Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...  (Přečteno 7245 krát)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« kdy: 29 Května 2012, 20:02:20 »
Jak jste jistě pochopili, tak je to ironie na stálé remcání na to, jak Unity stojí za dvě věci. Vám co se Unity líbí, tak se nebojte a pochlubte se. Těm co se nelíbí doporučuji se nevyjadřovat, alespoň v tomto topicu... už mě/nás nebaví ty neustálé diskuze na toto téma  ;)

EDIT: A ANO, opravdu mám UNITY rád, používám ho a jsem spokojen.
« Poslední změna: 29 Května 2012, 20:09:44 od Tadeáš Pařík »
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #1 kdy: 29 Května 2012, 20:07:58 »
Miluji Unity, s ním se nikdy nenudím :)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #2 kdy: 29 Května 2012, 20:14:54 »
Jak jste jistě pochopili, tak je to ironie na stálé remcání na to, jak Unity stojí za dvě věci. Vám co se Unity líbí, tak se nebojte a pochlubte se. Těm co se nelíbí doporučuji se nevyjadřovat, alespoň v tomto topicu... už mě/nás nebaví ty neustálé diskuze na toto téma  ;)

EDIT: A ANO, opravdu mám UNITY rád, používám ho a jsem spokojen.
Nenapisu pro Unity ani pro ani proti - respektuju to, co chces! Jenom mne zajima proc to chces, proc chces jenom pozitivni vyjadreni a ti co s tim maji problemy, se vyjadrovat nemaji???? Pripada ti to OK? Jasne ty si administrator  ale muzes mi rict ucel zalozeni takoveho vlakna, kde si predem vyzadujes pouze chvalu? Diky
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #3 kdy: 29 Května 2012, 20:21:34 »
Jak jste jistě pochopili, tak je to ironie na stálé remcání na to, jak Unity stojí za dvě věci. Vám co se Unity líbí, tak se nebojte a pochlubte se. Těm co se nelíbí doporučuji se nevyjadřovat, alespoň v tomto topicu... už mě/nás nebaví ty neustálé diskuze na toto téma  ;)

EDIT: A ANO, opravdu mám UNITY rád, používám ho a jsem spokojen.
Nenapisu pro Unity ani pro ani proti - respektuju to, co chces! Jenom mne zajima proc to chces, proc chces jenom pozitivni vyjadreni a ti co s tim maji problemy, se vyjadrovat nemaji???? Pripada ti to OK? Jasne ty si administrator  ale muzes mi rict ucel zalozeni takoveho vlakna, kde si predem vyzadujes pouze chvalu? Diky

Jaký je účel ostatních vláken, kde se setkáváme pouze s negativními reakcemi. Sami si stěžujete (např. zde), že se zde řeší (alespoň v poslední době) pouze Unity versus ostatní prostředí...

Proč to chci? → Protože mě nebaví číst jen negativní reakce.
Proč pouze pozitivní reakce? → viz řádek výše
Proč se nemají vyjadřovat ostatní? → protože toho je tady dost
Ano, připadá mi to OK.
Nic si nevyžaduji, sám jsem napsal důvod... už je toho prostě trochu moc. A i my, kteří máme Unity rádi, se musíme ozvat, když čteme pouze ta negativa.

Toliko vše.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #4 kdy: 29 Května 2012, 20:21:44 »
Mám unity a ještě žiji. Vlastně to docela jde.

Jeden člověk Ubuntu neznalý si ode mne na odpoledne "vypůjčil" počítač a s Unity se sžil velmi dobře bez jakéhokoli školení. Dokonce si to nové ubuntu chválil. Samotného mě to překvapilo.
« Poslední změna: 29 Května 2012, 20:23:40 od Filip Dominec »
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #5 kdy: 29 Května 2012, 20:22:40 »
Mám unity a ještě žiji.

