Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Výchozí nastavení pro Gnome 2.3/3 Classic  (Přečteno 1310 krát)

antaury

Výchozí nastavení pro Gnome 2.3/3 Classic
« kdy: 24 Května 2012, 07:16:36 »
Zdravím,mám na Ubuntu 10.10 (gnome 2.+ ) ,ale třeba i na Ubuntu 12.04 (gnome 3 classic ) jeden takovej problém... Mám tam hlavní účet a na něm speciálně rozložené různé applety v horním panelu a panel Docky jako výchozí panel pro multitaskingovou nabídku.Problém je,že když se třeba mé rodině líbí,jaké tam mám rozložení (včetně tapety a celkově toho theme,co mám stáhnutý z gnome-look),tak při zakládání nového uživatelského účtu na ubuntu se dostanu (jak u gnome 2.+,tak u gnome 3 classic) k defaultnímu vzhledu,který byl i na mém prvním účtu před rozložením appletů a přidáním doplňků jako docky atd.
Chci se zeptat,jestli není nějaká aplikace,popřípadě příkaz,kterej by nastavil můj účet,jako výchozí styl,kterej by se ukázal automaticky všem,po vytvoření nového účtu? (včetně toho panelu Docky,rozložení appletů v horní liště,stahnutého theme z gnome-look a možná i programů,které mám instalované na svém účtu)
I když by to třeba nebylo možné,tak napište alespoň proč,rád bych se přiučil novým věcem :-)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Výchozí nastavení pro Gnome 2.3/3 Classic
« Odpověď #1 kdy: 24 Května 2012, 09:05:47 »
Chapem to spravne ze ty mas nastaveny gnome a chces toto nastavenie preniest aj na novo vytvorene ucty?
Ak ano tak by mohlo stacit preniest vsetky subory z tvojho home do noveho s tym ze priradis prava suborom na noveho uzivatela. Pozor ak to iba prenesies tak budes mat v novom ucte nespravne prava a nedostanes sa don. Treba nastavit aj spravne prava.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

RapMan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 290
Re:Výchozí nastavení pro Gnome 2.3/3 Classic
« Odpověď #2 kdy: 24 Května 2012, 09:59:53 »
Nasel jsem, ze vsechny soubory, ktere jsou v /etc/skel se po pridani uzivatele nakopiruji do jeho adresare, tzn, pokud to funguje, tak bych nakopiroval vsechna potrebna nastaveni do tohoto adresare a pak by to teoreticky mohlo fungovat.

antaury

Re:Výchozí nastavení pro Gnome 2.3/3 Classic
« Odpověď #3 kdy: 24 Května 2012, 15:36:19 »
Tibor: aha...no...ale není to zásadní řešení toho problému právě...Tohle vlastně vyžaduje,aby jsi ten novej profil musel ještě upravit.Já spíš potřebuju něco,co by moje rozložení appletů na horní liště,docky a celý motiv systému nastavil jako výchozí podobu pro gnome,takže při založení nového účtu by se tam nemuselo nic upravovat,všechno už by bylo prostě tak,jak to je na mém hlavním profilu.

romor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Re:Výchozí nastavení pro Gnome 2.3/3 Classic
« Odpověď #4 kdy: 24 Května 2012, 22:26:59 »
Na priradenie určitého profilu všetkým uživateľom existuje aj program - Sabayon. Ale neviem, či funguje aj v 12.04 - treba vyskúšať.
Ubuntu 12.04 64 bit & Linux Mint 13 & Linux Deepin

antaury

Re:Výchozí nastavení pro Gnome 2.3/3 Classic
« Odpověď #5 kdy: 26 Května 2012, 10:07:06 »
romor: program jsem našel a instaloval jak na Gnome 2,tak i na gnome 3 classic.Ale u obou vůbec nefungoval (nechtěl se spustit a v taskmanageru taky nebyl)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.