Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Licence Ubuntu - Thunderbird  (Přečteno 1597 krát)

dezz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Licence Ubuntu - Thunderbird
« kdy: 08 Června 2012, 13:47:29 »
Dobrý den začínám s Linuxem Ubuntu a mám menší dotaz, na stránkách jsem se dočetl že ubuntu je volně šířitelný a může ho klidně i kdo chce prodávat... Ale jak je to s poštovním klientem Thunderbird pro Ubuntu? Jde mi o to že když budu někde instalovat ubuntu s poštovním klientem a popř ho někde prodám na cd jestli jde o nějaký přestupek nebo ne...
Thunderbird pro Windows je pod licencí ale jak je to pod Linuxem ?

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Licence Ubuntu - Thunderbird
« Odpověď #1 kdy: 08 Června 2012, 14:17:51 »
Veškerý software obsažený v základní instalaci Ubuntu je dostupný pod licencí GNU GPL nebo kompatibilní. Je u nich tedy umožňováno volné šíření.

Platí to tedy i pro Thunderbird, který je dostupný pod licencemi MPL a GNU GPL (dvojí licencování) a umožňuje také volné šíření, studium a úpravu zdrojových kódu.

Pokud vás to zajímá podrobněji, navštivte


Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:Licence Ubuntu - Thunderbird
« Odpověď #2 kdy: 08 Června 2012, 14:46:19 »
Jen bych doplnil, že licence nevylučuje ani prodej za peníze, ale příjemce musí současně dostat pokud možno zdrojové kódy nebo aspoň informaci, kde je bezplatně získat; současně musí být zachována tato licence.

To nic nemění na tom, že etika prodeje pálených CD třeba za 100 Kč je dost pochybná. Už na aukru takové případy byly.

http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.