Počkej, až tě potkám na pivu  ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

vinancan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #6 kdy: 29 Května 2012, 20:52:00 »
Ani ho nezbožňujem, ani ho nezatracujem. Mne Unity nevadí, resp. nemám mu čo vyčítať :). Spolu s HUD je to celkom užitočné a rýchle. A áno, nehanbím sa za to že mám rád Unity  ;D
Acer Aspire 5820TG

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #7 kdy: 29 Května 2012, 21:25:07 »
Ok, klidně se pochlubím, proč Unity používám..

Launcher - Quicklisty, jednoduchá navigace mezi aplikacemi ať už jsou nebo nejsou spuštěné a na jakékoliv pracovní ploše. Chová se celkem přívětivě i v případě více oken u jedné aplikace - první klik poslední okno, druhý náhled všech oken aplikace, umožňující výběr, ale jen na dané ploše, což je v některých případech plus, ale je to dáno bugem v pluginu scale, kterému nefunguje náhled všech oken všech ploch.
Prvních deset ikon v Launcheru se dá spouštět/přepínat kombinací Super+pořadové číslo.

Dash - Oblíbil jsem si již dávno před Unity Gnome Do, protože umožňuje spouštět aplikace i otevírat dokumenty pouze zadáním prvních písmen názvu a Dash to umí také a i když je hloupější, pořád je to dostatečné. Než si definovat nějaké klávesové zkratky a ty si ještě muset pamatovat, stisknu v Unity Super, o, Enter a startuje Opera. I kdyby Opera nebyla na prvním místě, uvidím dalších 5 ikon a mezi nimi nejspíš bude, takže pokud mám v ruce myš, můžu rovnou kliknout, nebo raději napíšu další jedno dvě písmena a praštím do Enteru. Je to daleko rychlejší a pohodlnější, než nějaká kaskádová menu.

Historie posledních použitých dokumentů - opět Super a vidím náhled posledních šesti, ve fullscreen Dashi více.

Music Lens - Super+M začnu psát název alba, interpreta, songu, kliknu a hraju přes Rhythmbox album, či konkrétní song. Je to možné i v základním módu jen po stisku Super ale pak není poznat, co je album a co song.

Prostě dá se to ovládat klávesnicí a to je skoro vždy rychlejší, než popojíždění a klikání myší. Dá se to i s tou myší zkombinovat. Pokud jsem na notebooku s touchpadem, tak už není vůbec o čem mluvit, Unity je prostě efektivnější.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #8 kdy: 29 Května 2012, 22:50:50 »
Co se mi na Unity libí nejvíc?
To že je bezůdržbové a bere si z ostatních systémů to nejlepší a přidává to co tam chybí.
Nejkrásnější na něm je že toto prostředí dokáže ovládat a nerozbít kdejaký obyčejný uživatel bez nutnosti mu hodiny vysvětlovat kde co najde. :)
Netvrdím že se musí každému Unity líbit, ale tvrdím že je jednoduché a pochopitelné. Bežní lidé si nechtějí měnit kde co, a nastavovat kdejakou kravinu. Prostě to funguje a nejde to rozbít i když malé dítě bude bláznivě mlátit do klávesnice. :) Mě můj malý syn u gnome 2 klikl tak šikovně že odstranil horní lištu, pro obyčejneho uživatele je to konečná! Nesnašel jsem Gnome 2, furt si ho uživatelé rozbíjeli, s Unity mám svatý klid.:) a je vážně Cool :)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #9 kdy: 29 Května 2012, 22:56:11 »
Co se mi na Unity libí nejvíc?
To že je bezůdržbové a bere si z ostatních systémů to nejlepší a přidává to co tam chybí.
Nejkrásnější na něm je že toto prostředí dokáže ovládat a nerozbít kdejaký obyčejný uživatel bez nutnosti mu hodiny vysvětlovat kde co najde. :)
Netvrdím že se musí každému Unity líbit, ale tvrdím že je jednoduché a pochopitelné. Bežní lidé si nechtějí měnit kde co, a nastavovat kdejakou kravinu. Prostě to funguje a nejde to rozbít i když malé dítě bude bláznivě mlátit do klávesnice. :) Mě můj malý syn u gnome 2 klikl tak šikovně že odstranil horní lištu, pro obyčejneho uživatele je to konečná! Nesnašel jsem Gnome 2, furt si ho uživatelé rozbíjeli, s Unity mám svatý klid.:) a je vážně Cool :)

