Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Výběr triviální tiskárny  (Přečteno 3260 krát)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Výběr triviální tiskárny
« kdy: 03 Června 2012, 13:54:55 »
Ahoj,
pochlubte se, jakou používáte tiskárnu a jak jste s ní spokojeni (dostupnost a výdrž tonerů)?
Potřebuji vybrat černobílou pec na občasný tisk věcí do školy. Na přídatných fcích mi nezáleží, hlavně aby byla linux-frindly.

Díky...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re:Výběr triviální tiskárny
« Odpověď #1 kdy: 03 Června 2012, 15:47:01 »
Epson Stylus SX210
Instalace ovladačů: s Ubuntu plug&play
Výdrž cartridge: moc dlouho nevydrží, tak 50-100 normostran (ale moc netisknu, možná že zasychá inkoust)
Doporučení: I když tisknu jen občas, do inkoustu bych znovu nešel. Tiskne neskutečně pomalu a cartridge moc dlouho nevydrží.

Snad ti to bude stačit ;)
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Výběr triviální tiskárny
« Odpověď #2 kdy: 03 Června 2012, 16:03:47 »
Mám úplně obyč Samsunga ML-1660 - laser za pár šupů - a s jejich Unified driverem funguje už několik let bez problémů. Tisknu sem tam pár stránek a saze mi v tom nevysychají :-)

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:Výběr triviální tiskárny
« Odpověď #3 kdy: 03 Června 2012, 16:05:20 »
Ahoj,
pochlubte se, jakou používáte tiskárnu a jak jste s ní spokojeni (dostupnost a výdrž tonerů)?
Potřebuji vybrat černobílou pec na občasný tisk věcí do školy. Na přídatných fcích mi nezáleží, hlavně aby byla linux-frindly.

Díky...

Obecně dobré zkušenosti s laserovkami HP, bezchybná podpora hardware a bezproblémové dosypávání toneru zaručují spolehlivou službu s Ubuntu. Na Aukru se dají pěkné tiskárny koupit od 500 Kč, toner je levný, najdete-li dobrý zdroj.

Samsung ML1600 mne trochu zlobila s tlakem na koupi nového tiskového válce: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=63009.msg448461#msg448461 . Takže od teď má u mne Samsung černý puntík. Jinak ale chodí dobře.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Výběr triviální tiskárny
« Odpověď #4 kdy: 03 Června 2012, 16:12:38 »
Mám úplně obyč Samsunga ML-1660 - laser za pár šupů - a s jejich Unified driverem funguje už několik let bez problémů. Tisknu sem tam pár stránek a saze mi v tom nevysychají :-)
To vypadá dobře, existuje na to alternativní catridge? Má sw kurvítka "vytisk si 1000 stran, padej do servisu"?
Epson Stylus SX210
Instalace ovladačů: s Ubuntu plug&play
Výdrž cartridge: moc dlouho nevydrží, tak 50-100 normostran (ale moc netisknu, možná že zasychá inkoust)
Doporučení: I když tisknu jen občas, do inkoustu bych znovu nešel. Tiskne neskutečně pomalu a cartridge moc dlouho nevydrží.

Snad ti to bude stačit ;)
Mmm 75 stran na catridge je dost málo, ale díky.

Obecně dobré zkušenosti s laserovkami HP, bezchybná podpora hardware a bezproblémové dosypávání toneru zaručují spolehlivou službu s Ubuntu. Na Aukru se dají pěkné tiskárny koupit od 500 Kč, toner je levný, najdete-li dobrý zdroj.

Samsung ML1600 mne trochu zlobila s tlakem na koupi nového tiskového válce: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=63009.msg448461#msg448461 . Takže od teď má u mne Samsung černý puntík. Jinak ale chodí dobře.
No, když už víme jak na to, tak ten samsung vypadá dobře :)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Výběr triviální tiskárny
« Odpověď #5 kdy: 03 Června 2012, 16:19:43 »
Samsung ML1600 mne trochu zlobila s tlakem na koupi nového tiskového válce: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=63009.msg448461#msg448461 . Takže od teď má u mne Samsung černý puntík. Jinak ale chodí dobře.
Jak píšu - sem tam pár stránek. Takže počítám, že pokud by tenhle fígl byl i na tý mojí 1660, tak než vytisknu 2k stránek, tak se mi samovolně rozloží ty plasty, ze kterejch je to poslepovaný... :-)
Nicméně, teď vážně: toner jsem měnil a koupil normálně celou "patronu". V mém případě se nějaké dosypávání sazí asi moc nevyplatí - stejně bych za rok nevěděl, kam jsem je posledně ukidil.

