Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lubuntu - pochvala  (Přečteno 3625 krát)

RapMan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 290
Lubuntu - pochvala
« kdy: 02 Června 2012, 00:15:14 »
Dneska jsem instaloval na starsi notebook Lubuntu 12.04 (Pentium M 1.6GHz, 512MB RAM). Vse bez problemu, system bezi krasne svizne, ta rychlost na tak pomalem stroji me prekvapila... Takze lubuntu ma u me jednicku. I vyber zakladnich aplikaci je dobry (chromium,mplayer, audacious) , da se rict, ze je mi blizsi nez standardni aplikace v ubuntu. Dokonce i ten spravce souboru pcmanFM se zda byt pouzitelnejsi nez nautilus z gnome3...
Takze lubuntu je skvela alternativa, nejen  pro starsi stroje.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re:Lubuntu - pochvala
« Odpověď #1 kdy: 02 Června 2012, 10:25:25 »
Dnes jej budu dávat na podobný notebook. Palec nahoru pro Lubuntu :-)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re:Lubuntu - pochvala
« Odpověď #2 kdy: 02 Června 2012, 13:13:36 »
Aj ja som inštaloval LXDE (aj lubuntu) a musím povedať , fakt je to delo ... to čo sa mi otváralo na ubuntu 10-15 sekund tak na LXDE je to 1-2 sekundy, aj prostredie je velmi pekné , intuitívne, funguje mi všetko ,čo ide pod ubuntu. Vrelo doporučujem.

Aeyes

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
  • skype : aeyesx
Re:Lubuntu - pochvala
« Odpověď #3 kdy: 04 Června 2012, 16:49:18 »
Koupil jsem si nedávno AOD257 v základu měl Linpus Linux, avšak hned jsem přeinstaloval a paráda. 100% kompatibilita & bezkonkurenční svižnost (dokonce s compizem!)

Kedrigern

Re:Lubuntu - pochvala
« Odpověď #4 kdy: 04 Června 2012, 16:53:06 »
Jsem velkým nadšencem pro LXDE, avšak v čem je PCmanFM lepší než nautilus? Nautilus je velmi dobrý. PCmanFM ještě relativně nedávno neuměl správně řadit, měl problémem s odpojováním zařízení a podobné lahůdky, které fakt na desktipu naštvou.

Aeyes

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
  • skype : aeyesx
Re:Lubuntu - pochvala
« Odpověď #5 kdy: 04 Června 2012, 16:56:13 »
Lepší je v rychlost a nenáročnosti ... Nautilus si sebou tahá celé Gnome. Ale ano neumí třeba FTP přístup a jiné

Lukee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 167
Re:Lubuntu - pochvala
« Odpověď #6 kdy: 07 Června 2012, 15:36:34 »
Instaloval jsem Lubuntu na řadu starších i novějších PC, vždy vše bez problémů. Předností je i snadný přechod z Windows (Unity už je fakt hodně jiné...). Rychlost je taky super. Pro mě je to distro no. 1

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re:Lubuntu - pochvala
« Odpověď #7 kdy: 07 Června 2012, 19:40:50 »
Jen ten vzhled by mohl být mladší.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

RapMan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 290
Re:Lubuntu - pochvala
« Odpověď #8 kdy: 08 Června 2012, 00:23:38 »
Vzhled se priblizuje windows 8 desktop :)

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Re:Lubuntu - pochvala
« Odpověď #9 kdy: 15 Června 2012, 22:51:44 »
Také jsem zkoušel Lubuntu 12.04.
Celkem se mi líbilo, ale zavrhnul jsem ho kvůli následujícím problémům, které se mi nepodařilo vyřešit:

  • Aplet přepínání klávesnic - občas potřebuji US a DE klávesnici, ale aplet na panel podobný tomu z Ubuntu nebo Xubuntu jsem nenašel a návody typu doinstalovat xfce4-panel 4.10.0, přidat potřebný aplet, … mi přišlo proti smyslu odlehčeného prostředí
  • Přepínač ploch - náhledy aplikací se neaktualizují - pokud přepínám mezi plochami, na jedné zavřu okno, tak se v náhledu přepínače okénko stále zobrazuje a to až do té doby, než jsem na náhled přepínače kliknul, a nebo přepnul na jinou plochu -  až potom se náhled překreslil
  • Wi-Fi se často odpojovala - i několikrát za minutu - u ostatních distribucí (Xubuntu 12.04, openSUSE 12.1, Bodhi 1.4 jela Wi-Fi bez odpojování

S problémem škaredosti standardního nastavení prostředí jsem si poradil.
« Poslední změna: 16 Června 2012, 10:44:36 od majakmp3 »

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re:Lubuntu - pochvala
« Odpověď #10 kdy: 16 Června 2012, 00:18:15 »
Ad 1.
Do ~/.profile pridej na konec radek
Kód: [Vybrat]
setxkbmap -option grp:switch,grp:alt_shift_toggle,grp_led:scroll cz_qwerty,us,de
- pak funguje aplet "prepinac rozvrzeni klavesnice", ktery je mozne pridat v nastaveni panelu (a nebo ALT+SHIFT).
Pokud nerad qwerty klavesnici, tak misto cz_qwerty jenom cz.

Ad 2.
To mi dela taky, ale da se s tim zit.  ;)
« Poslední změna: 16 Června 2012, 00:20:38 od Krysař »
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

Kedrigern

Re:Lubuntu - pochvala
« Odpověď #11 kdy: 16 Června 2012, 13:46:06 »
No kdyby Lubuntu fungovalo jako Ubuntu (např. bod 2), tak by bylo i stejně náročné. To je docela jasné...

Otakar Pešek

  • Host
Re:Lubuntu - pochvala
« Odpověď #12 kdy: 16 Června 2012, 20:41:33 »
Včera jsem Lubuntu zkusil a je opravdu rychlé jako blesk. Využití tohoto operačního systému je na starších počítačích a nebo nových strojích, komu jde o výkon. Skvělá náhrada například za zaostalé widle 98 atd. Výhodou oproti widlím 98, je že máte nový software, moderní operační systém a přitom vám to funguje na kdejakém starém krámu. Lubuntu dávám za 1*.  :)

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Re:Lubuntu - pochvala
« Odpověď #13 kdy: 16 Června 2012, 23:14:59 »
No kdyby Lubuntu fungovalo jako Ubuntu (např. bod 2), tak by bylo i stejně náročné. To je docela jasné...
Dovolím si nesouhlasit. Např. E17 je dle mých skromných zkušeností o dost méně náročné než LXDE, a přitom vykreslování náhledů na přepínači ploch (bod 2) funguje jako víno.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.