Ano a to je názor od člověka, který se PC živí, rozumí problematice a má i daleko širší obzor, jak si mnozí mohli všimnout na Release party... ti co neví, nechť zapátrají...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #10 kdy: 30 Května 2012, 12:46:58 »
Pořád jsem nevěděl co si vybrat Xubuntu,Lubuntu,Ubuntu s Gnome Shell,anebo Unity?Nebo,snad jinou distribuci?Fakt jsem zkusil všelijaké věci.Nakonec vyhrálo jako distro Ubuntu,protože jsem neměl žádný problém s hardware svého počítače a všechno běží tak jak má.Po návštěvě release párty Ubuntu na Strahově jsem se rozhodl,že vyzkouším Gnome Shell,po instalaci jsem byl nadšený jak se to dá hezky ovládat přes klávesnici,akorát jsem si nemohl vzpomenout jaké tlačítko zmáčknout na danou funkci.Což mě v Unity odpadlo po stlačení klávesy"super". Takže má volba je pro Unity.Pro mě určitě jednoduší ovládání.

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #11 kdy: 30 Května 2012, 13:57:32 »
Až kým som nerobil bežnú polročnú údržbu bratovho Ubuntu 10.04 tak som si Unity necenil dostatočne. Keď som však videl ten bordel v paneloch, preskakujúce applety a ikonky, plýtvanie priestorom a zakopanosť funkcii v dvadsiatich škatulkách (sladký Dash a HUD), nemohol som sa dočkať, kedy to vypnem. Uvedomil som si, že pre mňa je rozdiel medzi použiteľnosťou Gnome Panelu a Unity asi ako medzi Vistami a Ubuntu.

Ad. iné prostredia - na tie som si nikdy nezvykol - KDE sa mi nepáči, nesadlo mi a vždy z neho dostávam ekzém. XFCE mi príde ako chudobnejší brácha Gnome Panelu a v Gnome Shell mi vadí systém ploch. Jediné DE ktoré používam s radosťou okrem Unity je LXDE na staručkej šunke, ktorá sa zadýchala pri Unity2D...
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

jiri.podvolecky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #12 kdy: 30 Května 2012, 14:33:57 »
Je to  hezky přehledné. Kdysi jsem narazil na nějaký pokus o zřehlednění spouštěče: jmenovalo se to "Kick off" a nápadně to připomínalo nabídku start, ale Unity tuhle snahu dotáhlo do konce. Každej den používám stejný aplikace, takže pokud nemám celý odpoledne volný, tak ani nestihnu spustit nic jinýho a druhý den dvěma kliky spůstím zase to samé a to dokonce i když najednou začnu používat jiné aplikace k těm samým věcem, jako dřív. Budu mít nachstaný to co potřebuju tam kde to je nejrychlejš k požití.  8)

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #13 kdy: 30 Května 2012, 14:44:16 »
Keď som však videl ten bordel v paneloch, preskakujúce applety a ikonky...
Takže když někteří uživatelé dokážou udělat binec v gnome-panelu, tak tyto funkce radši zrušíme všem. Vivat Unity. ;D

Ono nejde o to, že si uživatelia spravia binec, ide o to, že aj po uzamknutí tie applety a ikonky pri každom spustení, zmenení rozlíšenia a niekedy asi len tak z recesie migrovali, preskakovali a robili iné neplechy. Ak je funkcia zabugovaná a roky ju nik neopraví, tak potom som za zrušenie rád.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Nemo7

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re:Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #14 kdy: 30 Května 2012, 14:51:09 »
sem nemas psat sve spatne zkusenosti
Jsem také pro zachování tématu. Rád si přečtu, v čem je Unity dobré. Můj názor na něj je totiž hodně kritický. Rád bych se dověděl, co přináší lepšího než původní ovládání.