Kedrigern

Re:Výběr triviální tiskárny
« Odpověď #6 kdy: 03 Června 2012, 17:33:48 »
Mám Laser HP, kupoval jsem jí kvůli velmi dobré zkušenosti s touto značkou. NIKDY! Nechodí to správně ani na Windows. Bohužel teď nejsem u té tiskárny, abych řekl model. Nicméně doporučuji googlit. Fakt jsem z toho byl těžce překvapen.

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re:Výběr triviální tiskárny
« Odpověď #7 kdy: 03 Června 2012, 17:44:41 »
Mám: Epson Stylus Photo RX585
Jede out-of-the-box. Jak na Ubuntu tak na Fedoře.
Jinak před koupí tiskárny kouknu zde: http://www.openprinting.org/printers
A googlím.
Další tiskárnu bych volil zase EPSON.
Možná něco z téhle novinky: http://www.fotografovani.cz/novinky/novinky---fototiskarny/epson-l800-l200-a-l100-s-velkokapacitnimi-inkoustovymi-tanky-154216cz
Kdybych hledal novou tiskárnu tak bych se zajímal o levně inkousty.
Tiskárny jsou celkem levné, ale později to řivit (někdy předraženými inkousty) je něco  ;D
OS: Fedora 25

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Výběr triviální tiskárny
« Odpověď #8 kdy: 03 Června 2012, 19:30:00 »
HP tiskárny bývaly super stroje, co tiskly roky. Dneska bych do HP nešel ani za zlatý prase.
Levný samsungy tisknou až překvapivě dobře, můžu doporučit.

Pokud investovat, tak pak nedám dopustit na značku Brother.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Výběr triviální tiskárny
« Odpověď #9 kdy: 03 Června 2012, 22:47:54 »
Na současná HP slyším ztížnosti z více stran, a přitom bych jim naivně taky důvěřoval.
Epsony nevypadají špatně, prý tisknou i docela "zahnojené" - což ale asi nevyužiji :D

Petře, jakou máš s bratry zkušenost (?); o této značce jsem dřív neslyšel.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Výběr triviální tiskárny
« Odpověď #10 kdy: 03 Června 2012, 22:55:09 »
Taká akú som kúpil priatelke...hmmm bola lacná a má aj skener. Samsung niečo  ;D a funguje aj bez ich ovládača hneď po zapojení.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re:Výběr triviální tiskárny
« Odpověď #11 kdy: 04 Června 2012, 08:53:26 »
Canon MF 4010...toner vydrží okolo 2000 strán, v debian-based distrách funguje ok, ovládače aj ako .rpm, horšie to je napr. v Gentoo alebo v Archu. Sem tam jej ale prepne a odmieta tlačiť viac strán z libreoffice a nikdy mi nevytlačila viac ako jednu stranu z Firefoxu. Ale mám na nej natlačených okolo 9000 strán a je v pohode. Kupoval som 2 (aj pre priateľku) a obe idú na Ubuntu 10.04 :)

DoNtIkE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Re:Výběr triviální tiskárny
« Odpověď #12 kdy: 04 Června 2012, 12:59:13 »
Mám Brother HL2040. Tiskne skoro pořád a toner jsem kupoval jenom jeden neorigo za 700 na 2500 stránek. Po připojení k ubuntu to samo rozpozná. Nemám s touhle tiskárnou jediný problém. Mám ho 6tým rokem

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Výběr triviální tiskárny
« Odpověď #13 kdy: 04 Června 2012, 20:55:56 »
Brother prostě tiskne. A skenuje. A tak. A i síťově. Podle varianty stroje.
Dáváme to na (ne i )exponovaná místa k zákazníkům a prostě to funguje.

Neoriginál tonery bych do toho úplně nedával, byl jsem teď na docela zajímavém školení, kde mimo jiné ukazovali, jakým způsobem toner vyrábějí - namísto klasického mletí ho polymerizují. Je to docela věda, ale má to logiku.

Rekordmanem je stařičká DCP-8045D - tisknou na tom cca. 200 000 výtisků ročně, což je daleko za plánovanou kapacitou stroje. A tiskne :)

Poslední instalovaná byla HL-5380DN a musím říci, že se s vývojem rozhodně neflákají, tiché, rychlé. Akorát ty ceny no :/
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.