tak to opravdu nevím.

Ubuntu je africké slovo (ze zulštiny), které se obvykle překládá jako lidskost, nebo také jsem tím, čím jsem, díky lidem okolo mne. Distribuce Ubuntu přináší podstatu Ubuntu do světa softwaru: mezi jeho přednosti patří obrovské množství uživatelů, kteří jsou ochotni poradit ostatním, překládat nebo se podílet na jeho vývoji.

Pavel Káčerek

Re:Nejde instalace ubuntu 12.04 64bit
« Odpověď #20 kdy: 27 Května 2012, 14:02:48 »
phplus: Fakt rada nad zlato  ::)
Když nedokáže ani to, tak to opravdu nevím.

Ubuntu je africké slovo (ze zulštiny), které se obvykle překládá jako lidskost, nebo také jsem tím, čím jsem, díky lidem okolo mne. Distribuce Ubuntu přináší podstatu Ubuntu do světa softwaru: mezi jeho přednosti patří obrovské množství uživatelů, kteří jsou ochotni poradit ostatním, překládat nebo se podílet na jeho vývoji.
Zdravím Schle  ano opravdu by to mnělo tak být ale všude jsou nějaké černé ovce bohužel  :-\ a pár jich na foru ještě potkáš... ale to tě snad neodradí :-) Být tebou tak zkusim oželet vidle a jak říká člověk tak opravdu zazalohovat data (pokud nejake mas rikas li ze je pc nove) a provest plnou instalaci  64bitoveho systemu z CDcka.. s Pozdravem Pavel
Kubuntu 15.10 Wily Werewolf 64-bit
Intel® Celeron(R) CPU B830 @ 1.80GHz × 2 ||RAM: 4GB ||HDD: 500GB|| Grafika: Intel® Sandybridge Mobile

Schle

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Nejde instalace ubuntu 12.04 64bit
« Odpověď #21 kdy: 28 Května 2012, 19:17:48 »
phplus: Fakt rada nad zlato  ::)
Když nedokáže ani to, tak to opravdu nevím.

Ubuntu je africké slovo (ze zulštiny), které se obvykle překládá jako lidskost, nebo také jsem tím, čím jsem, díky lidem okolo mne. Distribuce Ubuntu přináší podstatu Ubuntu do světa softwaru: mezi jeho přednosti patří obrovské množství uživatelů, kteří jsou ochotni poradit ostatním, překládat nebo se podílet na jeho vývoji.
Zdravím Schle  ano opravdu by to mnělo tak být ale všude jsou nějaké černé ovce bohužel  :-\ a pár jich na foru ještě potkáš... ale to tě snad neodradí :-) Být tebou tak zkusim oželet vidle a jak říká člověk tak opravdu zazalohovat data (pokud nejake mas rikas li ze je pc nove) a provest plnou instalaci  64bitoveho systemu z CDcka.. s Pozdravem Pavel

Zdravím Pavle,
ne vždy se daří, každý to tak máme, v jistém ohledu rozumím i tomu že jsou lidé pro které je nepochopitelné že někdo nedává co je pro ně běžnou věcí, ono to má i něco společného s věkem a osobní filosofií :). Bohužel některé z aplikací sic zdarma běží jen na těch "Widlích" (Trading) na Ubuntech jely,ale bez možnosti zavedení některých pluginů. No všem kterým je to zulské slovo blízké velice děkuji za poradu a snahu, přizvu místního počítačového odborníka a snad to společnými silami a vašimi poradami nějak dáme a pak se ozvu děkuji Schle

Schle

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Nejde instalace ubuntu 12.04 64bit
« Odpověď #22 kdy: 15 Listopadu 2012, 23:40:19 »
phplus: Fakt rada nad zlato  ::)
Když nedokáže ani to, tak to opravdu nevím.

Ubuntu je africké slovo (ze zulštiny), které se obvykle překládá jako lidskost, nebo také jsem tím, čím jsem, díky lidem okolo mne. Distribuce Ubuntu přináší podstatu Ubuntu do světa softwaru: mezi jeho přednosti patří obrovské množství uživatelů, kteří jsou ochotni poradit ostatním, překládat nebo se podílet na jeho vývoji.
Zdravím Schle  ano opravdu by to mnělo tak být ale všude jsou nějaké černé ovce bohužel  :-\ a pár jich na foru ještě potkáš... ale to tě snad neodradí :-) Být tebou tak zkusim oželet vidle a jak říká člověk tak opravdu zazalohovat data (pokud nejake mas rikas li ze je pc nove) a provest plnou instalaci  64bitoveho systemu z CDcka.. s Pozdravem Pavel

Zdravím Pavle,
ne vždy se daří, každý to tak máme, v jistém ohledu rozumím i tomu že jsou lidé pro které je nepochopitelné že někdo nedává co je pro ně běžnou věcí, ono to má i něco společného s věkem a osobní filosofií :). Bohužel některé z aplikací sic zdarma běží jen na těch "Widlích" (Trading) na Ubuntech jely,ale bez možnosti zavedení některých pluginů. No všem kterým je to zulské slovo blízké velice děkuji za poradu a snahu, přizvu místního počítačového odborníka a snad to společnými silami a vašimi poradami nějak dáme a pak se ozvu děkuji Schle

Problém vyřešila instalace 12.10 k mé veliké radosti. Všem zúčastněným děkuji Schle

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.