Pavel Brandýský

Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #15 kdy: 01 Června 2012, 10:21:39 »
Unity používám a jsem celkem spokojen. Sice ve verzi 2D, neboť moje NVIDIE už je stará důchodkyně a sem tam se to kouslo. Ve 2D bez problémů. Dá se říci, že nejvíce využívám Launcher, kde mám všechny spouštěče pro často používané programy. Protože mám velký monitor, vypnul jsem skrývání Launcheru, je tak i rychlejší přístup k nabídce. Navíc jsem si upravil quicklisty u některých spouštěčů, hlavně jsem si vytvořil  jeden super spouštěč dle návodu, kde si mohu do nabídky snadno přidávat další programy ke spuštění.

Vadí mě vcelku taková maličkost, která kdyby se vyřešila, bylo by to ideální. Je to zobrazení hlavních nabídek u jednotlivých spuštěných programů v horním panelu. Sice to jde zatím vypnout, ale mohlo by to být řešeno systémově. Mohlo by to fungovat asi takto a domnívám se, že by to pro programátory nebyl problém.
1. pokud okno programu bude maximalizované, pak hlavní nabídka spuštěného programu bude zobrazena v panelu (to je super, úspora místa na obrazovce)
2. pokud okno programu nebude  maximalizované, pak hlavní nabídka spuštěného programu bude automaticky zobrazena v okně aplikace, jak to bývalo dříve (nebude pak potřeba lítat myší přes celou plochu k hornímu panelu)

Trochu pomáhá tlačítko F10, ale jak říkám, je to maličkost, pokud používám většinu programů v maximalizovaném okně.
Nevím, možná je to problém jen mého PC (hardwarový výkon), ale pokud kliknu v launcheru na tlačítko Ubuntu ke spuštění nabídky Dash, trvá to celkem 3-4 vteřiny, než se Dash spustí. Ale to nepoužívám až zase tak často, jak jsem psal, vystačím si bohatě s Unity Launcherem a quicklisty.
Pokud mám hodnotit Ubuntu celkově, je to báječný operační systém s báječnou komunitní podporou.

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #16 kdy: 01 Června 2012, 15:24:31 »
Tak co dodat. Jak to tady čtu tak Unity je vážně super. Je pravda že je krásné a Dash s Hudem mají něco do sebe, ale já jsem asi až moc konzervativní a dva panely mi vyhovují více. A když přidáme hot corners jako v Cinnamonu, tak je to pecka, ale asi ještě Unity šanci přeci jen dám, protože něco jiného je ho mít na 10'' Asus EEE a něco jiného na desktopu s 22" monitorem...:)
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #17 kdy: 01 Června 2012, 18:16:20 »
Unity se mi líbí a mám ho rád. Rozhodně bych neměnil.
1. Luncher - skvělý, hlavně proto že je nerozbitný (hodí se to když má člověk tříletého kluka).  :P
2. Dash - daleko rychlejší než procházení v klasickém menu (pokud ovšem člověk ví co chce spouštět).
3. Global menu - to je pro mě to nejlepší v Unity. Šetří místo (i na desktopu), ale hlavně je pořád na jednom místě a já si na to strašně rychle zvykl.
Klasik menu už rozhodně néé. >:(
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

gandhi

  • Host
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #18 kdy: 01 Června 2012, 18:47:54 »
Ja som ako prvy pouzival Gnome Shell a presiel na Unity. Preco? Lebo chcem robit a nie organizovat vsetko okolo.

Na Unity by som vyzdvihol notifikacnu oblast a notifikacie, ktore maju logiku a nezavadzaju mi. Taktiez scopes&lenses maju obrovsky potencial.

A verim, ze klasicky kategoricky vyber aplikacii je zbytocny, kedze vecsinu casu pouzivam to iste, tam je dolezite spravit default ikonky na launchery tak aby zasiahli masu.

A pre developerov je Unity tiez velmi dolezite, lebo poskytuje nejaky standardny stack, ktory funguje, neni tam roztriestenost.

