Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...  (Přečteno 7267 krát)

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #25 kdy: 05 Června 2012, 17:02:08 »
já jsem s unity moc spokojený. běhá mi rychlejc než gnome a launcher je fakt přehledná věc. navíc zkratky (SUPER+číslo) urychlujou práci. Jediný co mi chybí, je přesun oken z plochy na plochu přesunem přes okraj plochy, páč jsem dřív používal kostku (kouli), ale jsem línej to hledat. :D
To sa stále dá ešte spraviť - videl som pár návodov na nete ako sprevádzkovať v Unity kocku a takéto správanie plôch. Ak bude záujem a nenájdem niečo v sk/cz, tak možno dám dokopy preklad a postnem tu link.

Kocka se jednoduše nakliká v CCSM, žádná věda to není, jen při jejím zapnutí na sto procent klekne Compiz a je potřeba ho restartovat z konzole (Ctrl+Alt+F1, přihlásit, unity --replace). Jenže nové verze compizu neustále problikávají osah jiných ploch při pohybu a tak je kocka většinou utrpení. Jinak pro to přetahování se musí nastavit edge flipping v pluginu, který přepínání ploch zajišťuje.
tak jak jsem to dopsal, dal jsem pokus rozchodit kostku. Je pravda, že to zamrzlo, ale než sem si uvařil čaj, taxe to rozběhlo jenom s bugreportem.
Je pravda, že jsem měl 12.04 upgrade z 11.10 a to dělalo hrozný brikule, takže nedávno přišla čistá instalace a teď to chodí, včetně kostky (koule).
Díky za radu s edgeflipem, to dost usnadní práci.
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Otakar Pešek

  • Host
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #27 kdy: 15 Června 2012, 22:36:26 »
Unity jsem vyzkoušel a jsem sním spokojen. Na unity se mi líbí, že je sním jiná práce než byla doposavaď, prostě je to něco jiného než klasický panel, ikony na ploše a nabídka. Líbí se mi i po stránce vzhledu.  :) Zvykl jsem si celkem rychle.  ;)
« Poslední změna: 15 Června 2012, 22:42:10 od Otakar Pešek »

API124

  • Host
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #28 kdy: 29 Června 2012, 07:18:53 »
unity je boží ¡!¡

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #29 kdy: 29 Června 2012, 21:25:25 »
Unity je dobrý,ale zkusil jsem Lubuntu a už nic jinýho dávat nehodlám  ;)

boonn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
  • Urgulak the Great
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #30 kdy: 14 Července 2012, 19:57:56 »
Docela jo, když jsem si ho mohl zprůhlednit a přidat indikátor cpu a počasí. zmenšit launcher a zprůhlednit a nastavit vyjíždění, tak to jde. Ještě by to chtělo indikátor na lepicí poznámky, jestli si na ně pamatujete z gnome, a byl bych spokojený.

Co se týče dashe, taky dobrá věc, díky zeitg. mi docela ulehčuje práci. Možná jen, pokud bych třeba chtěl zpusit nějaký prográmek, nebo nastavení, kt. nevím jak se přesně jmenuje, musel bych nejdřív vygooglit přesný název, aby mi za a) dash našel ikonu s dokazem ke spuštění za b)abych mohl program spustit pře terminál. Chtělo by to aby dash uměl vyvolávat i vlastnoručně dělané nabídky, např. bych si vytvořil někde nabídku "programy", tam bych naházel odkazy s ikonkama na všechny porgramy co mám, pak, když bych si v daschy nemohl hned vzpomenout, tak bych napsal jen pro... zobrazila by se ikonka programy, na tu bych kliknul a v dashy by se otevřela ta mnou apriory předefinovaná nabídka programy (ta by byla někde, lehce upravitelná v geditu) s ikonami a já bych jen vybral. Matematicky řečeno, chtěl bych aby se v dashy mohli vyvolávat a vyhledávat i větší množiny nějak logicky (nebo uživateli předdefinovaných) uskupených jednotlivin ... jinak je fajn.
« Poslední změna: 14 Července 2012, 20:00:59 od urgulak »
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
   ~ Socrates
 Use linux flarerpg.org - great open source game

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #31 kdy: 16 Srpna 2012, 09:41:08 »
Tak, jsem se dohrabal k tomu se zase přihlásit sem na fórum a přispět troškou do mlýna. Na popud tohoto tématu jsem se rozhodl vrátit z gnome-panelu na Unity a upřímě musím říct: "Proč jsem sakra instaloval gnome-panel?"...Unity je naprosto parádní, Dash a jeho Lenses, Launcher a jeho Quicklisty (i když ty moc nepouživám, když chci něco konkrétního jdu přes dash) a hlavně a především HUD, který je asi jedna z nejlepších věcí co jsem kdy viděl. Jelikož nejsme zrovna fanda touchpadu, tak možnost ovládat v podstatě vše jen pomocí jednoho řádku je naprosto boží. Unity se mi líbilo hned od začátku a nyní ho mám fakt rád...
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re:Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se...
« Odpověď #32 kdy: 16 Srpna 2012, 17:05:42 »
Dlouho jsem na Untity nadával a odsuzoval ho. Zkoušel xfce,gs i kde, ale po několika návratech jsem si na Unity zvykl. Není špatné a odobně se pořád rozhoduji jestli Unity, nebo KDE4. Obojí je velice použitelné. Zhruba stejně náročné na velikost paměti a rychlost je také zcela srovnatelná. Někde na Abclinuxu jsem četl, že Compiz už to má spočítané a Unity je jenom plugin Comizu, tak kde je pravda?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.