Posledna vyhoda je samotne ubuntu, ktore sa stava platformou, vid Humble Bundle a USC podpora. Teraz je otazka co na to ostatne distribucie ako Fedora, Suse, ci sa prisposobia alebo za kazdu cenu budu razit svoje. Kazdopadne konkurencia je dobra, ale interoperability by nejaka mala byt.

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #19 kdy: 01 Června 2012, 20:20:02 »
Mě osobně se líbí v Unity třeba nápověda po stisku klávesy"super".Mám v hlavě dost jiných věcí a tohle mě hodně pomůže,pokud chci systém ovládat pouze klávesnicí.A je to fajn,že skoro nepotřebuji používat myš.

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #20 kdy: 03 Června 2012, 14:50:55 »
já jsem s unity moc spokojený. běhá mi rychlejc než gnome a launcher je fakt přehledná věc. navíc zkratky (SUPER+číslo) urychlujou práci. Jediný co mi chybí, je přesun oken z plochy na plochu přesunem přes okraj plochy, páč jsem dřív používal kostku (kouli), ale jsem línej to hledat. :D
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #21 kdy: 04 Června 2012, 11:47:16 »
Trošičku jsem to promazal. Prosím pokud si chcete stěžovat tak doporučuji oddělení Vylévání srdíček. Děkujeme ;)
Toto téma je zaměřené pro lidi co se chtějí dozvědět v čem je právě Unity dobré a unikátní a né pro to aby se dozvěděli že jiné prostředí je pro někoho lepší.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #22 kdy: 04 Června 2012, 14:10:55 »
já jsem s unity moc spokojený. běhá mi rychlejc než gnome a launcher je fakt přehledná věc. navíc zkratky (SUPER+číslo) urychlujou práci. Jediný co mi chybí, je přesun oken z plochy na plochu přesunem přes okraj plochy, páč jsem dřív používal kostku (kouli), ale jsem línej to hledat. :D

To sa stále dá ešte spraviť - videl som pár návodov na nete ako sprevádzkovať v Unity kocku a takéto správanie plôch. Ak bude záujem a nenájdem niečo v sk/cz, tak možno dám dokopy preklad a postnem tu link.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #23 kdy: 04 Června 2012, 15:42:56 »
já jsem s unity moc spokojený. běhá mi rychlejc než gnome a launcher je fakt přehledná věc. navíc zkratky (SUPER+číslo) urychlujou práci. Jediný co mi chybí, je přesun oken z plochy na plochu přesunem přes okraj plochy, páč jsem dřív používal kostku (kouli), ale jsem línej to hledat. :D
To sa stále dá ešte spraviť - videl som pár návodov na nete ako sprevádzkovať v Unity kocku a takéto správanie plôch. Ak bude záujem a nenájdem niečo v sk/cz, tak možno dám dokopy preklad a postnem tu link.

Kocka se jednoduše nakliká v CCSM, žádná věda to není, jen při jejím zapnutí na sto procent klekne Compiz a je potřeba ho restartovat z konzole (Ctrl+Alt+F1, přihlásit, unity --replace). Jenže nové verze compizu neustále problikávají osah jiných ploch při pohybu a tak je kocka většinou utrpení. Jinak pro to přetahování se musí nastavit edge flipping v pluginu, který přepínání ploch zajišťuje.
« Poslední změna: 04 Června 2012, 15:44:45 od GdH »

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #24 kdy: 04 Června 2012, 19:51:21 »
Myslel som, že tam je to s Unity komplikovanejšie. Priznám sa, nečítal som tie návody, len som zbežne prezrel ich dĺžku a zdali sa mi dlhšie, aj keď v podstate by malo ísť len o prenastavenie mriežky 2x2 na 1x4, aktivovanie Desktop Cube a vypnutie Desktop Wall a zmenenie nastavení vo viewport switchingu...

IMHO to však do Unity príliš nepasuje - Unity mi príde ako optimálne nerušivé a produktívne prostredie, pričom mriežka 2x2 (prípadne moja 3x2) je z hľadiska rýchlosti multitaskingu užitočnejšia ako 1x4.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.